Трајанов: Се нарушува етничкиот баланс во Владата, ќе имаме повеќе министри албанци од македонци
Трајанов: Се нарушува етничкиот баланс во Владата, ќе имаме повеќе министри албанци од македонци
Шахпаска: Аудио-читачот „Хана“, достапен за слепите лица кои говорат албански јазик, е потврда на концептот „Едно општество за сите“
Шахпаска: Аудио-читачот „Хана“, достапен за слепите лица кои говорат албански јазик, е потврда на концептот „Едно општество за сите“
Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти
Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти
Заев и Ескобар: Партнерството меѓу САД и Северна Македонија и членството на земјата во ЕУ се многу важни за Скопје и Вашингтон
Заев и Ескобар: Партнерството меѓу САД и Северна Македонија и членството на земјата во ЕУ се многу важни за Скопје и Вашингтон
ДАНСКА ЌЕ НАСАДИ ДЕСЕТИЦИ ИЉАДИ ПЛОВЕЧКИ ВЕТЕРНИЦИ НА СЕВЕРНО МОРЕ ЗА ДА ЈА СНАБДУВА ЦЕЛА ЕВРОПА СО ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА
ДАНСКА ЌЕ НАСАДИ ДЕСЕТИЦИ ИЉАДИ ПЛОВЕЧКИ ВЕТЕРНИЦИ НА СЕВЕРНО МОРЕ ЗА ДА ЈА СНАБДУВА ЦЕЛА ЕВРОПА СО ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА
ФИНСКА ЈА ГРАДИ НАЈГОЛЕМАТА НУКЛЕАРНА ЦЕНТРАЛА ВО ЕВРОПА, ОТПАДОТ ЌЕ ОДИ НЕКОЛКУ КИЛОМЕТРИ ПОД ЗЕМЈА!
ФИНСКА ЈА ГРАДИ НАЈГОЛЕМАТА НУКЛЕАРНА ЦЕНТРАЛА ВО ЕВРОПА, ОТПАДОТ ЌЕ ОДИ НЕКОЛКУ КИЛОМЕТРИ ПОД ЗЕМЈА!
Со картичките на Комерцијална банка обувките на Пеко до 19 декември може да ги купите и на попуст и на рати
Со картичките на Комерцијална банка обувките на Пеко до 19 декември може да ги купите и на попуст и на рати
Груби: Дигиталната апликација “Хана“, сегмент на еднакво општество
Груби: Дигиталната апликација “Хана“, сегмент на еднакво општество

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КОГА ЈА ДОЕКИПИРАВМЕ ЕДИНИЦАТА ТИГАР ВО 2001-ВА, ПРИЈАВЕНИТЕ ГИ ТЕРАВМЕ ДА СКОКААТ ПРЕКУ ГОЛЕМ ОГАН И ДА ГО ПРЕМИНАТ НАДОЈДЕНИОТ ВАРДАР КАЈ ЛИСИЧЕ, ДВАЈЦА СЕ ЗАПАЛИЈА СРЕЌА НИКОЈ НЕ СЕ УДАВИ!

– Кога требаше да се проширува и доекипира единицата Тигар во 2001-ва имаше над 500 души пријавени и од нив избравме елитни 150, изборот го направивме така што ги теравме да скокаат преку запален оган, двајца се запалија и добија тешки изгореници, потоа ги теравме да го поминат надојдениот Вардар во Лисиче среќа никој не се удави Вардар беше матен бучен многу страшен, потоа ги теравме да висат на јаже од 50 метра висина без да се држат за јажето, потоа им правевме психички тестови, тестови на интелигенција, онаа за пресметки но и емоционална интелигенција, едноставно ги применивме сите западни методи за креирање на една силна спремна анти терористичка единица и мислам дека успеавме во тоа.

Генерал Ангелов во Неделен Брифинг на Инфомакс.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime website AniWatch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

AniWatch Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 5

AniWatch Your Name.

anime streaming AniWatch Hunter x Hunter (2011) (Dub)

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 6