НЕПРАВДАТА БОЛИ ПА ДУРИ И АКО ДЕЛ ОД БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО КАДЕ БУКВАЛНО СЕ ЈАДЕ ОД ЗЛАТНИ ЛАЖИЦИ И ТАЊИРИ - ИМАШЕ МОМЕНТИ КОГА НЕ САКАВ ДА ЖИВЕАМ ПОВЕЌЕ – МЕГАН МАРКЛ ГО ОБВИНИ БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО ЗА РАСИЗАМ И ЛОШ ОДНОС ВО ИНТЕРВЈУТО СО ОПРА ВИНФРИ
НЕПРАВДАТА БОЛИ ПА ДУРИ И АКО ДЕЛ ОД БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО КАДЕ БУКВАЛНО СЕ ЈАДЕ ОД ЗЛАТНИ ЛАЖИЦИ И ТАЊИРИ - ИМАШЕ МОМЕНТИ КОГА НЕ САКАВ ДА ЖИВЕАМ ПОВЕЌЕ – МЕГАН МАРКЛ ГО ОБВИНИ БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО ЗА РАСИЗАМ И ЛОШ ОДНОС ВО ИНТЕРВЈУТО СО ОПРА ВИНФРИ
ЗАЕВ: ЕДНА РАБОТА МИ СМЕТА КАЈ НАШИТЕ ГРАЃАНИ, ШТО НИКАКО НЕ МОЖАМ ДА ГО РАЗБЕРАМ...
ЗАЕВ: ЕДНА РАБОТА МИ СМЕТА КАЈ НАШИТЕ ГРАЃАНИ, ШТО НИКАКО НЕ МОЖАМ ДА ГО РАЗБЕРАМ...
Изет Меџити се повлекува од позицијата координатор на пратеничката група на ДУИ, имал различни ставови од раководството на ДУИ
Изет Меџити се повлекува од позицијата координатор на пратеничката група на ДУИ, имал различни ставови од раководството на ДУИ
БРАВО - Заев: Извозот расте, продолжува поддршката за сите дејности
БРАВО - Заев: Извозот расте, продолжува поддршката за сите дејности
(ВИДЕО) ШЕКЕРИНСКА: СДСМ НАПРАВИ РЕВОЛУЦИЈА ЗА СОСТОЈБАТА НА ЖЕНАТА ВО ЗЕМЈАВА, НО ВО ЗЕМЈАВА ИМА ЕДЕН ЧУДЕН ПАРАДОКС, ЖЕНИТЕ ДОМА И СО ДЕЦАТА РАБОТАТ 3 ПАТИ ПОВЕЌЕ, АМА ОЧЕКУВАМЕ ТИЕ ДА СЕ БОРАТ ВО БИЗНИСОТ И ПОЛИТИКАТА СО ИСТА ЕНЕРГИЈА И ПОСВЕТЕНОСТ КАКО И МАЖИТЕ?!
(ВИДЕО) ШЕКЕРИНСКА: СДСМ НАПРАВИ РЕВОЛУЦИЈА ЗА СОСТОЈБАТА НА ЖЕНАТА ВО ЗЕМЈАВА, НО ВО ЗЕМЈАВА ИМА ЕДЕН ЧУДЕН ПАРАДОКС, ЖЕНИТЕ ДОМА И СО ДЕЦАТА РАБОТАТ 3 ПАТИ ПОВЕЌЕ, АМА ОЧЕКУВАМЕ ТИЕ ДА СЕ БОРАТ ВО БИЗНИСОТ И ПОЛИТИКАТА СО ИСТА ЕНЕРГИЈА И ПОСВЕТЕНОСТ КАКО И МАЖИТЕ?!
(ВИДЕО) Заев на онлајн трибина на Форум на жени: Ќе се воведе секретаријат во владата за родова еднаквост, нема да дозволиме ниту една форма на родово базирано насилство, држвата е тука да ги заштити жените и девојчињат
(ВИДЕО) Заев на онлајн трибина на Форум на жени: Ќе се воведе секретаријат во владата за родова еднаквост, нема да дозволиме ниту една форма на родово базирано насилство, држвата е тука да ги заштити жените и девојчињат
ЖОЛТ КАРТОН ЗА ДУИ: Вишото јавно обвинителство на Скопје го зароби предметот за првостепено осудените Ејуп Алими и Исмет Гури од ДУИ на казни затвор и од ноември лани не ѝ го дава на Скопска апелација
ЖОЛТ КАРТОН ЗА ДУИ: Вишото јавно обвинителство на Скопје го зароби предметот за првостепено осудените Ејуп Алими и Исмет Гури од ДУИ на казни затвор и од ноември лани не ѝ го дава на Скопска апелација
ЈАНИ МАКРАДУЛИ ЌЕ ЈА СПАСИ МАКЕДОНСКА ПОШТА ОД БАНКРОТ - Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса
ЈАНИ МАКРАДУЛИ ЌЕ ЈА СПАСИ МАКЕДОНСКА ПОШТА ОД БАНКРОТ - Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Филипче: Ниту еден премиер досега не дал поддршка на здравството како што даде Зоран Заев

Почитувани,

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, во синоќешното гостување во емисијата КликПлус на ТВ21, говореше и за проектите кои се спроведени во здравството и покрај ковид пандемијата. Истакнувајќи ја важноста на здравствениот систем, Филипче рече дека голема поддршка и инвестиции во здравството се случиле благодарение на претстедателот на Владата Зоран Заев.

-Ниту еден премиер досега во државата не дал таква поддршка и инвестиција во здравството како што даде Зоран Заев. Зголемување на платите какви што имаат сега лекарите и вакви инвестиции ова да може ние се да направиме немало буквално никогаш во историјата на нашата земја – рече Филипче.

Тој додаде дека премиерот Заев многу добро ги реализира работите конкретно во делот на менаџирање на кризата посебно во делот на сите овие досегашни резултати што ги постигна нашата држава.

-Да се сетиме на времињата кога ги гледавме светските лидери и лидерите на НАТО и Западноевропските земји само на телевизија сега можеме да седиме со нив на иста маса и со нив да одлучуваме. Тоа се сериозни политички процеси, тоа се работи во кои премиерот Заев покажа врвни резултати и сега пред него е еден сериозен мандат да ги манифестира и капацитетите во делот на економијата, за жал минатат година во сенка на ковид кризата, не само кај нас насекаде во светот. Верувам дека сите процеси кои што ќе следат ќе значат дека ќе има државата напредок, дека ќе има прогрес, дека младите иднината ќе ја гледаат тука – рече Филипче.

Со почит,
Одделение за односи со јавноста
Министерство за здравство

loading...

Gleipnir (Dub) (https://gogoanime.be/m/E8E9) Episode 13 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime25

Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/56BZ) Episode 12 at KissAnime kissanime black clover