НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска

ФОРМИРАН КЛУБ НА ЖЕНИ ВО СОБРАНИЕ, СО НЕГО ЌЕ ПРЕСЕДАВА ГОГА СИЉАНОВСКА

Денеска се одржа конститутивната седница на Клубот на пратенички на Собранието на Република С. Македонија, која ја свика и со неа претседаваше пратеничката Гордана Сиљановска-Давкова.

Во свечениот дел свое обраќање имаа претседателот на Собранието, Талат Џафери и генералната секретарка на Собранието, Цветанка Иванова. Формирањето на Клубот на пратенички го поздрави и министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска. Во работата на констутивната седница учествува и пратеничките Снежана Калеска-Ванчева и Жаклина Пешевска.

За претседателка на Клубот на пратенички во актуелниот мандатен период беше избрана пратеничката Лолита Ристова, а за нејзина заменичка – пратеничката Благица Ласовска.

На конститувната седница беше избрано и новото Претседателство на Клубот на пратенички, во следниот состав: Снежана Калеска-Ванчева, Маја Морачанин, Соња Мираковска, Љатифе Шиковска, Рина Ајдари, Жаклина Пешевска, Олга Лозановска, Лидија Петкоска, Иванка Василевска, Ангелинка Петкова и Илире Даути.

Во работата на претседателството на Клубот по функција учестува и претседателката на Комисијата за еднакви можности на жените и мажитe, Гордана Сиљановска-Давкова.

Лолита Ристова, претседателката на Клубот на пратенички, во своето обраќање, најпрво се заблагодари за укажаната доверба и истакна дека овој избор за неа преставува пред сѐ одговорност и уште еден предизвик како и многуте досега. Таа, исто така, изрази благодарност и за поддршката од меѓународните и невладините организации.

Во своето обраќање, претседателката Ристова потенцираше дека како автентично тело Клубот на пратенички секогаш ќе има приоритет да придонесе кон унапредување на родовите прашања, бидејќи родовата еднаквост останува на агендата, а пратеничките, кои се 47 во овој мандатен период, се должни да дадат печат и белег во тоа.

loading...

ANIMEFLIX: Re: Hamatora: Season 2 (Dub) anime episode 12 online free at https://animeflix.nl animeflix another

Tamayura: Sotsugyou Shashin Part 4 - Ashita Episode Full

Black Butler: Book of Murder Episode 2

AnimeFLV: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) anime episode 24 online free at https://animeflv.uk free anime online

Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14844520

V: https://v.gd/ir0JQi