ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!

Филиповски на МРТВ: Муцунски не го знае теренот, зборува нереални работи, народски кажано лупа глупости

Ветувањата на ВМРО – ДПМНЕ и Тимчо Муцунски за општина Аеродром се нереални. Убаво звучи зелена површина од 100.000 м2, но за жал нема толку голем простор, со соодветната намена (заштитно/парковско зеленило) во општината. Има јавен простор за нов парк од 5.000 м2 и СДСМ тој парк ќе го направи, од „авиончето“ до последна „5 – ка“. Општината нема простор за 3.000 паркинг – места. Тоа е изградба на повеќе од 12 катни гаражи. Каде ќе се изнајде простор со соодветна намена за катни гаражи, а не треба да заборавиме дека една катна гаража е околу 700 илјади евра?! Муцунски, не знаете што зборувате, не го познавате Аеродром и немате контакт со реалност, истакна Александар Филиповски на дебатата со другите кандидати за градоначалници, која се одржа вечерва на јавниот сервис МРТВ.

Филиповски објасни дека проблемот со паркирање може да се намали со регулација на паркирањето и со изведба на 2 – 3 монтажни гаражи, на определени локации.
Главен приоритет на СДСМ е зелената агенда и заштита на животната средина. Александар Филиповски истакна дека граѓаните од поруралните места, како Горно и Долно Лисиче ќе добијат субвенции за замена на нееколошките начини на греење. Исто така, претстои чистење и на дивите депонии, а јавните површини (сервисните улици, платоата и плочниците) ќе се мијат со цистерни.
Општината ќе го поддржи и алтернативниот превоз. Затоа ќе се изведе нова велосипедска инфраструктура – 20 километри нови вело – патеки, а ќе продолжат и субвенциите за велосипеди.

loading...

Website https://animefreak.ws: Watch Food Wars! The Second Plate OVA animefreak Episode 2 animefreak one piece

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://twistmoe.net: Watch Dr. Slump and Arale-chan: Hoyoyo! Dream Metropolitan Mecha Police twistmoe Episode Full dubbed anime

Kamisama Kiss (https://animepahe.cc/m/4yA) Episode 13

AnimeHeaven: Hells anime episode Full online free at https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball z