(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: ЗОШТО ЗАБРАНУВАТЕ ДА И ПОСТАВУВАМЕ ПРАШАЊА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА ОД КАДЕ Е НАПАД ПОСТАВУВАЊЕТО НА ПРАШАЊА?!
(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: ЗОШТО ЗАБРАНУВАТЕ ДА И ПОСТАВУВАМЕ ПРАШАЊА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА ОД КАДЕ Е НАПАД ПОСТАВУВАЊЕТО НА ПРАШАЊА?!
(ВИДЕО) ОД ШТО СЕ ПЛАШИ ЖЕНАВА: ДАНЕЛА АРСОВСКА НЕ ДОЗВОЛИ НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА НА СВОЈАТА ПРОМОЦИЈА?!?!
(ВИДЕО) ОД ШТО СЕ ПЛАШИ ЖЕНАВА: ДАНЕЛА АРСОВСКА НЕ ДОЗВОЛИ НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА НА СВОЈАТА ПРОМОЦИЈА?!?!
ГОШАРЕВСКИ: Премиерот Зоран Заев ни донесе одлични вести Три денари субвенции за килограм, предадено индустриско јаболко!
ГОШАРЕВСКИ: Премиерот Зоран Заев ни донесе одлични вести Три денари субвенции за килограм, предадено индустриско јаболко!
(ВИДЕО) ДАНЕЛА АРСОВСКА НАВИСТИГНА УСПЕА ДА НАПРАВИ ЕВРОПСКИ И СВЕТСКИ ПОДВИГ - ГО ОДДРЖА НАЈЛОШИОТ ГОВОР ВО ИСТОРИЈАТА НА ЕВРОПА И СВЕТОТ, ЕДНО 50 ПАТИ ПОВТОРИ ДЕКА СКОЈЕ Е СИВО И ОНА ЌЕ МУ ГИ ВРАТЕЛА БОИТЕ И ДЕКА СКОПЈЕ ЌЕ ГО ВРАТЕЛА НА СКОПЈАНИ
(ВИДЕО) ДАНЕЛА АРСОВСКА НАВИСТИГНА УСПЕА ДА НАПРАВИ ЕВРОПСКИ И СВЕТСКИ ПОДВИГ - ГО ОДДРЖА НАЈЛОШИОТ ГОВОР ВО ИСТОРИЈАТА НА ЕВРОПА И СВЕТОТ, ЕДНО 50 ПАТИ ПОВТОРИ ДЕКА СКОЈЕ Е СИВО И ОНА ЌЕ МУ ГИ ВРАТЕЛА БОИТЕ И ДЕКА СКОПЈЕ ЌЕ ГО ВРАТЕЛА НА СКОПЈАНИ
СИ ЕБАЛ ВЕКОТ ПЛУКНАТ ГРУЕВИСТ: МАКСО СИТЕ МИТИНЗИ ГИ ПРАВИ НОЌЕ ЗА ДА НЕ СЕ ВИДИ КОЛКУ МАЛКУ НАРОД ИМА
СИ ЕБАЛ ВЕКОТ ПЛУКНАТ ГРУЕВИСТ: МАКСО СИТЕ МИТИНЗИ ГИ ПРАВИ НОЌЕ ЗА ДА НЕ СЕ ВИДИ КОЛКУ МАЛКУ НАРОД ИМА
БРАНКО ПО ВТОР ПАТ МУ ЗАРИВА НОЖ ВО ГРБ НА СДСМ: ВО 2006-ТА МУ ПОМОГНА НА ГРУЈО ДА ГО ПОБЕДИ БУЧКО, СЕГА МУ ПОМАГА НА МИЦКОВСКИ ДА ГО ПОБЕДИ ЗАЕВ!
БРАНКО ПО ВТОР ПАТ МУ ЗАРИВА НОЖ ВО ГРБ НА СДСМ: ВО 2006-ТА МУ ПОМОГНА НА ГРУЈО ДА ГО ПОБЕДИ БУЧКО, СЕГА МУ ПОМАГА НА МИЦКОВСКИ ДА ГО ПОБЕДИ ЗАЕВ!
БРАНКО ЕГО ТРИП ШОУ ВО МАНУ: ЈА БЕВ НАЈДОБАР ПРЕМИЕР, СЕ ПОСЛЕ МЕНЕ Е ПОТОП!
БРАНКО ЕГО ТРИП ШОУ ВО МАНУ: ЈА БЕВ НАЈДОБАР ПРЕМИЕР, СЕ ПОСЛЕ МЕНЕ Е ПОТОП!
ПРЕДИЗВИКАЛА ВИСТИНСКА ДРАМА: Професорка антиваксерка од Правен приведена на скопскиот аеродром
ПРЕДИЗВИКАЛА ВИСТИНСКА ДРАМА: Професорка антиваксерка од Правен приведена на скопскиот аеродром

Филипче и Министерството за здравство добитници на признанието за хуманост „Св. Мајка Тереза“


Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче и Министерството за здравство вечерва добија посланија „Св. Мајка Тереза“ за 2020 година и статуетки за хуманост од Граѓанската Асоцијација „Скопјанката Мајка Тереза“.

Вакво признание добија и директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби д-р Милена Стевановиќ, директорот на Градската општа болница „8 Септември“ д-р Христијан Костов и директорот на Институтот за белодробни заболувања кај децата Козле д-р Ангелчо Андоновски.
Filipche1По повод 110 години од раѓањето на Св. Мајка Тереза, граѓанското здружение оваа година го посвети настанот на институциите и здравствените работници кои во овие моменти се во првите борбени редови во спасувањето на секој човечки живот и справување со ковид-19.

– Здравствените работници и соработници покажаа и докажаа како се работи пожртвувано. Докажаа дека во нивните принципи на работа ги имаат вградено постулатите на почитуваната Мајка Тереза. Ви благодарам за почитта. Со истата енергија ќе продолжиме и понатаму да работиме за да обезбедиме најдобар третман за нашите пациенти, потенцирал министерот Филипче, стои во соопштението од Министерството за здравство.

Наградата „Послание за хуманост“ и статуетка со ликот на „Св.Мајка Тереза“ е востановена во 1999 година од граѓанското здружение „Скопјанката Мајка Тереза“ од Скопје. Признанијата се доделуваат во рамки на деновите на Мајка Тереза кои се одбележуваат во чест на нејзиниот роденден, а централната манифестација се одржува на 5 септември, денот на нејзиното упокојување.

loading...

Okashi na Sabaku no Suna to Manu Episode 11

Website https://animebee.to: Watch Nisekoi OVA animebee Episode 3 free anime online

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeHeaven: Come Together! to the Seton Academy anime episode Full online free at https://animeheaven.pro animeheavenru

Wantedly: https://www.wantedly.com/id/animeflixnl

Hulkshare: https://www.hulkshare.com/gogoanimelol