(ВИДЕО) СТАР, СПОР, ГРД, ГО ВИКААТ ДИВА СВИЊА: АМЕРИКАНСКИ АВИОН А 10 Е НОЌНА МОРА ЗА ТАЛИБАНЦИТЕ, ИРАЧАНИТЕ И ИСИС, ИМА НАЈМОЌЕН МИТРАЛЕЗ КОЈ МЕЛЕ НА СИТНИ ПАРЧИЊА ЦЕЛИ ТЕНКОВИ, КУЌИ И ЗГРАДИ
(ВИДЕО) СТАР, СПОР, ГРД, ГО ВИКААТ ДИВА СВИЊА: АМЕРИКАНСКИ АВИОН А 10 Е НОЌНА МОРА ЗА ТАЛИБАНЦИТЕ, ИРАЧАНИТЕ И ИСИС, ИМА НАЈМОЌЕН МИТРАЛЕЗ КОЈ МЕЛЕ НА СИТНИ ПАРЧИЊА ЦЕЛИ ТЕНКОВИ, КУЌИ И ЗГРАДИ
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!

ФИЛИП ТЕМЕЛКОВСКИ: На денешниот меѓународен ден на енергетска ефикасност да се потсетиме на неколку проекти на Општина Кисела Вода

Воспоставивме енергетски менаџмент на системот за греење во сите јавни објекти под ингеренции на Општина Кисела Вода.

Во изминатиов период инвестиравме во енергетски ефикасни фасади и кровови на јавните објекти, замена на прозори и столарија,(пред се училиштата и градинките). Работиме на целосна замена на уличното осветлување со енергетски ефикасни ЛЕД светилки, поставивме греачи со инверетер, изработивме повеќе технички документации за нови проекти, и стратегија за натамошни инвестиции во енергетски ефикасни проекти.

Инвестирање во енергетската ефикасност има висок приоритет во програмите на општината и работиме на програма за поддршка на изработка на енергетски ефикасни фасади на зградите во општината.

loading...

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 Part 2 (Dub) (https://animeflix.nl/m/qLPe) Episode 12

KissAnime: The Cherry Tree (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime uk

Website https://animeheaven.pro: Watch Koihime†Musou: Gunyuu, Seitoukaichou no Za wo Neratte Aiarasou no Koto - Ato, Porori mo Aru yo! animeheaven Episode Full dragon ball z anime heaven

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/gogoanimelol/#

Ello: https://ello.co/gogoanimebe