ВО ЖИВО: Пресуда за случајот „ТНТ“ - ВИНОВНИ СЕ! 9 години затвор за Груевски, 3 за Јанакиески, 4 за Трајковски
ВО ЖИВО: Пресуда за случајот „ТНТ“ - ВИНОВНИ СЕ! 9 години затвор за Груевски, 3 за Јанакиески, 4 за Трајковски
Во противпожарната станица во Автокоманда денеска беше одбележан 20 Мај - Денот на македонските пожарникари
Во противпожарната станица во Автокоманда денеска беше одбележан 20 Мај - Денот на македонските пожарникари
Вархеји очекува Софија во јуни да даде согласност за старт на преговорите со Скопје
Вархеји очекува Софија во јуни да даде согласност за старт на преговорите со Скопје
Тренчевска: Потпишани измените и дополнувањето на Колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати за време на штрајк
Тренчевска: Потпишани измените и дополнувањето на Колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати за време на штрајк
(ВИДЕО) Ковачевски и Груби во Сарај: Со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата реализираме инфраструктурни проекти за реалните потреби на граѓаните
(ВИДЕО) Ковачевски и Груби во Сарај: Со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата реализираме инфраструктурни проекти за реалните потреби на граѓаните
ЦУК: Стојанче Ангелов на состанок на Комитетот за отпорност на НАТО во Брисел
ЦУК: Стојанче Ангелов на состанок на Комитетот за отпорност на НАТО во Брисел
(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: 7 месеци лаги и лажни ветувања на ВМРО ДПМНЕ и градоначалникот Борче Јовчески
(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: 7 месеци лаги и лажни ветувања на ВМРО ДПМНЕ и градоначалникот Борче Јовчески
Петков: Не можам сам да го кренам ветото за Северна Македонија, ќе мора да има процедура во институциите и сите да се произнесат
Петков: Не можам сам да го кренам ветото за Северна Македонија, ќе мора да има процедура во институциите и сите да се произнесат

ФИЛИПЧЕ: На Клиниката за хематологија заврши инсталацијата и обуката за работа на новиот проточен цитометар

Набавката на новиот апарат ќе ја унапреди и осовремени работата и ќе овозможи адекватно да се одговори на секојдневно зголемениот обем на работа.
👉Лабораторијата за имунолошки анализи на Клиниката е единствена од овој вид во нашата држава и во неа се дијагностицираат и следат ефектите од терапија и спроведување на трансплантациите на пациентите со малигни хематолошки болести.
👉Изминатите четири години Клиниката за хематологија е комплетно реновирана според европските стандарди и услови за хоспитализација.
👉За првпат во нашата држава се воведени сите услуги од палетата на трансплантација, несродната, полуидентична и детските трансплантации.
👉Набавена е нова опрема за процесот на трансплантација, апарат за крипорезервација-смрзнување на матични хематопетски клетки, апарат за оделување на клеточни продукти-афереза, како и апарат за фотофереза, со кој се лекуваат најтешките пострансплатациони компликации.
👉Од минатата година има и активно улога во прогностичката стратификација на тешките пациенти со КОВИД-19, се одредуваат во периферната крв Т клеточните субсетови кај овие пациенти.
На персоналот на Клиниката лекарите и медицинските сестри им честитам за вложениот труд, ентузијазам, тимска работа и професионалност во извршување на секојдневните интервенции, работејќи со извонредно тешка и вулнерабилна група на пациенти.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Hunter x Hunter (2011) (Dub)

watch anime dub AnimeFreak My Hero Academia Season 3 (Dub)

AnimeFreak Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

Bleach (Dub)

sites to watch anime JUJUTSU KAISEN (Dub)

tải go88