ВИСОКО-ТЕХНОЛОШКИ ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА КАЈ OPEL GRANDLAND HYBRID4, OPEL INSIGNIA И OPEL INSIGNIA GSI
ВИСОКО-ТЕХНОЛОШКИ ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА КАЈ OPEL GRANDLAND HYBRID4, OPEL INSIGNIA И OPEL INSIGNIA GSI
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НЕУСПЕШЕН ОБИД НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИЧКА ДИСКРЕДИТАЦИЈА
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НЕУСПЕШЕН ОБИД НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИЧКА ДИСКРЕДИТАЦИЈА
Малите партии му порачаа на Мицкоски дека не ја менуваат страната
Малите партии му порачаа на Мицкоски дека не ја менуваат страната
БРАВО - Улиците и тротоарите во Општина Центар беспрекорно исчистени
БРАВО - Улиците и тротоарите во Општина Центар беспрекорно исчистени
Успешната приказна продолжува: Сашо Тасевски со нов мандат за директор на полицијата
Успешната приказна продолжува: Сашо Тасевски со нов мандат за директор на полицијата
Ципрас: Шест авиони „рафал“ ќе летаат над С Македонија
Ципрас: Шест авиони „рафал“ ќе летаат над С Македонија
ЕКО ФАНАТИЦИТЕ ЈА ЧИНАТ СРБИЈА 2,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА: Српската влада ја прекина соработката со Рио Тинто по масовните протести низ цела Србија
ЕКО ФАНАТИЦИТЕ ЈА ЧИНАТ СРБИЈА 2,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА: Српската влада ја прекина соработката со Рио Тинто по масовните протести низ цела Србија
На Русија може да ѝ се случи втор Авганистан доколку ја нападне Украина, предупредува британската министерка Лиз Трас
На Русија може да ѝ се случи втор Авганистан доколку ја нападне Украина, предупредува британската министерка Лиз Трас

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Почитуван претседателе Пендаровски да ве прашам, кога на ред за одликување ќе стигнат живите македонски херои, бранителите од 2001-та кои храбро и пожртвувано ја бранеа татковината, се бореа за Македонија?

Почитуван претседателе Пендаровски!

Внимателно го слушав Вашиот вчерашен говор по повод денот на македонската Армија.
Меѓу другото, Ви честитам на вашата иницијатива за одликување со Орден за воени заслуги на сите храбри припадници на нашата Армија кои биле во мисија во Авганистан.
Но, ја користам оваа прилика да потсетам и прашам, до каде е иницијативата за одликување на тројцата наши, починати, армиски и полициски генерали, кои ја предводеа одбраната на Македонија во 2001-та, иницијатива поднесена од Достоинство во февруари оваа година?

Воедно, да најавам и прашам, кога на ред за одликување ќе стигнат живите македонски херои, бранителите од 2001-та кои храбро и пожртвувано ја бранеа татковината, се бореа за Македонија?
Почитуван Претседателе, некои зли јазици, свесно или несвесно, плански или не, почнаа да шират невистини за нарушени односи меѓу нас. Верувам знаете вие, нека знаат и тие, мојата почит кон Вас постоела, постои и ќе постои а мојата слобода јавно да искажам засега различен став од вашиот, за иницијатива која е од огромно значење за нас бранителите, зборува само за мојата верба во вашиот висок демократски капацитет и почитување на различното мислење.

Почитуван претседателе Пендаровски, очекувам брза средба со вас, да седнеме на раат, заедно да ја разгледаме нашата иницијатива. Овојпат ве барам во име на поголемиот дел македонски бранители, а не како директор на ЦУК. А мнозинството од нас бранителите, не бараме ништо друго освен едно обично благодарам од врховниот командант на вооружените сили на нашата татковина, Македонија. Татковина за која се боревме, татковина за која крваревме, татковина за која бевме подготвени да умреме.

Генерал Стојанче Ангелов

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

dubbed anime AnimeHeaven Attack on Titan Season 2

animeheaven es JUJUTSU KAISEN (Dub)

AnimeHeaven How NOT to Summon a Demon Lord Ω

Dragon Ball Z (Dub)

AnimeHeaven Demon Slayer: Entertainment District Arc