Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

Филипче: Немам видено ниту еден претставник од ВМРО-ДПМНЕ да повика на вакцинација

ВМРО-ДПМНЕ го саботира менаџирањето со кризата, преку непотпишувањето на договорот со Светска банка за заем со што доцнеа модуларните блници, сега тие болници се отвораат, го компромитираа начинот на снабдување со вакцините, се обидуваа да добиваат политички поени на сметка на жртвите од ковид, на сметка на трагедиите на семејствата, истакна вечерва министерот за здравство Венко Филипче во емисијата„Жешко политичко лето“ прашан од опозицијата дали ќе понесе одговорност за состојбата со ковидот.

Ако се опозициска партија, рече Филипче, не значи дека немаат одговорност. -Немам видено ниту еден нивни претстваник да повика на вакцинација па макар и на нивното членство. Ниту еден момент никој од нив не излезе со ниту еден конструктивен предлог, сето ова што го гледаме во измнинатиов период се обиди политички да се поентира, нагласи Филипче.

Според него, власта носи сериозни одлуки, кои, како што рече, многу често не се популарни и тогаш не водиме сметка за нашите рејтинзи или за нашата популарност, туку ги носиме тие одлуки државнички затоа што знаеме дека се во интерес на граѓааните.

-Во конкретниот случај во интерес на заштита на јавното здравје, а што прави ВМРО-ДПМНЕ, се обидува политички да поентира, како врз основа на пожарите така и врз основа на пандемијата и не даваат накаков конструктивен предлог. Секогаш кога ќе излеземе со некои мерки кои се издржани и се врз основа на сознанијата на медицинската наука имаат некаква забелашка, рече Филипче.

Сите препораки, нагласи тој, ги влечеме од сите публикации и ставови во стручни списанија врз основа на сознанија и стручните публикации кои ги собираат членовите на Комитетот за имунизација и од тука тие ги даваат своите совети и ги даваат своите препораки

loading...

AnimeTV: Sore Ike! Anpanman: Tobase! Kibou no Handkerchief anime episode Full online free at https://animetv.cc stream anime to tv

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch KanColle: Kantai Collection Episode 12

Git project-hobbit: https://git.project-hobbit.eu/gogoanimebe

Band: https://band.us/band/84512910