Приведени три лица, родители си ја продале ќерката на Белгиец, поднесена кривична пријава
Приведени три лица, родители си ја продале ќерката на Белгиец, поднесена кривична пријава
Продолжува герила-акцијата против дезинформациите: Внимание, се појавија лажговците со кратки нозе – не наседнувајте!
Продолжува герила-акцијата против дезинформациите: Внимание, се појавија лажговците со кратки нозе – не наседнувајте!
(ВИДЕО) РОМИТЕ ВО ПРИЛЕП САМИТЕ ГИ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИТЕ СО СВОИ ПАРИ, ВЕЛАТ ДЕКА ВМРО ДПМНЕ ГИ ИЗМАМИ, ИМ ВЕТИ УЛИЦИ А НЕ НАПРАВИ НИШТО!
(ВИДЕО) РОМИТЕ ВО ПРИЛЕП САМИТЕ ГИ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИТЕ СО СВОИ ПАРИ, ВЕЛАТ ДЕКА ВМРО ДПМНЕ ГИ ИЗМАМИ, ИМ ВЕТИ УЛИЦИ А НЕ НАПРАВИ НИШТО!
ЈП „Градски паркинг“ со кампања за подобри услуги кон граѓаните под мотото „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите!“
ЈП „Градски паркинг“ со кампања за подобри услуги кон граѓаните под мотото „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите!“
Ангеловска-Бежоска: Очекувањата се дека каматните стапки ќе одат нагоре, се прават обиди тоа да биде умерено
Ангеловска-Бежоска: Очекувањата се дека каматните стапки ќе одат нагоре, се прават обиди тоа да биде умерено
Од продажбата на биоразградливи кеси собрани 44 милиони денари, се планира набавка на контејнери за селектирање на отпад
Од продажбата на биоразградливи кеси собрани 44 милиони денари, се планира набавка на контејнери за селектирање на отпад
Каков дебакл, пропаднатата блокада Мицкоски ја замени со протест за месец од сега
Каков дебакл, пропаднатата блокада Мицкоски ја замени со протест за месец од сега
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПОЛИЦИСКИОТ РАЗГОВОР СО НОВИНАРКАТА ДЕЛЕВСКА МУ ПРИПАЃА НА ВРЕМЕТО НА РЕЖИМОТ
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПОЛИЦИСКИОТ РАЗГОВОР СО НОВИНАРКАТА ДЕЛЕВСКА МУ ПРИПАЃА НА ВРЕМЕТО НА РЕЖИМОТ

Филипче: Граѓаните да не бираат вакцини, сите се безбедни, јас ќе се вакцинирам со СИНОФАРМ

Министерот тврди дека сите вакцини се безбедни за граѓаните, и нема потреба граѓаните да бираат која вакцина ќе ја примат, туку да ја примат онаа вакцина која ќе им се падне според редот како се пријавени за вакцинација.

-Нема потреба да се бираат вакцини, сите се со еднаков квалитет. Граѓаните слободно да ја примат вакцината што ќе им биде понудена без да се грижат, ниту треба да мислат да даваат предност на еден вид вакцина пред друг“, рече Филипче.

Тој смета дека и за него би било соодветно да ја прими вакцината која „ќе ја примат најголемиот дел од граѓаните“.

-Соодветно е како личен пример да ја примам вакцината која ќе ја примат најголем број граѓани. Немам лична преференца за тоа која вакцина да ја примам, а ги следам сите светски препораки и студии, рече министерот, додавајќи дека освен за АстраЗенека која кај нас не се дава на помлади од 60 години, нема други препораки за вакцините.

Министерот најави дека овој месец треба да пристигнат, покрај овие 200.000 вакцини од Синофарм, уште 500.000 вакцини од Синовак, а ќе стигне и донација од 100.000 вакцини на Синофарм која ја договорила министерката за одбрана Радмила Шекеринска со кинескиот колега.

Министерот за здравство Венко Филипче, најави дека ќе се вакцинира со кинеската вакцина „Синофарм“ која во земја пристигна утрото во пратка од 200 000 вакцини, кои се купени со директни преговори со производителот.

– Би сакал да бидам пример и да ги уверам граѓаните дека кинеските вакцини се безбедни и затоа би сакал да го дадам мојот личен пример. Веројатно тоа би можеле да го организираме и следната недела – рече Филипче.

Министерот за здравство најави дека во наредниот период ќе стигнат уште 500.000 вакцини на „Синовак“, 100.000 вакцини од „Синофарм“, како и уште 26.000 од „Фајзер“.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2 Episode 7

stream anime online AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

AnimeHeaven Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 7

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN

watch anime That Time I Got Reincarnated as a Slime

tải go88