На денешен ден на 15 мај 2017 година , Канал 5 започна со емитувањето на најгледаната и највлијателна политичка ТВ емисија „Само Вистина“
На денешен ден на 15 мај 2017 година , Канал 5 започна со емитувањето на најгледаната и највлијателна политичка ТВ емисија „Само Вистина“
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци

ФИЛИП ТЕМЕЛКОВСКИ: Заедно со Н.Е. Ласло Дукс амбасадор на Унгарија и наши сограѓани го одбележавме националниот ден на Унгарија со положување на цвеќе пред спомен плочата на Шандор Петефи, истакнат поет и патриот, водач на Унгарската револуција од 1848 година. Тоа име го носи оваа улица во Кисела Вода, каде што на иницијатива на здружението на Унгарци уште од 2012 е поставено, спомен плоча обележје

Филип Темелковски

Шандор Петефи е истакнат поет и патриот, водач на Унгарската револуција од 1848 година. Тоа име го носи и една улица во Кисела Вода, каде што на иницијатива на здружението на Унгарци уште од 2012 е поставено, спомен плоча обележје.

Заедно со Н.Е. Ласло Дукс амбасадор на Унгарија и наши сограѓани го одбележавме националниот ден на Унгарија со положување на цвеќе пред спомен плочата, а во исто време предадовме и плакети и награди на тројца ученици чии творби беа избрани како најдобри на натпреварот „Запознај ја Унгарија“ организиран од Амбасадата на Унгарија во соработка со нашите училишта.

Среќен сум што нашите ученици прикажаа голем талент, а нивните наставници ментори огромна посветеност и од големиот број на високо квалитетни пријави комисијата имаше тешка задача и ги избра следните наградени трудови:
– I место – ученик Матеј Колигов – VII б одделение, ООУ „Рајко Жинзифов“, ментор Љуба Мишевска.
– II место – ученик Цветанка Коруноска – VIII в одделение, ООУ „Невена Георгиева-Дуња“, ментор Билјана Велковска Зиковска.
– III место -ученик Михаела Стојческа – IX 3 одделение, ООУ „Кузман Шапкарев“, ментор Анета Јумбрукова Алексова.
Ваквите навидум симболични проекти и активности сепак покажуваат и докажуваат дека инвестирањето во образованието се исплатува и дека посветените наставници ги мотивираат учениците кои постигнуваат надпросечни резултати.

loading...

AnimeHeaven bleach anime heaven: The Misfit of Demon King Academy (https://animeheaven.pro/m/NpmK) Episode 13

AniWatch anime online: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) (https://aniwatch.pro/m/QW7N) Episode 24