МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина

Филипче: Ниту еден премиер досега не дал поддршка на здравството како што даде Зоран Заев

Почитувани,

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, во синоќешното гостување во емисијата КликПлус на ТВ21, говореше и за проектите кои се спроведени во здравството и покрај ковид пандемијата. Истакнувајќи ја важноста на здравствениот систем, Филипче рече дека голема поддршка и инвестиции во здравството се случиле благодарение на претстедателот на Владата Зоран Заев.

-Ниту еден премиер досега во државата не дал таква поддршка и инвестиција во здравството како што даде Зоран Заев. Зголемување на платите какви што имаат сега лекарите и вакви инвестиции ова да може ние се да направиме немало буквално никогаш во историјата на нашата земја – рече Филипче.

Тој додаде дека премиерот Заев многу добро ги реализира работите конкретно во делот на менаџирање на кризата посебно во делот на сите овие досегашни резултати што ги постигна нашата држава.

-Да се сетиме на времињата кога ги гледавме светските лидери и лидерите на НАТО и Западноевропските земји само на телевизија сега можеме да седиме со нив на иста маса и со нив да одлучуваме. Тоа се сериозни политички процеси, тоа се работи во кои премиерот Заев покажа врвни резултати и сега пред него е еден сериозен мандат да ги манифестира и капацитетите во делот на економијата, за жал минатат година во сенка на ковид кризата, не само кај нас насекаде во светот. Верувам дека сите процеси кои што ќе следат ќе значат дека ќе има државата напредок, дека ќе има прогрес, дека младите иднината ќе ја гледаат тука – рече Филипче.

Со почит,
Одделение за односи со јавноста
Министерство за здравство

loading...

Website https://kissanime.mx: Watch Tosca kissanime Episode Full tokyo ghoul kissanime

WCOStream: Nutcracker Fantasy anime episode Full online free at https://wcostream.cc dubbed anime

4Anime: Kodomo no Jikan (TV) anime episode 12 online free at https://4anime.biz danganronpa 4anime

Watch Propagate Episode Full

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/animefreakws/

Credly: https://www.credly.com/users/gogoanimebe/badges