Зеленски прогласен за највлијателна личност на годината
Зеленски прогласен за највлијателна личност на годината
СПЦ ја призна автокефалноста на МПЦ, на потег е Бугарија
СПЦ ја призна автокефалноста на МПЦ, на потег е Бугарија
Ѓоргески: Народот е оној клучен фактор кој никогаш не отстапи од својата црква колку и да беше оспорувана
Ѓоргески: Народот е оној клучен фактор кој никогаш не отстапи од својата црква колку и да беше оспорувана
Детали од животот на момчето кое направи хаос во Тексас: Бил исмејуван поради говорна мана
Детали од животот на момчето кое направи хаос во Тексас: Бил исмејуван поради говорна мана
Бројката на загинати во масакрот во Тексас се искачи на 21
Бројката на загинати во масакрот во Тексас се искачи на 21
Кацарска на онлајн состанок на Конференцијата на европски уставни судови
Кацарска на онлајн состанок на Конференцијата на европски уставни судови
(ВИДЕО) ТРАЈКО СЛАВЕВСКИ: ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ТРЕБА ДА ГО ПРОМЕНИ ОДНОСОТ КОН ЈАВНОСТА
(ВИДЕО) ТРАЈКО СЛАВЕВСКИ: ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ТРЕБА ДА ГО ПРОМЕНИ ОДНОСОТ КОН ЈАВНОСТА
Средба Ковачевски со амбасадорката на Црна Гора, Петровиќ: Регионот ги унапредува односите и е од геополитичко значење за ЕУ, којашто е на потег
Средба Ковачевски со амбасадорката на Црна Гора, Петровиќ: Регионот ги унапредува односите и е од геополитичко значење за ЕУ, којашто е на потег

ФИНАНСОВАТА ДИРЕКТОРКА НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА, ШТЕРИЕВА: ДЕПОЗИТИТЕ НА ФИЗИЧКИ ЛИЦА ВО БАНКАТА ПОРАСНА ЗА 10 ПОСТО ОВАА ГОДИНА!

Со оглед на неатрактивноста на каматните стапки за штедење и на инфлаторните притисоци, дали има тенденција луѓето да ги префрлаат парите во други, повисоко приносни инструменти?

Ако во оваа анализа се впуштиме од аспект на состојбите на депозитите на населението во Комерцијална банка, тогаш не може да се забележи прелевање, односно намалување на депозитите. Заклучно со септември оваа година депозитите на населението бележат годишен пораст од 9,9%, кој е континуиран и покрај намалувањето на каматните стапки. Сепак, во делот на брокерското работење може да се забележи зголемен интерес за вложување во странски хартии од вредност. Со оглед дека Комерцијaлна банка е над 60% сопственик во друштвото за управување со фондови КБ Публикум инвест, а со тоа го следи и работењето на ова друштво во областа на инвестициските фондови, можеме да забележиме дека и во овој сегмент има раст и дека фондовите сѐ повеќе се инвестициска алтернатива.

Дел од интервјуто на финансовата директорка на Комерцијална Банка, д-р Маја Стевкова Штериева за весникот Капитал.мк

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Mieruko-chan

AniWatch The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

AniWatch Dragon Ball Super Episode 130

anime websites Dragon Ball (Dub)

AniWatch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 20