ВЛАДА, ЗНМ, ПЕЧАТЕНИ МЕДИУМИ: Сегашната програма за поддршка на печатените медиуми ќе се преточи во системско законско решение
ВЛАДА, ЗНМ, ПЕЧАТЕНИ МЕДИУМИ: Сегашната програма за поддршка на печатените медиуми ќе се преточи во системско законско решение
Француското МНР: Следните денови ќе бидат одлучувачки за Северна Македонија
Француското МНР: Следните денови ќе бидат одлучувачки за Северна Македонија
Бугарското собрание го одобри францускиот предлог
Бугарското собрание го одобри францускиот предлог
Рама: Вистинските пријатели не си наштетуваат едни на други, туку се искрени и си подаваат рака
Рама: Вистинските пријатели не си наштетуваат едни на други, туку се искрени и си подаваат рака
БОМБА НА БУГАРСКИОТ ЕВРО ПРАТЕНИК ИЛХАН ЌУЧУК: Бугарија станува проблематична земја која го попречува развојот на ЕУ
БОМБА НА БУГАРСКИОТ ЕВРО ПРАТЕНИК ИЛХАН ЌУЧУК: Бугарија станува проблематична земја која го попречува развојот на ЕУ
Рама до бугарското МНР: Пријатели, кренете го ветото или издржете ме
Рама до бугарското МНР: Пријатели, кренете го ветото или издржете ме
САД ќе испратат уште 450 милиони долари во Украина
САД ќе испратат уште 450 милиони долари во Украина
Не им се ризикува: ЕУ ќе ја преиспита блокадата на Калининград, вели Борел
Не им се ризикува: ЕУ ќе ја преиспита блокадата на Калининград, вели Борел

(ФОТО) Ковачевски на папата му подарил бројаница со охридски бисер и филигран, плоча од Влатко Стефановски…

Премиерот му подарил и рачно изработен фрагмент со калиграфско пишување на рачна изработена хартија од пофалното слово на Свети Климент Охридски

На денешната средбата на премиерот Димитар Ковачевски и папата Франциск, премиерот му дал неколку подароци.

Како што соопштија од Владата, Ковачевски на папата му подарил рачно изработен фрагмент со калиграфско пишување на рачна изработена хартија од пофалното слово на Свети Климент Охридски, бројаница со традиционален охридски бисер и филигран, како и винил плоча од македонскиот виртуоз Влатко Стефановски.

Средбата и аудиенцијата кај папата Франциск се една од централните активности на македонската делегација од програмата за чествување на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј.

loading...

cách nạp tiền go88 bằng internet banking go88 đăng ký nạp tiền go88 bị từ chối

https://tai.sunwin.gg/