Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

Филипчe: Итната помош не се приватизира туку тоа е еден голем политички спин

Министерот за здравстви д-р Венко Филипче, во изјава за медиумите вели дека не станува збор за приватизација на брза помош, туку политики спин.

-Не станува збор за приватизирање на брзата помош, тоа е политички спин. Зошто? Затоа што во законот сега јасно пишува дека итната медицинска помош може да ја врши само јавно-здравствена установа, а фактичката ситуација на терен е дека итната медицинска и стоматолошка помош ја прават и приватни установи. „Неуромедика“ има брза помош. „Жан Митрев Клиник“ има транспорт, „Никоб“ почнува сега. Ние само го озаконуваме тоа што фактички на терен се случува. Приватниот транспорт кој сега граѓанинот го повикува, го плаќа од сопствен џеб и така ќе продолжи тоа. Фондот за здравство нема да ги преземе тие обврски. Граѓаните нема да имаат никаков трошок кој досега го немале. Ние сега го ставаме во закон, она што со години наназад на терен се случува. Каде е тука приватизацијата?, изјави за „Слободен печат„ министерот за здравство Венко Филипче.

-Што да направам сега јас што Неуромедика има итна медицинска помош, да ги затворам? Утре ако некоја приватна итна помош направи сообраќајна незгода, кој ќе одговара за тоа, кога не се законски регулирани, додаде Филипче.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 20

watch anime free The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

anime sites Your Lie in April

watch anime dub That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

Naruto (Dub)