(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО ОД ГОСТИВАР: ВОЗАЧ ЗА ДА ИЗБЕГНЕ КАЗНА ПОЧНА ДА ВОЗИ СО ПОЛИЦАЕЦОТ КАЧЕН НА ВРАТА!
(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО ОД ГОСТИВАР: ВОЗАЧ ЗА ДА ИЗБЕГНЕ КАЗНА ПОЧНА ДА ВОЗИ СО ПОЛИЦАЕЦОТ КАЧЕН НА ВРАТА!
КИНЕЗИТЕ СЕ ПОСРАМОТИЈА - 20 ТОНСКА КИНЕСКА РАКЕТА НЕКОНТРОЛИРАНО ПАЃА КОН ЗЕМЈАТА, ВО РИЗИК Е ПОЛА ЗЕМЈИНА ТОПКА СО СЕ НАШАТА ЗЕМЈА!
КИНЕЗИТЕ СЕ ПОСРАМОТИЈА - 20 ТОНСКА КИНЕСКА РАКЕТА НЕКОНТРОЛИРАНО ПАЃА КОН ЗЕМЈАТА, ВО РИЗИК Е ПОЛА ЗЕМЈИНА ТОПКА СО СЕ НАШАТА ЗЕМЈА!
СПАСОВСКИ: Честит 8 мај - Светски ден на Црвениот Крст и Црвената Полумесечина!
СПАСОВСКИ: Честит 8 мај - Светски ден на Црвениот Крст и Црвената Полумесечина!
ШИЛЕГОВ: И оваа година, проектот „Да растеме заедно” Ви овозможува да засадите дрво кое заедно со Вашето детенце, ќе израсне големо и силно. На дрвото ќе биде поставена плочка со името и датумот на раѓање на Вашето дете
ШИЛЕГОВ: И оваа година, проектот „Да растеме заедно” Ви овозможува да засадите дрво кое заедно со Вашето детенце, ќе израсне големо и силно. На дрвото ќе биде поставена плочка со името и датумот на раѓање на Вашето дете
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Двете BRT линии поминуваат во близина на многу средни училишта во Скопје, правејќи го одењето кон и од училиште полесно и побезбедно за многу скопски ученици
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Двете BRT линии поминуваат во близина на многу средни училишта во Скопје, правејќи го одењето кон и од училиште полесно и побезбедно за многу скопски ученици
ШИЛЕГОВ: Во соработка со УНДП, како резултат на иницијативата на Град Скопје и Центарот за иновации Скопје Лаб, Скопје доби уште еден зелен сквер во центарот на градот
ШИЛЕГОВ: Во соработка со УНДП, како резултат на иницијативата на Град Скопје и Центарот за иновации Скопје Лаб, Скопје доби уште еден зелен сквер во центарот на градот
Забрчанец: Медиумскиот фонд ќе помогне и за домашна продукција на македонски јазик, што ни е насушна потреба
Забрчанец: Медиумскиот фонд ќе помогне и за домашна продукција на македонски јазик, што ни е насушна потреба
Денес на 08.05.2021 после долго и тешко боледување, во Скопје, почина Кирил Псалтиров доајен на македонското глумиште
Денес на 08.05.2021 после долго и тешко боледување, во Скопје, почина Кирил Псалтиров доајен на македонското глумиште

ФУРКАН САЛИУ ДО МАКЕДОНЦИТЕ: Зошто драги сограѓани сте толку алергични на се што е албанско?

Зошто драги сограѓани сте толку алергични на се што е албанско?
Ако те видат со Aлбанско знаме – провокација!
Ако го направиш симболот со раце – провокација!
Ако го спомнеш Учк – Провокација!
Претседател на Собрание Албанец? – Провокација! 27 април!
Премиер Албанец? – Провокација!
Дури и едно многу нормално барање како што е изразувањето на етничката припадност во персоналните документи е сеуште ПРОВОКАЦИЈА!
Зар јас сум крив што сум се родил во Албанско семејство?
Зар јас сум крив што сум се родил во една држава која не може да се одлепи никако комунистичкото минато?
Зар јас сум крив што живеам во општество што не може да прифати дека луѓето може да живеат слободно, да се изразуваат слободно, да се различни а сепак да се почитуваат?
Навистина не сакам да правам вакви поделби по етничка припадност, но изманипулираниот Македонец, мора да застане и да погледне околу себе, и да анализира колку зло е нанесено врз оваа држава од сите други соседни држави и да донесе разумни заклучоци.
Знаете ли кој е најголемиот грев на Албанците кон оваа држава? Тоа што војуваа за да ја нормализираат! Тоа што пробаа и сеуште пробуваат од една дискриминаторска и фашистичка држава да направат нормална држава во која еден ден сите ќе бидат рамноправни и ќе живеат без предрасуди.
Знам дека е тешко да се прифати оваа нова реалност, ама што побрзо се адаптираме толку полесно ќе биде за сите.

loading...

KissAnime kissanime gone: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 4

4Anime 4anime heroes rising: Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 9 (https://4anime.biz/m/aRXO/ep-9)