ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ПАНИКА ВО СКОПЈЕ: Дојава за бомба во МНТ, итно евакуирани сите институции, сообраќајот блокиран
ПАНИКА ВО СКОПЈЕ: Дојава за бомба во МНТ, итно евакуирани сите институции, сообраќајот блокиран
ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЖЕСТОКО ДО МИЛОШОСКИ: Одвратен е начинот како вмровските пулени се радуваат на бугарското вето
ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЖЕСТОКО ДО МИЛОШОСКИ: Одвратен е начинот како вмровските пулени се радуваат на бугарското вето
НЕМА ПОГОЛЕМА ГНИДА ВО ИСТОРИЈАТА НА МАК ПОЛИТИКАТА ОД АНТОЊО МИЛОШОСКИ: Oтишол во Вашингтон да лобира Северна Македонија да не започне преговори за членство во ЕУ
НЕМА ПОГОЛЕМА ГНИДА ВО ИСТОРИЈАТА НА МАК ПОЛИТИКАТА ОД АНТОЊО МИЛОШОСКИ: Oтишол во Вашингтон да лобира Северна Македонија да не започне преговори за членство во ЕУ
ЗАЕВ: СИЛНА ПОДДРШКА ОД ИТАЛИЈА ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА СО ЕУ
ЗАЕВ: СИЛНА ПОДДРШКА ОД ИТАЛИЈА ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА СО ЕУ
ВИЛМА РУСКОВСКА НАЈАВИ НОВА ИСТРАГА И ОБВИНЕНИЕ ЗА МНОГУ ПОЗНАТ ПОЛИТИЧАР
ВИЛМА РУСКОВСКА НАЈАВИ НОВА ИСТРАГА И ОБВИНЕНИЕ ЗА МНОГУ ПОЗНАТ ПОЛИТИЧАР
Николовски: Започнува реализацијата на системот „Е-инспектор“, дигитализирано и силно оружје во борбата против корупцијата
Николовски: Започнува реализацијата на системот „Е-инспектор“, дигитализирано и силно оружје во борбата против корупцијата
РУСКОВСКА: ВО ВРЕМЕ НА ВМРО ДПМНЕ БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО ДА СЕ ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ВЛАДИН СЕКРЕТАР И ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕ, СЕГА ИМАМЕ ОЈО КОЕ НЕ СЕ ПЛАШИ ОД НИКОГО
РУСКОВСКА: ВО ВРЕМЕ НА ВМРО ДПМНЕ БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО ДА СЕ ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ВЛАДИН СЕКРЕТАР И ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕ, СЕГА ИМАМЕ ОЈО КОЕ НЕ СЕ ПЛАШИ ОД НИКОГО

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) МИТКО ЈАНЧЕВ: Се подобрува патната инфраструктура во руралните средини !

Патот до с.Фариш во должина од околу 350 метри односно 1300 м2 е комплетно асфалтиран.
Изведувач е фирмата ВЕ Груп од Радовиш, а инвестицијата е во вредност од 1.984.000 денари.
Кавадарци за сите ! ☑️

Денес се започна со реализација на реконструкција на ул. Дисанска, која е во рамките на проектот за поврзување на локални патишта.
Истата ќе добие завршно асфалтирање во должина од 325м, и проширување на коловозот во ширина од 8.5 метри.
Овие средства на општина Кавадарци и се доделени од Владата преку заем на Светска банка, кој ќе се реализира од Министерството за транспорт и врски со цел подобрување на локалната патна инфраструктура.
Изведувач е фирмата Жикол од Струмица.
Кавадарци за сите ! ☑

Целосно е завршена и асфалтирана последната, од многуте улици во Урбаната заедница Задругар.
Истата е со површина од 800м2, а изведувач е фирмата Ескаватори Скопје.
Кавадарци за сите!

Продолжуваме со работа во руралните средини.
Денес се врши порамнување и тампонирање на локалниот пат од с.Раец до с.Ќесендре. Истиот е во должина од 4 километри и одводнувањето за атмосферска вода на цела делница ќе биде решено преку одводни канали и пропусти од цевки.
Изведувач е фирмата Портланд Струмица.
Кавадарци за сите!

Целосно е завршен патот од Браната ХЕЦ Тиквеш до населба Голеш и с.Шешково, кој е комплетно тампониран во должина од 8 километри.
Од утре се продолжува во с. Ќесендре, Клиново, Куманичево и Драдња.
Изведувач е фирмата Портланд ОПЦ Струмица.

loading...

animepahe :: okay-ish anime website

Website https://twistmoe.net: Watch Voltage Fighter Gowcaizer twistmoe Episode Full online anime

Website https://animefreak.ws: Watch The Light at Night in Summer animefreak Episode Full bleach animefreak

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real