(ВИДЕО) ЗАЕВ ДО ЧАДИКОВСКИ: МЛАДЕНЕ ЈАС МОЖАМ МНОГУ ЛЕСНО ЗА 24 ЧАСА ДА ЈА СКАРАМ ЗЕМЈАВА СО ПОЛА СВЕТ, НО ТОА НЕ Е ДОБРО ЗА НАРОДОТ!
(ВИДЕО) ЗАЕВ ДО ЧАДИКОВСКИ: МЛАДЕНЕ ЈАС МОЖАМ МНОГУ ЛЕСНО ЗА 24 ЧАСА ДА ЈА СКАРАМ ЗЕМЈАВА СО ПОЛА СВЕТ, НО ТОА НЕ Е ДОБРО ЗА НАРОДОТ!
ПРЕМИЕРЕ ПРОДОЛЖИ ХРАБРО, КАКО ШТО ЈА ВНЕСЕ ЗЕМЈАТА ВО НАТО, ВНЕСИ НЕ И ВО ЕУ, НАЈДИ ХРАБРИ РЕШЕНИЈА КОИ ЌЕ БОЛАТ НА ДВЕТЕ СТРАНИ, ИГНОРИРАЈ ГИ НЕКА СИ ЛААТ КУЧИЊАТА НАЦИОНАЛИСТИЧКИ
ПРЕМИЕРЕ ПРОДОЛЖИ ХРАБРО, КАКО ШТО ЈА ВНЕСЕ ЗЕМЈАТА ВО НАТО, ВНЕСИ НЕ И ВО ЕУ, НАЈДИ ХРАБРИ РЕШЕНИЈА КОИ ЌЕ БОЛАТ НА ДВЕТЕ СТРАНИ, ИГНОРИРАЈ ГИ НЕКА СИ ЛААТ КУЧИЊАТА НАЦИОНАЛИСТИЧКИ
СДСМ: Мицкоски е сигурен губитник, не му помага брифинг со новинарите и планот кој му го предложил Груевски
СДСМ: Мицкоски е сигурен губитник, не му помага брифинг со новинарите и планот кој му го предложил Груевски
ТОПЛИФИКАЦИЈА СТАНУВА ADORA ENERGY SOLUTIONS - ДУШКО ЧИФЛИГАНЕЦ: ОД ЗАГУБАРОТ ТОПЛИФИКАЦИЈА СО ДОБРО МЕНАЏИРАЊЕ И СО КВАЛИТЕТЕН ДОМАШЕН КАДАР ЌЕ НАПРАВИМЕ ПРОФИТАБИЛНА ДОМАШНА ФИРМА ЗА ТОПЛИНСКА И ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА
ТОПЛИФИКАЦИЈА СТАНУВА ADORA ENERGY SOLUTIONS - ДУШКО ЧИФЛИГАНЕЦ: ОД ЗАГУБАРОТ ТОПЛИФИКАЦИЈА СО ДОБРО МЕНАЏИРАЊЕ И СО КВАЛИТЕТЕН ДОМАШЕН КАДАР ЌЕ НАПРАВИМЕ ПРОФИТАБИЛНА ДОМАШНА ФИРМА ЗА ТОПЛИНСКА И ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА
Шахпаска: Ќе разгледувме нов начин како да се подобри пензионерскиот стандард
Шахпаска: Ќе разгледувме нов начин како да се подобри пензионерскиот стандард
ПРИЈАВЕТЕ КОРУПЦИЈА ОД НЕКОЈ ФУНКЦИОНЕР ИЛИ БИРОКРАТ НА 02 315 0050 - Промовиран новиот Електронски систем за поднесување поплаки и пријави за услугите на јавната администрација
ПРИЈАВЕТЕ КОРУПЦИЈА ОД НЕКОЈ ФУНКЦИОНЕР ИЛИ БИРОКРАТ НА 02 315 0050 - Промовиран новиот Електронски систем за поднесување поплаки и пријави за услугите на јавната администрација
Заев: Не смееме да обвинуваме цели нации за фашизам - и кај нас имало соработници со окупаторот
Заев: Не смееме да обвинуваме цели нации за фашизам - и кај нас имало соработници со окупаторот
КАКВА КОРИСТ ИМААТ ПРАТЕНИЦИТЕ АКО ИМ ШТЕТАТ НА РБОТНИЦИТЕ? Синдикатите бараат тие да гласаат за недела неработен ден
КАКВА КОРИСТ ИМААТ ПРАТЕНИЦИТЕ АКО ИМ ШТЕТАТ НА РБОТНИЦИТЕ? Синдикатите бараат тие да гласаат за недела неработен ден

ФИЛИПИНСКО – MAКЕДОНСКО ДРУШТО ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО – во Манила – почеток на процес на регистрација

По наша иницијатива ( лична и корпоративна ) почнуваме процес на официјална регистрација на Филипинско – Македонско друштво во Манила.
Колегите и пријателите од Филипини ја поддржаа нашата иницијатива и превзедоа конкретни активности во формирањето на наше невладино претставништво во Манила.

Заради омасовување на членството би сакале да ги ПОКАНИМЕ СИТЕ МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ КОИ ИМААТ ОДРЕДЕНИ ФАМИЛИЈАРНИ ИЛИ БИЗНИС ВРСКИ со ФИЛИПИНИ , да ни се приклучат на оваа иницијатива и да бидат дел од оваа прва и единствена директна „ врска “ помеѓу Македонија и Филипини.

Доволно е да ни испратите е-маил со Вашите податоци на [email protected]

Убедени сме дека преку директните контакти и иницијативи на нашите две друштва ( Македонско – Филипинското од Скопје и Филипинско – Македонското од Манила ) ќе можеме да придонесеме за зближување на двете Држави и култури , кои во скора иднина треба резултираат и со поголема економска и дипломатска соработка на двете држави.

Првата иницијатива за формирање на Македонско – Филипинско друштво е покрената во Февруари 2018 година
За повеќе информации , можете да ни се обратите на 078 45 44 26

loading...

Bungou Stray Dogs 2nd Season (Dub) (https://twistmoe.net/m/o9Z2) Episode 12

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeFLV: kura High School Girls Cycling Club: We're In Taiwan!! anime episode Full online free at https://animeflv.uk english dubbed anime

WCOStream: The Disappearance of Nagato Yuki-chan anime episode 16 online free at https://wcostream.cc anime websites

Snupps: https://www.snupps.com/gogoanimelol

Stp binhduong: https://stp.binhduong.gov.vn/hethongvanban/Lists/HoiDap/DispForm.aspx?ItemID=1351