ВЕЧЕРВА ДЕВОЈКА ПРЕГАЗЕНА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН КАЈ СИТИ МОЛ, ПОЧИНАЛА НА ЛИЦЕ МЕСТО
ВЕЧЕРВА ДЕВОЈКА ПРЕГАЗЕНА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН КАЈ СИТИ МОЛ, ПОЧИНАЛА НА ЛИЦЕ МЕСТО
ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ: БАРАЊАТА НА МАЛИТЕ ПАРТИИ СЕ ВГРАДЕНИ ВО ПРОГРАМАТА НА ВЛАДАТА, СДСМ ЈА ПОДРЖУВА ИДЕЈАТА ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА
ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ: БАРАЊАТА НА МАЛИТЕ ПАРТИИ СЕ ВГРАДЕНИ ВО ПРОГРАМАТА НА ВЛАДАТА, СДСМ ЈА ПОДРЖУВА ИДЕЈАТА ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА
ИТАЛИЈАНСКИ ЕКСПЕРТИ ГИ ОБУЧУВААТ ИДНИТЕ ПРИМАТЕЛИ НА ИТНИ ПОВИЦИ НА БРОЈОТ 112
ИТАЛИЈАНСКИ ЕКСПЕРТИ ГИ ОБУЧУВААТ ИДНИТЕ ПРИМАТЕЛИ НА ИТНИ ПОВИЦИ НА БРОЈОТ 112
Од четвртата седница на Владата: ЕСМ ќе управува со БЕГ заради континуирано обезбедување топлинска енергија; Обезбедени финансии за континуитет на работењето на ТЕЦ Неготино; Формирани се работните групи за продлабочување на соработката со Бугарија
Од четвртата седница на Владата: ЕСМ ќе управува со БЕГ заради континуирано обезбедување топлинска енергија; Обезбедени финансии за континуитет на работењето на ТЕЦ Неготино; Формирани се работните групи за продлабочување на соработката со Бугарија
ШОКАНТНО - НОВИОТ ДИРЕКТОР ХРИСТОВСКИ ЛОВИ ВЕШТЕРКИ ВО „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“
ШОКАНТНО - НОВИОТ ДИРЕКТОР ХРИСТОВСКИ ЛОВИ ВЕШТЕРКИ ВО „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“
КОВАЧЕВСКИ: ВО ИЗВРШЕН ОДБОР НА СДСМ СУМ ОД 1998-МА, ИМАМ ОДЛИЧНИ ОДНОСИ СО БРАНКО, СО РАДМИЛА, СО БУЧКОВСКИ И СО ЗАЕВ, СО СИТЕ СЕ СЛУШАМ РЕДОВНО
КОВАЧЕВСКИ: ВО ИЗВРШЕН ОДБОР НА СДСМ СУМ ОД 1998-МА, ИМАМ ОДЛИЧНИ ОДНОСИ СО БРАНКО, СО РАДМИЛА, СО БУЧКОВСКИ И СО ЗАЕВ, СО СИТЕ СЕ СЛУШАМ РЕДОВНО
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ: ПЛАНИРАМ НАРЕДНИТЕ 12 ГОДИНИ ДА БИДАМ ПРЕМИЕР, ЗОШТО ДА НЕ, МОЖЕБИ ЌЕ УСПЕЕМЕ ДА ГИ ЗАДОВОЛИМЕ ОЧЕКУВАЊАТА НА ЈАВНОСТА
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ: ПЛАНИРАМ НАРЕДНИТЕ 12 ГОДИНИ ДА БИДАМ ПРЕМИЕР, ЗОШТО ДА НЕ, МОЖЕБИ ЌЕ УСПЕЕМЕ ДА ГИ ЗАДОВОЛИМЕ ОЧЕКУВАЊАТА НА ЈАВНОСТА
Георгиевски до ВМРО-ДПМНЕ: Оставив 3 милиони евра во општинската каса и нула долгови
Георгиевски до ВМРО-ДПМНЕ: Оставив 3 милиони евра во општинската каса и нула долгови

Филиповски: Нов објект на градинката „Пчелка“, но и проекти за највозрасните

Градинката „Пчелка“ во населбата Лисиче ќе добие од темел нов лик. Енергетско – ефикасен објект, со нови занимални, опрема и дидактички материјали кои ќе обезбедат поквалитетно предучилишно образование за нашите најмили.

Ова е еден од главните проекти во мојата програма, истакна Александар Филиповски, кандидат за градоначалник на СДСМ и коалицијата за општина Аеродром, на вечерашната маалска средба во населбата Лисиче.

– За овозможување на подобри услови за раст и развој на децата, во нашиот Аеродром имаме повеќе проекти. Планираме и изведба на нови детски и спортски игралишта, со цел правилен физички развој на децата. Овие зони ќе имаат и инклузивни содржини, реквизити, со цел да бидат достапни и за лицата со попреченост, истакна Филиповски.
Граѓаните од овој дел на населбата особено се интересираа за реконструкција на плочникот, затоа што овој дел, кај трговскиот центар е една од пофреквентните зони.

– Предвидуваме целосна реконструкција на плочникот. Покрај обновата на партерниот дел, додадена вредност ќе претставува и новото зеленило. Тука и хортикултурно ќе го уредиме јавниот простор, затоа што една од главните цели е на секој можен начин да го надоместуваме изгубеното зеленило, рече кандидатот за градоначалник на Аеродром.

На маалската средба учествуваше и потпретседателот на СДСМ и министер за здравство, Венко Филипче. Тој зборуваше за зголемувањето на платите во здравствениот сектор, но ги повика и сите граѓани да се вакцинираат.

– Податоците покажуваат дека на удар се невакцинираните, затоа апелирам на одговорност, висока свест и совесност. Здравјето е наш приоритет, рече Филипче.
Покрај за најмладите, СДСМ нуди програма и за највозрасните сограѓани, оние на кои им треба поддршка, со цел спокојни и мирни пензионерски денови.

– Во моментов се завршува изградбата и на реонската амбуланта, со што и пристапот до здравствена заштита ќе биде подобар за сите лица. Планираме да воведеме и домашни посети во домот за постарите и изнемоштени лица. Нашите баби и дедовци нè израснале, а сега ние треба да им „вратиме“, да им се одолжиме. Ќе воспоставиме соработка со обучени лица – негователи, кои ќе вршат дневни посети и на повозрасните ќе им помагаат во домаќинството, ќе им купуваат продукти или ќе им вршат други работи, истакна Александар Филиповски.

Маалските средби продолжуваат и следните денови, со цел да се слушнат сите предлози на граѓаните и да се создаде уште поквалитетна понуда за општина Аеродром.

loading...

free anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

dubbed anime Fairy Tail (Dub)

Your Name. Episode Full

dubbed anime BANANA FISH

AnimeFreak Attack on Titan Final Season (Dub)