Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

(ФОТО) Душко, синот на Ванчо Чифлиганец гордо го разви македонското знаме во Грција по големиот успех

Ванчо Чифлиганец важи за еден од најпознатите македонски бизнисмени кој пред извесен период се реши својот бизнис да го пресели во соседна Србија.

Гените за бизнис очигледно ги наследил и неговиот син Душко кој продолжува по неговите стапки, но и има уште една своја професија.

Високото второ и трето место на BMU Југоисточно Европскиот шампионат и триумф во една од трките за Македонскиот шампионат во брзински мотоциклизам на пистата во Серес, е одличниот биланс на освоени награди, со кои од трката минатиот викенд во Грција, се врати Душко Чифлиганец, успешниот млад бизнисмен и мотоциклист од Македонија.

Развиореното македонско знаме во супер тесната Југо Источно Европска конкуренција и овој фасцинантен успех во двете неизвесни трки составени од искусни натпреварувачи од Европа, младиот Чифлиганец го постигна на традиционалниот BMU шампионат во брзински мотоциклизам на тркачкиот мотодром во Серес, Грција, во класата до 1000 cm³.

Ова е прво учество и освоени високи титули за Душко Чифлиганец на меѓународни трки во брзински мотоциклизам, адреналински спорт со кој се занимава од мали нозе, балансирајќи ја така напорната работа како амбициозен бизнисмен на меѓународно ниво.

Душко Чифлиганец, на мотоциклистичките шампионати возеше во боите на својата матична Адора Бизнис Групација, каде тој е заменик претседател, која има 20 годишна корпоративна општествено одговорна традиција во Македонија, како и во Србија преку заедничка хумана мисија со Фондацијата Новак Ѓоковиќ.

„Никогаш не е доцна со старите пасии да стигнеме до нови победи. Ова натпреварување за мене претставува исполнување на мојот прв детски сон да возам мотоциклистички трки.

Го негувам ова свое омилено хоби долги години наназад, но навистина беше потребно многу вложена енергија за да одвојам доволно време од деловните обврски и да се подготвам на адекватен начин за да сум во можност да се борам на подиумот.

Овој успех во моето прво натпреварување ,за мене претставува неописливо задоволство. Им го честитам успехот и на останатите македонски натпреварувачи, бидејќи навистина верувам дека ја претставивме нашата држава со голема гордост.

Најважно, сакам да ја искористам оваа прилика да апелирам до младината за совесно возење, брзинските мотоцикли се навистина опасни направи чиј полн потенцијал не смееме да го искористуваме на јавните патишта и улици“, апелира Душко Чифлиганец кој порачува дека тој што мисли дека може и тој што мисли дека не може, најчесто и двајцата се во право! Најголемиот дел од победата лежи токму во нашиот ум, вели Чифлиганец.

Покрај Душко Чифлиганец, во натпреварувањето учествуваа и други македонски мотоциклисти кои исто така постигнаа одлични резултати.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

AnimeTV: Attack on Tomorrow anime episode 23 online free at https://animetv.cc anime tv animania

Heaven's Lost Property: Forte Episode 12

TwistMoe: Senya Ichiya Monogatari anime episode Full online free at https://twistmoe.net twist anime

Huntingnet: https://www.huntingnet.com/forum/members/kissanime-contact-gmail-c.html

Guides: https://guides.co/p/gogoanimelol