СТОМАТОЛОЗИТЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ОСТВАРИЈА СРЕДБА СО ДИРЕКТОРОТ НА ФОНД ЗА ЗДРАВСТВО
СТОМАТОЛОЗИТЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ОСТВАРИЈА СРЕДБА СО ДИРЕКТОРОТ НА ФОНД ЗА ЗДРАВСТВО
Ковачевски: Oд Скопје до Лондон ќе бараме луѓе, за да ѝ помогнеме на државата
Ковачевски: Oд Скопје до Лондон ќе бараме луѓе, за да ѝ помогнеме на државата
БОМБА НА ТАЧИ: Мнозинството може да стигне до 70 пратеници
БОМБА НА ТАЧИ: Мнозинството може да стигне до 70 пратеници
(ВИДЕО) Заев: Прва стратешка француска инвестиција во енергетскиот сектор, Соларен парк „Стипион“ еден од најголемите во Европа
(ВИДЕО) Заев: Прва стратешка француска инвестиција во енергетскиот сектор, Соларен парк „Стипион“ еден од најголемите во Европа
И ГОЦА СЕ СВРТЕ ПРОТИВ ГРУЈО - Јанкулоска сведочеше за плацевите на Водно на Груевски: Некогаш донаторите ги даваа парите на Груевски, во партиското седиште имаше сеф во секоја просторија!
И ГОЦА СЕ СВРТЕ ПРОТИВ ГРУЈО - Јанкулоска сведочеше за плацевите на Водно на Груевски: Некогаш донаторите ги даваа парите на Груевски, во партиското седиште имаше сеф во секоја просторија!
ЕВЕ КАКО ВМРО ЈА ПЉАЧКАЛО ДРЖАВАТА: Чинговски сведочеше дека како поштар доставувал пакети за ВМРО-ДПМНЕ, се сомнева дека во некои имало и пари
ЕВЕ КАКО ВМРО ЈА ПЉАЧКАЛО ДРЖАВАТА: Чинговски сведочеше дека како поштар доставувал пакети за ВМРО-ДПМНЕ, се сомнева дека во некои имало и пари
Реакција на Павле Трајанов на изјавата на Христијан Мицкоски
Реакција на Павле Трајанов на изјавата на Христијан Мицкоски
Imuno Aktiv - Борете се за вашиот имунитет со најсилниот германски бренд Doppelherz
Imuno Aktiv - Борете се за вашиот имунитет со најсилниот германски бренд Doppelherz

ФИЈАТ ЦАНОВСКИ ПРОДАДЕ 10 000 КВАДРАТИ ОД ЗГРАДАТА ВО КОЈА Е СМЕСТЕН АМЕРИКАНСКИ УНИВЕРЗИТЕТ НА ЕВРОПА ФОН НА ТУРСКА ФОНДАЦИЈА КОЈА ИМА СРЕДНИ УЧИЛИШТА ШИРУМ СВЕТОТ

Интернационалните училишта под капа на турската фондација „Маариф“ и Американскиот универзитет на Европа- ФОН од Скопје денеска потпишаа договор за купување на 10.000 квадратни метри од универзитетската зграда на Универзитетот.

Додека АУЕ ФОН своите капацитети ќе ги зголеми на 20.000м2 на местото каде досега функционираше студентскиот дом и истите ќе ги уреди согласно највисоките Американски стандарди на високо образование.

На свеченото потпишување присуствуваа амбасадорот на Република Турција во Скопје, Хасан Мехмет Секизќок, делегација на турската Фондација „Маариф“, предводена од Селим Џерах, член на Управниот одбор на Фондацијата, директорот на Фондацијата „Маариф“ во Северна Македонија, Мустафа Дилиоглу, сопственикот на Универзитетот ФОН, Фијат Цаноски, и директорот на „Халк банка“ Скопје, Билал Суџубаши.

Селим Џерах, членот на Управниот одбор на Фондацијата „Маариф“, истакна дека како резултат на соработката со Универзитетот ФОН денеска е реализиран купопродажен договор на кампусот, каде што ќе се образуваат околу 1.000 ученици од основно и средно образование.
Сопственикот на Универзитетот, Фијат Цаноски, истакна дека по неколкумесечните преговори со Фондацијата „Маариф“ постигнат е договор за продажба на едното крило на ФОН, од 10.000 квадратни метри.

Потсетувајќи дека „Маариф“ изведува настава за претшколско, основно и средно образование на англиски јазик, Цаноски рече дека заедно со нивното високо образование ќе бидат една комплетна целина во овој регион во Скопје : „Македонија добива едно поинакво, поквалитетно основно и средно образование. Таа е придобивката за нашата држава. Ваквите институции се професионални. Работат на квалитет и на контрола на децата коишто се во претшколско, основно и средно образование. Значи Македонија добива многу“, рече Цановски.

ФОН е создаден во 2003 година додека минатата година се трансформира во американски универзитет на Европа.

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch subbed anime 4Anime My Hero Academia Season 3 (Dub)

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 10

watch anime online SK8 the Infinity

4anime. biz My Hero Academia Season 2 (Dub)

4anime. biz 4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba