Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град
Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град
Шилегов: Само обединето Скопје може да продолжи напред
Шилегов: Само обединето Скопје може да продолжи напред
Заев: Најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE, ни треба систем другари!
Заев: Најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE, ни треба систем другари!
Заев: Oд 1 јануари просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната 300 евра
Заев: Oд 1 јануари просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната 300 евра
БРАВО - СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б
БРАВО - СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б
СДСМ СКОПЈЕ ПРОТИВ АРСОВСКА: ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ НЕ Е НАМАЛЕНО ЗАРАДИ ВЕТРОТ, ТУКУ ЗАРАДИ МЕРКИТЕ НА ГРАДОТ
СДСМ СКОПЈЕ ПРОТИВ АРСОВСКА: ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ НЕ Е НАМАЛЕНО ЗАРАДИ ВЕТРОТ, ТУКУ ЗАРАДИ МЕРКИТЕ НА ГРАДОТ
МИЦКО Е СКАРАН СО ЗДРАВАТА ЛОГИКА: ПОВИКУВА ДА НЕ И СЕ ЛУТИМЕ НА БУГАРИЈА ШТО НЕ УЦЕНУВА, ТУКУ ДА МУ СЕ ЛУТИМЕ НА ЗАЕВ ШТО НЕ ПОПУШТА?!?!
МИЦКО Е СКАРАН СО ЗДРАВАТА ЛОГИКА: ПОВИКУВА ДА НЕ И СЕ ЛУТИМЕ НА БУГАРИЈА ШТО НЕ УЦЕНУВА, ТУКУ ДА МУ СЕ ЛУТИМЕ НА ЗАЕВ ШТО НЕ ПОПУШТА?!?!
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ОТВОРЕНАТА КУЛТУРНА СЦЕНА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ЌЕ БИДЕ НОВАТА ГОРДОСТ НА СКОПЈЕ
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ОТВОРЕНАТА КУЛТУРНА СЦЕНА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ЌЕ БИДЕ НОВАТА ГОРДОСТ НА СКОПЈЕ

ФАРУК ОМЕРИ: Граѓаните фискалните сметки од овој викенд без ДДВ треба да ги скенираат во рок од 3 дена од денот на издавањето на фискалната сметка. Овој поврат ќе се реализира преку апликацијата МојДДВ, и истиот ќе се реализира до крајот на октомври

Денес на гостување во утринска програма зборував за претстојниот викенд без ДДВ. Пред гледачите објаснив дека граѓаните во текот претстојниот продолжен викенд односно 10, 11 и 12 октомври со купување на домашни производи и услуги и компјутерска опрема, може да остварат поврат на ДДВ во целосен износ.

Граѓаните фискалните сметки од овој викенд без ДДВ треба да ги скенираат во рок од 3 дена од денот на издавањето на фискалната сметка. Овој поврат ќе се реализира преку апликацијата МојДДВ, и истиот ќе се реализира до крајот на октомври.

За целосна успешност на мерката апелирав и до трговците да ги разделат / означат правилно македонските производи и услуги од останатите, во фискалните апарати.
Ги потсетив граѓаните дека апликацијатга МојДДВ може да се инсталира ако претходно се регистрирани на Е-ПДД. Регистрацијата е брза лесна и едноставна. Потребно да поседуваат валидна маил адреса, која ќе биде нивно корисничко име, да се најават на веб страната на Е-ПДД и да креираат своја лозинка. Потоа да дојдат во просториите на УЈП заради нивна идентификација и верификација.
Основната цел на оваа мерка ,,Викенд без ДДВ,, е враќање на повеќе пари кај граѓаните, поттикнување на потрошувачката а со тоа и поддршка на домашната економија.

Но, на подолг рок МојДДВ значи и борба со сивата економија, секој граѓанин е инспектор на терен со тоа што бара да му се издаде валидна фискална сметка а доколку истата не му се издаде може да пријави во УЈП и нашите инспектори излегуваат на терен и неиздавањето на фискални сметки го санкционираат.

loading...

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://wcostream.cc: Watch Cardfight!! Vanguard Link Joker wcostream Episode 59 wcostream cartoons

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch Plunderer Episode 24

Huntingnet: https://www.huntingnet.com/forum/members/animefreakws.html

Sites google: https://sites.google.com/view/animedao-official/home