(ВИДЕО) АЈДЕ МИНИСТЕРКЕ ПРЕЗЕМАЈ МЕРКИ: Манастирот Трескавец се распаѓа - Никој не презема мерки за негова заштита и обнова
(ВИДЕО) АЈДЕ МИНИСТЕРКЕ ПРЕЗЕМАЈ МЕРКИ: Манастирот Трескавец се распаѓа - Никој не презема мерки за негова заштита и обнова
(ВИДЕО) Силниот ветар синоќа направи големи штети во Општина Лозово
(ВИДЕО) Силниот ветар синоќа направи големи штети во Општина Лозово
БОМБА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ И ПРАВИ ПРИТИСОК НА ДАНЕЛА, САКА ДА ЈА УПРАВУВА, НО ТАА ДОБРО СЕ ДРЖИ И ПРУЖА ОТПОР!
БОМБА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ И ПРАВИ ПРИТИСОК НА ДАНЕЛА, САКА ДА ЈА УПРАВУВА, НО ТАА ДОБРО СЕ ДРЖИ И ПРУЖА ОТПОР!
МЕДИСКА БОМБА: ИНФОМАКС СЕ СКАРАЛЕ СО МИЦКОВСКИ, ПОЧНАА ДА ГО РЕБРАТ СО ПАЛЧО, НАВОДНО СЕ СКАРАЛЕ ОКОЛУ ФИНАНСИИ
МЕДИСКА БОМБА: ИНФОМАКС СЕ СКАРАЛЕ СО МИЦКОВСКИ, ПОЧНАА ДА ГО РЕБРАТ СО ПАЛЧО, НАВОДНО СЕ СКАРАЛЕ ОКОЛУ ФИНАНСИИ
(ВИДЕО) Заменик народен правобранител, Јован Андоновски: Неколку дена во МОШ БАР се собираа пари за помош на Украина
(ВИДЕО) Заменик народен правобранител, Јован Андоновски: Неколку дена во МОШ БАР се собираа пари за помош на Украина
ШОКАНТНО: СЕСТРАТА НА ЕДЕН ОД ПРИТВОРЕНИТЕ ЗА АФЕРАТА ПЛАЦЕВИ ВО ДЕЛЧЕВО Е ЛИЧНА СЕКРЕТАРКА НА МИЦКОВСКИ, ПОРТПАРОЛКАТА МАРИЈА МИТЕВА Е ВНУКА НА ЕДЕН ОД УАПСЕНИТЕ
ШОКАНТНО: СЕСТРАТА НА ЕДЕН ОД ПРИТВОРЕНИТЕ ЗА АФЕРАТА ПЛАЦЕВИ ВО ДЕЛЧЕВО Е ЛИЧНА СЕКРЕТАРКА НА МИЦКОВСКИ, ПОРТПАРОЛКАТА МАРИЈА МИТЕВА Е ВНУКА НА ЕДЕН ОД УАПСЕНИТЕ
МИРЧЕВСКИ ЗАСРАМИ СЕ: КАНАЛ 5 РЕШИЛА ДА СТАНУВА СИТЕЛ И ТОА ОД ЦРНИТЕ ГРУЕВИСТИЧКИ ВРЕМИЊА?!
МИРЧЕВСКИ ЗАСРАМИ СЕ: КАНАЛ 5 РЕШИЛА ДА СТАНУВА СИТЕЛ И ТОА ОД ЦРНИТЕ ГРУЕВИСТИЧКИ ВРЕМИЊА?!
ОД КАБИНЕТОТ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Извештајот на Државниот завод за ревизија за 2020 година е уште една потврда за успешното и транспарентно работење и менаџирање на Собранието, во согласност со законските прописи
ОД КАБИНЕТОТ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Извештајот на Државниот завод за ревизија за 2020 година е уште една потврда за успешното и транспарентно работење и менаџирање на Собранието, во согласност со законските прописи

ФАЛА ТИ ЗА СЕ ГОЛЕМ ЧОВЕКУ, ГОЛЕМ БОРЕЦУ, ГОЛЕМ ХЕРОЈУ, ГОЛЕМ ДРЖАВНИКУ, ТИ НАПРАВИ МНОГУ ЗА ЗЕМЈАТА И ЗА НАРОДОТ, КОГА ПРАШИНАТА ЌЕ СПЛАСНЕ, СО ЗЛАТНИ БУКВИ ЌЕ ТЕ СЕ ПИШУВА ЗА ТЕБЕ ВО НАШАТА ИСТОРИЈА

Знаеме дека ти е збоктисано од се. Знаеме дека си разочаран што дел од народот толку брзо ти сврте грб. Знаеме дека ти е збоктисано од црната пропаганда и хистеријата против тебе.

Знаеме дека си разочаран и од дел од своите кои наместо да ти помогнат тие те злоупотребија и си работеа за свои интереси.

Знаеме дека си разочаран и од дел од своето членство кое гласаше за Максо и Стевчо Муња.

Знаеме дека си разочаран што дел од членството на СДСМ кое реши да не излезе на гласање поради ситни интереси.

Знаеме дека си разочаран и од нискоста и подлоста на Бранко и бранковистите.

Затоа целосно ни е јасно и не ти се лутиме што реши да ја напуштиш битката која уште не е добиена до крај, заслужи и ти голем фајтеру у голем хероју малку да одмориш и да се посветиш на себе на своето семејство и на своите компании и фирми кои беа жртва на твојата 15 годишна политичка кариера како градоначалник, лидер на СДСМ и премиер.

Најголема жртва си ти и твоите најблиски кои трпеа страшна црна пропаганда. Говорот на омраза против тебе е неверојатна, така не се пишувало за најголемите злотвори и душмани на овој народ. За Грујо не се пишува толку лошо и црно како за тебе, а вие сте тотален опозит, тој мафијаш и диктатор, ти демократ кој си го жртвуваше животот за овој народ и оваа земја.

Кога прашината ќе спласне со златни букви ќе се пишува за тебе, ти си македонскиот Линколн, македонскиот Ганди, македонскиот Мендела. Голем државник, голем човек, голем политичар!

Одмори се друже, шетај по земјава и светот без да те следат папараци, уживај малце во животот и знај дека има многу како нас што те цениме и сме ти бескрајно благодарни за се што направи за народот и за државата!

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Redo of Healer Episode 11

anime streaming GoGoAnime Attack on Titan (Dub)

One-Punch Man Episode 10

My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 24

Pokémon Journeys: The Series Episode 84