ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!

Филиповски: Нулта дискриминација, од Железничка до Лисиче – еднаков третман

Подобра инфраструктура, социјална заштита и отвореност на општината за сите, беа главните теми на разговор на граѓаните – Роми од Горно Лисиче, со Александар Филиповски, кандидат за градоначалник на СДСМ и коалицијата за општина Аеродром.

Филиповски презентираше дел од социјалните мерки, кои ќе обезбедат поголема заштита за граѓаните.

– Најпрво, ќе спроведеме социјално мапирање по сите населби. Тоа значи, на микро ниво ќе ги утврдиме потребите. Во зависност од социјалниот статус на граѓаните, ќе испорачаме и нови социјални услуги. Во некои населби, каде што има повозрасни лица – ќе воведеме домашни посети. Онаму каде што живеат граѓани – корисници на социјална помош и локалната самоуправа дополнително ќе ги поддржи, рече Филиповски.

Во Горно Лисиче потребна е и изградба на подобра инфрастурктура. Тоа значи обнова на дел од пешачките зони, но и проширување на мостот на Маркова река.

– Во Аеродром нема повеќе да има граѓани од прв и втор ред, жители од урбан или рурален дел. Ќе работиме на рамномерен и плански развој на сите населби. Детски, спортски игралишта, ново зеленило и маалски паркови се потребни низ цел Аеродром. Мене нема да ме интересира кој од која националност е, дали е партиски определен или не, дали е богат или сиромашен, општинската администрација и јас лично ќе бидеме достапни за сите граѓани, кажа кандидатот за градоначалник на СДСМ и коалицијата.

Граѓаните ја истакнаа потребата и од повисока јавна хигиена, а говореа и за редовни приемни денови во општината, каде што тие ќе можат да дојдат и да направат увид во статусот на својот предмет.

loading...

TwistMoe: s-CRY-ed (Dub) anime episode 26 online free at https://twistmoe.net twist moe

AniWatch: Dr. Ramune -Mysterious Disease Specialist- anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro animes online

Suzakinishi: The Animation Episode 4

Website https://animedao.nl: Watch Be Forever Yamato animedao Episode Full haikyuu season 2 animedao

Website https://animekisa.in: Watch Dou Po Cangqiong Specials 2: Song of Desert animekisa Episode 3 watch anime