(ВИДЕО) ШАХПАСКА МЕЃУ НАЈВРЕДНИТЕ МИНИСТРИ, СЕКОЈ ДЕН ОТВОРА ГРАДИНКИ ИЛИ НЕКАКВИ ПРОГРАМИ ЗА ПОМОШ НА НАРОДОТ - Шахпаска: Услугата помош и нега во домот ќе ја добиваат 60 стари лица од Општина Берово, за нив ќе се грижат 20 негуватели од Домот за стари лица „Д-р Иван Влашки“
(ВИДЕО) ШАХПАСКА МЕЃУ НАЈВРЕДНИТЕ МИНИСТРИ, СЕКОЈ ДЕН ОТВОРА ГРАДИНКИ ИЛИ НЕКАКВИ ПРОГРАМИ ЗА ПОМОШ НА НАРОДОТ - Шахпаска: Услугата помош и нега во домот ќе ја добиваат 60 стари лица од Општина Берово, за нив ќе се грижат 20 негуватели од Домот за стари лица „Д-р Иван Влашки“
И ПОСЛЕ ЗОШТО ГИНЕЛ НАРОД НА ПАТИШТА, НИЕ СМЕ ЛУДАЦИ - 327 возачи возеле пребрзо, 107 биле пијани
И ПОСЛЕ ЗОШТО ГИНЕЛ НАРОД НА ПАТИШТА, НИЕ СМЕ ЛУДАЦИ - 327 возачи возеле пребрзо, 107 биле пијани
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Ако останат Шилегов и Српче уште по еден мандат нашата метропола навистина може да се преобрази во најуспешно и најбрзо трансформирана упропастеност
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Ако останат Шилегов и Српче уште по еден мандат нашата метропола навистина може да се преобрази во најуспешно и најбрзо трансформирана упропастеност
ЏЕВАТ ИСЕНИ: Продолжуваме напред храбро и цврсто двајца легенди на СДСМ
ЏЕВАТ ИСЕНИ: Продолжуваме напред храбро и цврсто двајца легенди на СДСМ
(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗГРМЕ ОД СОБРАНИЕТО: ПРВ, ВТОР ЕШАЛОН, ДРЖАВНИ СЛУЖБЕНИЦИ, СИТЕ, ВНИМАВАЈТЕ – ЗАКОНИТЕ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА ВАЖАТ ЗА СИТЕ
(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗГРМЕ ОД СОБРАНИЕТО: ПРВ, ВТОР ЕШАЛОН, ДРЖАВНИ СЛУЖБЕНИЦИ, СИТЕ, ВНИМАВАЈТЕ – ЗАКОНИТЕ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА ВАЖАТ ЗА СИТЕ
Шумски пожар на Пелопонез, петмина повредени
Шумски пожар на Пелопонез, петмина повредени
Шахпаска: Над 59 отсто од вработените во градинките се вакцинирани
Шахпаска: Над 59 отсто од вработените во градинките се вакцинирани
Почнува аплицирањето за субвенциониран студентски оброк
Почнува аплицирањето за субвенциониран студентски оброк

Филипче: Во кругот на болниците во 16 општини формираме ковид – центри

Во тек е реализацијата на поставувањето на модуларни ковид центри низ државата. Забрзано работиме на терен. Завршува монтажата во Штип и Кичево, а од денеска почнуваме со монтажа и во Гостивар и Струга, објави попладнево на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче.

Во 16 општини, во кругот на болниците, посочува министерот, формираме ковид – центри за третман и лекување на пациенти со Ковид-19.

Брза реализација е можна само со заедничка и меѓуинституционална соработка, јавното здравје е заедничка одговорност, напиша Филипче.

loading...

AniWatch watch anime: Watch Horimiya Episode 13

AnimeDao watch anime online: Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 19