Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

Филипче од Гевгелија: Зелената агенда е реалност која ја живееме

Вечерва во гевгелиско Негорци, потпретседателот на СДСМ, Венко Филипче, оствари средба со жителите во рамки на кампањата Најдоброто за мојата општина.
Филипче во своето обраќање ги истакна политиките на Владата предводена од СДСМ кои се однесуваат на растот на економијата и унапредувањето на образовниот и здравствениот систем во земјава.

Бидејќи за претходниците не било ниту приоритет, ниту план да се направи нешто за народот, туку само за сопствените џебови, за нас е повеќе од предизвик мисијата да ги доведеме работите во еден поинаков тек. Трасиравме пат на промени и подобрувања и чекорењето не беше воопшто лесно. Се работеше секојдневно, макотрпно со ангажирање на сите човечки и финансиски ресурси кои ни беа на располагање – истакна потпретседателот Филипче.

На агендата на оваа Влада има многу зелени знаменца. Работиме за луѓето, преку природата. Од сонцето и ветрот создаваме струја. Зелената ера е започната, таа е реалност и мора да продожи, за поздрави и посилни генерации, за денес и утре. Еко земја за реалноста која ќе ја дишеме, пиеме, живееме. Последната рекордно највисока инвестиција од 500 милиони евра е потврда за тоа.

Здравствениот систем дочека коренити промени. Денес имаме нови, модернизирани болници кои нудат широк спектар на здравствени услуги. Го живееме времето без ограничување на квотите на лекови и медикаменти – порача Филипче.

Досега покажавме дека сме подготвени за револуционерни промени кои бараат храброст и одважност, но настрана сите, овие подвизи се револуцијата која ѝ ја должиме на земјава, заврши Филипче и пред присутните ја најави големата победа на Социјалдемократскиот Сојуз, на кандидатот за градоначалник на Гевгелија, Сашо Поцков.

loading...

go88 eilat go88 download android nổ hũ tài xỉu go88

https://sunwin.gg/