Османи: Потпишување на протоколот со Бугарија во ист ден кога ЕУ ќе ја усвои преговарачката рамка
Османи: Потпишување на протоколот со Бугарија во ист ден кога ЕУ ќе ја усвои преговарачката рамка
(ВИДЕО СИТЕЛ) МИЦКОВСКИ УСПЕА ДА НАЈДЕ ВЛАКНА ВО ЈАЈЦЕТО - СПОРНИ МОМЕНТИ ОД ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ПОВИКА НА ПРОТЕСТИ УТРЕ ВО 19 ЧАСОТ
(ВИДЕО СИТЕЛ) МИЦКОВСКИ УСПЕА ДА НАЈДЕ ВЛАКНА ВО ЈАЈЦЕТО - СПОРНИ МОМЕНТИ ОД ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ПОВИКА НА ПРОТЕСТИ УТРЕ ВО 19 ЧАСОТ
(ВИДЕО ТЕЛМА) ВРИЕ ВО КАРПОШ: Откажана седница на Советот општина Карпош
(ВИДЕО ТЕЛМА) ВРИЕ ВО КАРПОШ: Откажана седница на Советот општина Карпош
Вработените во Рудник Саса со плати кои се 80 проценти повисоки од просечната плата во Македонија!
Вработените во Рудник Саса со плати кои се 80 проценти повисоки од просечната плата во Македонија!
Калина Гривчева-Старделова доби уште еден мандат да управува со Лекарската Комора
Калина Гривчева-Старделова доби уште еден мандат да управува со Лекарската Комора
ШЕФОТ НА СТОПАНСКА КОМОРА ОБЈАСНИ ЗОШТО ДОСЕГА НЕ СЕ НАПРАВИЛА ПРУГАТА СО БУГАРИЈА
ШЕФОТ НА СТОПАНСКА КОМОРА ОБЈАСНИ ЗОШТО ДОСЕГА НЕ СЕ НАПРАВИЛА ПРУГАТА СО БУГАРИЈА
Фон дер Лајен разговарала со Ковачевски: Блиску сме до договор
Фон дер Лајен разговарала со Ковачевски: Блиску сме до договор
Прво Бугарите во Уставот, па финализација на почетокот на преговорите со ЕУ
Прво Бугарите во Уставот, па финализација на почетокот на преговорите со ЕУ

(ФОТО И ВИДЕО) ЦУК: Ангелов на увид на опасната точка на патот во месноста “Аеродром”, кај „Пониква“, Кочанско за поставена патна сигнализација

Денеска, 18.04.2022 година, директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов изврши увид на опасната точка на патот во месноста “Аеродром”, во близина на викенд населбата „Пониква“, Кочанско. Имено, минатата година на 12.05.2021, директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, одржа прес-конференција кај опасната точка на патот и иницираше барање за соодветно обележување и обезбедувње на местото на коешто локалниот пат „Пониква – Кочани“ се одвојува од помошната аеродромска писта изградена од поранешната Југословенска народна армија (ЈНА).

По иницијатива на ЦУК се одржа координативен состанок и во соработка со надлежните министерства, се иницираше поставување соодветна вертикална и хоризонтална сигнализација на коловозот, а таму каде што патот преминува во аеродромска писта да се постави вибрирачка лента која фополнително ќе ги предупредува возачите за опасноста како и поставување на браник на завршетокот на патот.

Исто така, е поставен патоказ за свртување во десно што го означува правецот на Кочани, при враќање од планинскиот туристички центар, како и други сообраќајни знаци што предупредуваат на опасноста дека возењето право е по слеп пат, односно дека коловозот завршува. Со тоа возачите соодветно ќе бидат известени во кој правец треба да се движат, за да се намали опасноста од евентуални несреќи.

Минатата година на оваа локација се случи трагична сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице, а две беа потешко повредени.

loading...

đăng nhập go88 trên web Review chi tiết về Cổng game đổi thưởng Go88 Club Go88 - Thế giới game cá cược trực tuyến lớn nhất Việt Nam

game đánh bài sunwin link tại sunwin sunwin nạp tối thiểu bao nhiêu