(ВИДЕО) БОМБА НА ОСМАНИ: ИЗВОЈУВАВМЕ ГОЛЕМА ПОБЕДА, БУГАРИЈА СЕ ОБВРЗА ВЕЌЕ ДА НЕ БЛОКИРА ПОТПИШУВАЊЕ ДОГОВОРИ СО ЕУ СО МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК, МНОГУ ДОГОВОРИ КАКО СО ФРОНТЕКС СТОЈАТ БЛОКИРАНИ СО ГОДИНИ ПОРАДИ ТОА
(ВИДЕО) БОМБА НА ОСМАНИ: ИЗВОЈУВАВМЕ ГОЛЕМА ПОБЕДА, БУГАРИЈА СЕ ОБВРЗА ВЕЌЕ ДА НЕ БЛОКИРА ПОТПИШУВАЊЕ ДОГОВОРИ СО ЕУ СО МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК, МНОГУ ДОГОВОРИ КАКО СО ФРОНТЕКС СТОЈАТ БЛОКИРАНИ СО ГОДИНИ ПОРАДИ ТОА
Тренчевска за Трилинг: Оперативниот план за вработување нуди можности за нови вработувања и задржување на младите во земјата
Тренчевска за Трилинг: Оперативниот план за вработување нуди можности за нови вработувања и задржување на младите во земјата
(ВИДЕО) Османи: Ако кажеме „да”, веднаш се усвојува рамката и со одржувањето на првата меѓувладина конфереција официјално почнуваат преговорите
(ВИДЕО) Османи: Ако кажеме „да”, веднаш се усвојува рамката и со одржувањето на првата меѓувладина конфереција официјално почнуваат преговорите
Ковачевски во присуство на Брнз се слушна со Шолет: Високо ја ценам поддршката на Стејт департментот во овие клучни моменти
Ковачевски во присуство на Брнз се слушна со Шолет: Високо ја ценам поддршката на Стејт департментот во овие клучни моменти
КАМИЛОВСКИ ОД РОДИНА: ТОА ШТО САМО 200 ДУШИ ДОЈДОА НА НАШИОТ ПРОТЕСТ ДЕНЕСКА ПРЕД ВЛАДА Е ДОКАЗ ДЕКА МАКЕДОНЦИТЕ СЕ СВИЊИ!
КАМИЛОВСКИ ОД РОДИНА: ТОА ШТО САМО 200 ДУШИ ДОЈДОА НА НАШИОТ ПРОТЕСТ ДЕНЕСКА ПРЕД ВЛАДА Е ДОКАЗ ДЕКА МАКЕДОНЦИТЕ СЕ СВИЊИ!
(ВИДЕО) БОМБА: Уапсен уште еден близок соработник на Мицкоски, украл 1 милион евра!
(ВИДЕО) БОМБА: Уапсен уште еден близок соработник на Мицкоски, украл 1 милион евра!
(ВИДЕО) ТЕШКО НАС СО ВАКВИ ПАТРИОТИ, ЕЖОТ СМЕ ГО ОНАДЕЛЕ: МАКРОН САКАЛ БАБИ, А МАКЕДОНИЈА БИЛА СТАРА БАБА?!
(ВИДЕО) ТЕШКО НАС СО ВАКВИ ПАТРИОТИ, ЕЖОТ СМЕ ГО ОНАДЕЛЕ: МАКРОН САКАЛ БАБИ, А МАКЕДОНИЈА БИЛА СТАРА БАБА?!
Ковачевски: Со ладни глави, одговорно да ја поведеме државата на вистинскиот пат
Ковачевски: Со ладни глави, одговорно да ја поведеме државата на вистинскиот пат

Филипче: Со изградба на Клинички центар Ѓорче Петров ќе добие можност за дополнителен развој

Потпретседателот на СДСМ Венко Филипче на денешната промоција на кандидатот за градоначалник за општина Ѓорче Петров Александар Наумоски и советничката листа на СДСМ и Коалицијата истакна владата предводена од СДСМ изминатите години ги раздолжи презадолжените општини и инвестираше 500 милиони евра во проекти, кои го олеснуваат секојдневниот живот на граѓаните.

Но оваа општина, општината Ѓорче Петров е посебна, таа ќе добие можност за дополнителен развој и значаен придонес за подобар и поквалитетен живот, со изградбата на новиот Клинички центар, порача Филипче.

Ќе се гордееме со новиот најсовремен Клинички центар во регионот на Западне Балкан, благодарение на визионерството на градоначалникот на Ѓорче Петров Александар Наумоски, истакна Филипче, додавајќи дека овој проект ќе биде реализиран колку и да се обидува ВМРО ДПМНЕ да го кочи.

Тој порача дека нема иднина со луѓето што прават блокади, нема иднина со ВМРО-ДПМНЕ, нема иднина со луѓето што лекарите ги нарекуваат убијци, нема иднина со антиваксери и ксенофоби.

Знам дека вие граѓаните на 17 октомври ќе го заокружите бројот 12 за вашата иднина, за иднината на вашите, нашите следни поколенија тука во државата, не во странство, за развиени просперитетни општини, населби и градови, за европска Македонија, за Наумоски, за развиена општина Ѓорче Петров, повика потпретседателот на СДСМ Венко Филипче.

Венко Филипче, потпретседател на СДСМ

Центар за комуникации на СДСМ

loading...

GO88 - Tải Go88 Club | Game bài đổi thưởng cách tải go88 cho iphone go88 bị sập

không rút được tiền sunwin sunwin bản chính thức game sunwin online