ФРЧКО: ПЛАЧЕЊЕТО НА ДИМИТРОВ ШТО НЕ ДОБИ МИНИСТЕРСКА ФОТЕЉА Е ПАТЕТИЧНО И ТАЖНО, ЧОВЕКОТ НЕ ЗНАЕ ДОСТОИНСТВЕНО ДА ПАДНЕ, ЦЕЛ ЖИВОТ ТАТКО МУ И МАЈКА МУ ГО ГУРААТ И ГО МЕСТАТ
ФРЧКО: ПЛАЧЕЊЕТО НА ДИМИТРОВ ШТО НЕ ДОБИ МИНИСТЕРСКА ФОТЕЉА Е ПАТЕТИЧНО И ТАЖНО, ЧОВЕКОТ НЕ ЗНАЕ ДОСТОИНСТВЕНО ДА ПАДНЕ, ЦЕЛ ЖИВОТ ТАТКО МУ И МАЈКА МУ ГО ГУРААТ И ГО МЕСТАТ
ШТО МИСЛЕШЕ, ШТО МИСЛЕШЕ: Сиљановска Давкова жали што влегла во политика, ама си ги лечи маките со пратеничката плата од 1000 евра
ШТО МИСЛЕШЕ, ШТО МИСЛЕШЕ: Сиљановска Давкова жали што влегла во политика, ама си ги лечи маките со пратеничката плата од 1000 евра
ОРДАНОВСКИ: Македонско-бугарските односи мрднаа од „мртва точка“
ОРДАНОВСКИ: Македонско-бугарските односи мрднаа од „мртва точка“
Ковачевски - Бомгартнер: Скопје и Париз испишуваат ново поглавје на соработка која рефлектира со прва инвестиција од 270 милиони евра за соларен парк
Ковачевски - Бомгартнер: Скопје и Париз испишуваат ново поглавје на соработка која рефлектира со прва инвестиција од 270 милиони евра за соларен парк
(ВИДЕО) ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: ЗАЕВ НАПРАВИ ПОВЕЌЕ ЗА ОВАА ЗЕМЈА ОД СИТЕ ЛИДЕРИ ЗАЕДНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
(ВИДЕО) ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: ЗАЕВ НАПРАВИ ПОВЕЌЕ ЗА ОВАА ЗЕМЈА ОД СИТЕ ЛИДЕРИ ЗАЕДНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
БРАВО - Бектеши, Мустафаи и Симеска Димоска ја промовираа новата лабараторија за испитување на квалитет на мазут: Резултатите од анализа на мостри за мазут ќе се добиваат за два часа, опремувањето на лабараторијата чини 24 милиони денари
БРАВО - Бектеши, Мустафаи и Симеска Димоска ја промовираа новата лабараторија за испитување на квалитет на мазут: Резултатите од анализа на мостри за мазут ќе се добиваат за два часа, опремувањето на лабараторијата чини 24 милиони денари
Ковачевски: Успешноста на средбата со премиерот Петков ја гледам во новиот тон и пристап
Ковачевски: Успешноста на средбата со премиерот Петков ја гледам во новиот тон и пристап
БАЈДЕН ИЗЈАВИ ДЕКА ИМА НЕСОГЛАСУВАЊЕ СО НЕКОИ ЧЛЕНКИ НА НАТО ШТО ДА СЕ ПРАВИ АКО РУСИЈА ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА, УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЗЕЛЕНСКИ РЕАГИРАШЕ СО НЕГОДУВАЊЕ
БАЈДЕН ИЗЈАВИ ДЕКА ИМА НЕСОГЛАСУВАЊЕ СО НЕКОИ ЧЛЕНКИ НА НАТО ШТО ДА СЕ ПРАВИ АКО РУСИЈА ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА, УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЗЕЛЕНСКИ РЕАГИРАШЕ СО НЕГОДУВАЊЕ

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЗАЕВ, ВЕНКО, АХМЕТИ, ГРУБИ, БИТИЌИ, БЕКТЕШИ.. БЕЗМАЛКУ ЦЕЛ ДРЖАВЕН ВРВ НА МЕСТОТО НА ТРАГЕДИЈАТА, ИМ ДАВАА СОЧУВСТВО НА РОДНИНИТЕ НА ЗАГИНАТИТЕ ВО БОЛНИЦАТА

Премиерот Зоран Заев, лидерот на ДУИ, Али Ахмети и министерот за здравство Венко Филипче предмалку стигнаа кај модуларната ковид-болница во Клиничкиот центар во Тетово, која вечерва целосно изгоре. Во моментов прават обиколка на болницата, а на кратко разговараа и со роднините на лицата кои биле во болницата и чекаат пред изгорениот објект.

Алсат јавува дека засега не се предвидени изјави пред местото на пожарот. Заев, Ахмети, Филипче и другите функционери од власта веројатно ќе се упатат кон кризниот штаб лоциран во зградата на Општина Тетово.

Како што веќе изјави вториот човек на противпожарната единица на градот, при гасењето на пожарот кој избувна во модуларната ковид болница биле вадени жртви, но засега не се знае бројот на починати и повредени.

Пожарот е целосно изгаснат, а во модуларната болница изгореа сите простории
Пожарникарите и противпожарните возила постепено се повлекуваат од кругот на тетовската болница, каде што вечерва изгоре модуларниот објект, во кој беа хоспитализирани болни од ковид-19, јави репортерот на „360 степени“ од терен.

Пожарот е целосно изгаснат, а во модуларната болница изгореа сите простории.

Во изгорените простории на болницата моментно влегува полиција.

Причините за пожарот што го зафати ковид-центарот допрва ќе се истражуваат.

Засега нема ниту официјална информација за точната бројка на починати и за повредени, освен потврдата што дојде од Министерството за здравство дека има жртви и дека се утврдува состојбата со повредените.

Во кругот на болницата има многу роднини на лица кои биле хоспитализирани во ковид-центарот. Поради метежот што настана, интервенираше и полицијата за да ги оддалечи луѓето кои бараат информациите за состојбата на нивните блиски.

На местото на несреќата присутни се и припадници на армијата.

loading...

aniwatch. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 14

watch animes AniWatch JUJUTSU KAISEN

AniWatch How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 12

aniwatcher The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

AniWatch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable