ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ОПШТИНИТЕ Ќе се зголеми стапката на дотација од ДДВ
ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ОПШТИНИТЕ Ќе се зголеми стапката на дотација од ДДВ
ГРАД СКОПЈЕ: ЗЕЛЕН ХУМАН ГРАД МАНИПУЛИРА СО ГРАЃАНИТЕ ВО ОДНОС НА ЗЕЛЕНИЛОТО НА УЛИЦА ВАСКО КАРАНГЕЛЕСКИ
ГРАД СКОПЈЕ: ЗЕЛЕН ХУМАН ГРАД МАНИПУЛИРА СО ГРАЃАНИТЕ ВО ОДНОС НА ЗЕЛЕНИЛОТО НА УЛИЦА ВАСКО КАРАНГЕЛЕСКИ
Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!

Филипче: Одлуката за отворање на границите во текот на следната недела

Земјите од регионот во текот на наредната недела треба да одлучат за слободен премин и отворање на границите, најави министерот за здравство Венко Филипче во емисијаата “ Патот кон“на Алсат-М.

Иако ставот на здравствените власти беше ист и минатата недела, промената на режимот на слободно движење на граѓаните од регионот ќе има епилог на следната „on-line“ средба меѓу земјите од Западен Балкан, Бугарија и Грција.

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека од причина што епидемиолошката состојба е слична во целиот регион, регионалните власти најавиле координативен совет за заедничко дејствување во донесувањето одлуки за борба против пандемијата. Претходно треба да се укине условот за ПЦР тестот за да се премине границата.

Пред една недела, Филипче се сретна со министерот за здравство на Косово, Арменд Земај, кој рече дека за границите ќе се одлучува оваа недела. Но тоа не се случи.

Тогаш беше кажано дека укинувањето на ПЦР негативниот тест може да се замени со серолошко тестирање, брз 15 минутен тест на граница или дури и целосно укинување, само со носење маски и средства за дезинфекција.

loading...

Watch anime online for free at WCOStream wcostream attack on titan

AnimeFreak: Katana Maidens: Toji no Miko anime episode 24 online free at https://animefreak.ws animefreaks anime

AnimeKisa: Mitaiken Horizon anime episode Full online free at https://animekisa.in anime online

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

Bbpress: https://bbpress.org/forums/profile/gogoanimelol/

Uid: http://uid.me/animefreakws