Заев со огромна предност пред Мицкоски според анкетата на реномираниот Брима за “Слободен Печат”
Заев со огромна предност пред Мицкоски според анкетата на реномираниот Брима за “Слободен Печат”
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ - Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ - Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!
ТРТ МИЛОЈКО, ГЛАСЕН НА УСТА, СЛАБ НА ДЕЛО - АПАСИЕВ: НЕ БИЛО ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ПРАТЕНИК, СО КРМОВ СМЕ ПО 10 ЧАСА ВО СОБРАНИЕ И НА КРАЈ НИШТО НЕМАМЕ СРАБОТЕНО
ТРТ МИЛОЈКО, ГЛАСЕН НА УСТА, СЛАБ НА ДЕЛО - АПАСИЕВ: НЕ БИЛО ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ПРАТЕНИК, СО КРМОВ СМЕ ПО 10 ЧАСА ВО СОБРАНИЕ И НА КРАЈ НИШТО НЕМАМЕ СРАБОТЕНО
Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани
Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани
МАЛО ГНАСНО ХИТЛЕРЧЕ НЕБАЊАТО- АПАСИЕВ: ГРУЈО ЗГРЕШИ, ТРЕБАШЕ ДА ГО УАПСИ ЗАЕВ И ЦЕЛА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ДА ЈА ЗАБРАНИ И ПИКНЕ ВО ЗАТВОР!
МАЛО ГНАСНО ХИТЛЕРЧЕ НЕБАЊАТО- АПАСИЕВ: ГРУЈО ЗГРЕШИ, ТРЕБАШЕ ДА ГО УАПСИ ЗАЕВ И ЦЕЛА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ДА ЈА ЗАБРАНИ И ПИКНЕ ВО ЗАТВОР!
ЗОКИ И ОЛИВЕР ВО АРАЧИНОВО: КОГА НЕКОИ ПЛАШЕА СО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, НИЕ ВО АРАЧИНОВО ВЕТИВМЕ КАНАЛИЗАЦИЈА И РЕДИЦА ДРУГИ ПРОЕКТИ КОИ ГИ ОСТВАРИВМЕ!
ЗОКИ И ОЛИВЕР ВО АРАЧИНОВО: КОГА НЕКОИ ПЛАШЕА СО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, НИЕ ВО АРАЧИНОВО ВЕТИВМЕ КАНАЛИЗАЦИЈА И РЕДИЦА ДРУГИ ПРОЕКТИ КОИ ГИ ОСТВАРИВМЕ!
ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО СОПРУГАТА ЗОРИЦА ВИКЕНДОВ НА СВАДБА ВО КАВАДАРЦИ
ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО СОПРУГАТА ЗОРИЦА ВИКЕНДОВ НА СВАДБА ВО КАВАДАРЦИ
КАКО ШТО ДОЛИКУВА НА ЕДЕН ДЕМОКРАТ, ЗАЕВ ПРИФАТИ ТВ ДУЕЛ СО МИЦКОВСКИ, ЌЕ СЕ СООЧАТ УТРЕ ВО 18.30 ЧАСОТ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА
КАКО ШТО ДОЛИКУВА НА ЕДЕН ДЕМОКРАТ, ЗАЕВ ПРИФАТИ ТВ ДУЕЛ СО МИЦКОВСКИ, ЌЕ СЕ СООЧАТ УТРЕ ВО 18.30 ЧАСОТ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА

ФОТО: Во Атина се сретнаа Заев и Мицотакис

Да му покажеме на остатокот од светот, дека секој договор, пријателство, ракување носи бенефит за граѓаните, рече премиерот Зоран Заев на панелот посветен на иднината на Западен Балкан на конференцијата на Економист. На панелот, на кој зборуваше и албанскиот премиер Рама и екс шефицата на грчката дипломатија Бакојани, Заев потенцира дека мора да се инвестира во добрососедските односи и да се надминат сите отворени прашања. Изрази очекување дека до крајот на годинава Македонија ќе ги почне преговорите со Унијата и дека целта не е само да се стане членка, туку и да се европеизира државата. Ваквите очекувања, Заев пред малку му ги изнесе и на грчкиот колега Мицотакис пред почетокот на работниот ручек во Атина, на кој според најавите, станало збор и за имињата на брендовите, избегнување на двојото оданочување, заштита на инвестициите и повеќе сегменти од договорот од Преспа, пренесе Канал 5.

Влеговме во НАТО, почнуваме преговори со ЕУ, првата меѓувладина конферецнија се очекува во декември. Многу сме среќни. , рече Заев на средбата.

Заев, заедно со неколкучлената делегација претходно се сретна и грчката претседателка Сакаларопулу, на која изразил увереност дека Грција ќе биде еден од главните лобисти за успешен старт на првата меѓувладина конференција за време на германското претседателство. Претходно, даде интервјуа за повеќе медиуми. Во гостување за грчка Мега, тој потенцира дека исполнувањето на Преспанскиот договор останува приоритет на владата, а посочи дека следниот месец во Скопје ќе допатуваат коморите од Грција во обид да се најде договор за бренд имињата на продуктите.

Оваа пандемија не запре. Се надевам дека целиот регион, Грција, Македонија, Југоисточна Европа ќе ја надмине час поскоро.

Голема чест е за мене, се борев и сонував дека ќе дојдам тука да се сретнам со вашите лидери, претседателот, премиерот и другите претставници. Мислам дека сум добар пријател со премиерот Мицотакис и секако, кон крајот на денот ќе најдам време да се сретнат и со мојот добар пријател, Алексис Ципрас., изјави Заев за Мега.

Дел од владината делегација се и Вицепремиерот Никола Димитров и шефот на дипломатијата, Бујар Османи, ќе имаат средба со грчкиот министер за надворешни работи, Никос Дендиас.

loading...

Website https://animefreak.ws: Watch Fake (Dub) animefreak Episode Full my hero academia season 4 animefreak

https://wcostream.cc wcostream spongebob

Animepahe: The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments anime episode 24 online free at https://animepahe.cc english anime

Watch anime online for free at AnimeKisa anime online

Archive: https://archive.org/details/@animeflixnl

Synthedit: http://www.synthedit.com/qa/user/animefreakws