ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ДОБИ НАЈГОЛЕМ КОМПЛИМЕНТ – ХОРХЕ ФИКУС ПАЉУРСКИ СЕ ЈАВИ И ГО ИСПЛУКА, НЕ МУ ТРЕБАЛА ЕУ, ОН СИ ИМАЛ ДОЖИВОТНА ПЕНЗИЈА ОД 100 000 ДЕНАРИ МЕСЕЧНО ОД НАРОДНИТЕ ПАРИ!

Иванов: Отфрлете го францускиот предлог, тоа се подли игри за разнебитување на Македонија

Ѓорге Иванов, поранешниот претседател на Македонија повика да се отфрли францускиот предлог. Тој смета дека тоа се подли игри за разнебитување на Македонија.

Како поранешен претседател, кој 10 години беше сведок и силен противник на сите подли игри за разнебитувањето на Република Македонија, повикувам на отфрлање на францускиот предлог.

-Со вакво „решение” Република Македонија ќе биде втурната во правна, политичка и историска бездна. Македонскиот народ повторно е сведок на национално предавство.

Човечкото достоинство и стекнатите права се црвените линии кои не смее да се преминат. За нив не се разговара и не се преговара. Непокорот е единствениот излез. Одбраната на Македонија е обврска на секој од нас. Да живее Република Македонија!, смета Иванов.

sunwin tài xỉu tải sunwin apk sunwin web

sunwin.apk mới nhất sunwin tài xỉu sunwin club

sun win

tải sunwin

sun win