ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

ГАНИУ: Во Општина Чаир денеска го пречекав претставникот на турската фондација „Маариф“ во Северна Македонија

Në Komunën e Çairit mirëprita sot përfaqësuesin e Fondacionit turk “Maarif” në Maqedoninë e Veriut, z.Mehmet Baran, sikurse edhe drejtorin e Shkollës private “Maarif” në Shkup, z.Zekerija Arslanturk, bashkë me asistentin e tij gjeneral, z.Numan Idriz.
Me mysafirët diskutuam për shumë tema që janë me interes të përbashkët. Ndërsa bashkërisht konstatuam se thellimi i bashkëpunimit të ndërsjellë është i mirë se ardhur për insitucionet tona. Mysafirët i përkujtova që ne si pushtet vendor gjithnjë mbetemi të angazhuar për përmirësimin e kushteve për jetesë të Çairasve tanë.
——————-
Во Општина Чаир денеска го пречекав претставникот на турската фондација „Маариф“ во Северна Македонија, г-дин Мехмет Баран, како и директорот на приватното училиште „Маариф“ во Скопје, г. Зекерија Арслантурк, заедно со неговиот генерален асистент, г-дин Нуман Идриз.
Со гостите разговаравме за многу теми кои се од заеднички интерес. Додека заедно заклучивме дека продлабочувањето на меѓусебната соработка е добро за нашите институции. Ги потсетив гостите дека ние како локална самоуправа секогаш остануваме посветени на подобрување на условите за живот на нашите Чаирчани.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

My Hero Academia

ANIMEFLIX One Piece (Dub) Episode 778

ANIMEFLIX Ranking of Kings

ANIMEFLIX How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Part 2

sites to watch anime ANIMEFLIX Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.