(ВИДЕО) ТЕШКИ ВРЕМИЊА ЗА ВМРО: КОГА НОВИНАРИТЕ ГИ КОРИСТИШ КАКО КУРТОНИ, НА КРАЈ САМО УШТЕ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ЌЕ ТИ ОСТАНЕ КАКО ВРВНО НОВИНАРСКО АНАЛИТИЧКО ПЕРО!
(ВИДЕО) ТЕШКИ ВРЕМИЊА ЗА ВМРО: КОГА НОВИНАРИТЕ ГИ КОРИСТИШ КАКО КУРТОНИ, НА КРАЈ САМО УШТЕ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ЌЕ ТИ ОСТАНЕ КАКО ВРВНО НОВИНАРСКО АНАЛИТИЧКО ПЕРО!
ТОНИ ШАНАЦ ШИРЕШЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ НА КУРТОН АЛФА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ, КУРТОНИТЕ БИВИС И БАТХЕД КОИ ГЛУМАТ НОВИНАРИ НЕ ГО СПРЕЧИЈА
ТОНИ ШАНАЦ ШИРЕШЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ НА КУРТОН АЛФА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ, КУРТОНИТЕ БИВИС И БАТХЕД КОИ ГЛУМАТ НОВИНАРИ НЕ ГО СПРЕЧИЈА
КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ГЛОДУРОТ НА КУРТОН АЛФА, МОМИРОВСКИ, СМИСЛИ НОВА НЕВЕРОЈАТНА ФИНТА ЗА ПРОПАГАНДА ПРОТИВ ВЛАДАТА, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО СМИСЛИЛ!
КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ГЛОДУРОТ НА КУРТОН АЛФА, МОМИРОВСКИ, СМИСЛИ НОВА НЕВЕРОЈАТНА ФИНТА ЗА ПРОПАГАНДА ПРОТИВ ВЛАДАТА, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО СМИСЛИЛ!
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ СЕРКОВЦИ - СО ГОДИНИ ШИРАТ НАЦИОНАЛИЗАМ И ИМ ОБЈАВУВААТ ВОЈНА НА СИТЕ, АМА ДЕЦАТА ВО ВОЈНА НЕ ГИ ПУШТАЛЕ
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ СЕРКОВЦИ - СО ГОДИНИ ШИРАТ НАЦИОНАЛИЗАМ И ИМ ОБЈАВУВААТ ВОЈНА НА СИТЕ, АМА ДЕЦАТА ВО ВОЈНА НЕ ГИ ПУШТАЛЕ
ЛДП и ДОМ на локалните избори ќе одат самостојно, без коалиција
ЛДП и ДОМ на локалните избори ќе одат самостојно, без коалиција
Пратеникот Салиу се извини на Фејсбук, го испровоцирале полицајците
Пратеникот Салиу се извини на Фејсбук, го испровоцирале полицајците
НАШИТЕ ВОЈНИЦИ ДОБИЈА ПОФАЛБА ОД НАЈВИСОКО НИВО - Брнз: Секогаш сум импресионирана од професионалноста и од стручноста на војниците што ги сретнувам во земјава
НАШИТЕ ВОЈНИЦИ ДОБИЈА ПОФАЛБА ОД НАЈВИСОКО НИВО - Брнз: Секогаш сум импресионирана од професионалноста и од стручноста на војниците што ги сретнувам во земјава
БРАВО - Маричиќ: Успешно стартува првата фаза од попишувањето
БРАВО - Маричиќ: Успешно стартува првата фаза од попишувањето

Филипче: Вакцинацијата против сезонски грип почнува во вторник

Сите вакцини против сезонски грип стигнаа и вакцинацијата ќе започне од вторник, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче.

За време на викендот, посочи, ќе се направи дистрибуција, а веќе се подготвени пунктовите за вакцинација во Здравствениот дом и во центрите за јавно здравје.

Есенскиот бран освен во болниците го зголеми притисокот и врз пунктовите за тестирање. Ние минатата недлеа веќе ги зголемивме капацитетите во лабораторијата на Институтот за јавно здравје, Центарот за јавно здравје со дополнителна смена и лабораторијата во болницата во Козле за 400 до 500 тестови на ден. Конкретно вчера имавме над 3.000 тестови и сега ги вклучуваме и брзите тестови кои ќе се прават во пунктовите во Здравствениот дом во Скопје, во болничките установи, каде се примаат пациентите и не само тука во Скопје, туку и во другите болници, рече денеска на прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче.

Посочи дека согласно распоредот, кој денеска го потврди и Комисијата, како и алгоритмот односно индикацијата кога се прави тој брз тест, дополнителни шест пункта ќе работат од понеделник тука во Скопје, согласно распоредот за тоа колку време е потребно да се земе брис и да се направи овој брз тест.

Дополнителни 500 термини во денот, потенцира, ќе бидат на располагање за сите граѓани и пациенти, почнувајќи од понеделник само за градот Скопје. Тој рече дека допололнително на овие 500 тестови, ќе бидат на располагање и тестови во болниците ширум државата.

– Матичниот лекар може да закаже за тестирање за кој било и во кој било момент и може да има пристап до термините. Наша задача беше да го зголемиме бројот на термини и значајно голема бројка ќе биде на располагање од понеделник, рече Филипче, одговарајќи на новинарско прашање по прес-конференцијата.

loading...

Watch I'm standing on 1,000,000 lives. (Dub) Episode 4 (https://kissanimeonline.com/m/0M7e/ep-4) at KissAnime boruto kissanime

Kaguya-sama: Love is War (https://gogoanime.be/m/zZA0) Episode 12 at GoGoAnime gogoanime tv kissanime