ЗА ДА СЕ ДЕПАРТИЗИРА АДМИНИСТРАЦИЈАТА ТРЕБА СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ДА СЕ ЗАЕДНО ВО ВЛАДАТА, ВЕЛИ ЗАЕВ
ЗА ДА СЕ ДЕПАРТИЗИРА АДМИНИСТРАЦИЈАТА ТРЕБА СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ДА СЕ ЗАЕДНО ВО ВЛАДАТА, ВЕЛИ ЗАЕВ
БРАВО - Спасовски: Ќе формираме посебна единица за борба против родово насилство
БРАВО - Спасовски: Ќе формираме посебна единица за борба против родово насилство
БРАВО ВЕНКО, БРАВО ЗА БРАЌАТА РУСИ - Првата пратка „Спутник В“ стигна во нашата земја
БРАВО ВЕНКО, БРАВО ЗА БРАЌАТА РУСИ - Првата пратка „Спутник В“ стигна во нашата земја
(ВИДЕО) БРАВО МВР: Камион полн со марихуана е запленет на „Богородица“
(ВИДЕО) БРАВО МВР: Камион полн со марихуана е запленет на „Богородица“
ФИЛИПЧЕ: Jа повикувам опозицијата да ги повлече 2000 амандмани со кои намерно ја блокира изградбата на новиот Клинички центар
ФИЛИПЧЕ: Jа повикувам опозицијата да ги повлече 2000 амандмани со кои намерно ја блокира изградбата на новиот Клинички центар
ДЕМАНТ ОД БРАНКО ГЕРОСКИ И ИЗВИНУВАЊЕ ОД МАКТЕЛ.МК
ДЕМАНТ ОД БРАНКО ГЕРОСКИ И ИЗВИНУВАЊЕ ОД МАКТЕЛ.МК
ПОРТАЛОТ ФАКТОР КОЈ ВАЖИ ЗА ОМИЛЕН НА ОГЛАСУВАЧИТЕ ТРГНА ВО ЛИНЧ И ЗАМОЛЧУВАЊЕ НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ
ПОРТАЛОТ ФАКТОР КОЈ ВАЖИ ЗА ОМИЛЕН НА ОГЛАСУВАЧИТЕ ТРГНА ВО ЛИНЧ И ЗАМОЛЧУВАЊЕ НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ
(ВИДЕО) Е ОВА Е СТРАШНО: СО НОВАТА КОМПЈУТЕРСКА ТЕХНОЛОГИЈА, МОЖЕ ДА СЕ КРЕИРА ЛАЖНО ВИДЕО СО ЛИКОТ И ГЛАСОТ НА ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ
(ВИДЕО) Е ОВА Е СТРАШНО: СО НОВАТА КОМПЈУТЕРСКА ТЕХНОЛОГИЈА, МОЖЕ ДА СЕ КРЕИРА ЛАЖНО ВИДЕО СО ЛИКОТ И ГЛАСОТ НА ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ

ГАК: Починатата трудница одбивала да биде хоспитализирана, иако имала симптоми на Корона а имала и нерегулиран дијабет и зголемена тироида

Дваесет и двегодишната трудница која почина во ГОБ „8 Септември“ од компликации од коронавирусот, одбивала да биде хоспитализирана, бидејќи имала негативен тест за ковид-19, а протоколите налагале таа да биде сместена во оддел каде лежат суспектни трудници.

Директорката на Клиниката за гинекологија и акушерство, Викторија Јовановска, појасни дека независно од ковид-тестовите, пациентките со симптоми се третираат како суспектни и се сместуваат во посебен оддел.

– Дваесет и двегодишната трудница е дојдена во Клиника утрото на 23 ноември по трет пат, инаку на 22 ноември ноќта, доаѓала двапати и одбивала да биде хоспитализирана, иако ѝ било објаснето и на неа и на семејството, дека го става во ризик и бебето и самата себе – рече Јовановска.

Пациентката тогаш примила инфузија, се потпишала и заминала од Клиниката. Трудницата имала нерегулиран дијабет и проблеми со тироидната жлезда, а ова ѝ била прва бременост.

Пациентката на 26 ноември од Гинеколошко-акушерската клиника била префрлена во ГОБ „8 Септември“ во многу тешка состојба. На Клиниката за гинекологија била три дена поради комплицирана бременост, а породен бил мртов плод со царски рез.

Како што соопштуваат од Министерството за здравство, нејзината здравствена состојба била многу лоша и таа за сето тоа време била на респиратор. Третманот со респиратор продолжил и во ГОБ „8 Септември“ каде била донесена во критична состојба.

loading...

Redo of Healer Episode 1 at website https://kissanimeonline.com spirited away kissanime

Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 26 (https://funimationfree.com/m/Qx8Z/ep-26) at Funimation funimation discord