Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

ФИЛИПЧЕ ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА СИТЕ ШТО ПОМАГААТ ВО ВАКЦИНАЦИЈАТА: ЛЕКАРИ, ВОЈНИЦИ, СТУДЕНТИ ПО МЕДИЦИНА И ФАРМАЦИЈА, ВОЛОНТЕРИ ВО ЦРВЕН КРСТ

Во процесот на вакцинација клучната работа ја вршат здравствените работници, сестри и студенти по медицина и фармација кои секојдневно се среќаваат со безброј граѓани во А1 Арената Борис Трајковски. Тие како и многу други кои работат на пунктовите низ државата ги поминаа сите неопходни обуки за вршење на оваа задача. Благодарност до сите за одговорноста, професионалноста и енергијата која ја споделуваат со граѓаните.

Армијата е голема поддршка во спроведување на процесот на вакцинација како и во справување со последиците од пандемијата на корона вирусот. Од клучна важност е поддршката која ја добиваме од нив, затоа сум им благодарен.

Припадниците на Црвен Крст им помагаат на граѓаните, ги пречекуваат и упатуваат до локацијата на кој треба да се вакцинираат во А1 Арената Борис Трајковски. Благодарност до нив за олеснување на процесот и помошта која ја пружаат.

loading...

Game bài thiên đường - Tải Go88 Club nhận code 200k go88 không the kết nối đến máy chủ go88 mod apk

sunwin nghia la gi go88 sunwin sunwin app