(ВИДЕО) ЗАЕВ ДО ЧАДИКОВСКИ: МЛАДЕНЕ ЈАС МОЖАМ МНОГУ ЛЕСНО ЗА 24 ЧАСА ДА ЈА СКАРАМ ЗЕМЈАВА СО ПОЛА СВЕТ, НО ТОА НЕ Е ДОБРО ЗА НАРОДОТ!
(ВИДЕО) ЗАЕВ ДО ЧАДИКОВСКИ: МЛАДЕНЕ ЈАС МОЖАМ МНОГУ ЛЕСНО ЗА 24 ЧАСА ДА ЈА СКАРАМ ЗЕМЈАВА СО ПОЛА СВЕТ, НО ТОА НЕ Е ДОБРО ЗА НАРОДОТ!
ПРЕМИЕРЕ ПРОДОЛЖИ ХРАБРО, КАКО ШТО ЈА ВНЕСЕ ЗЕМЈАТА ВО НАТО, ВНЕСИ НЕ И ВО ЕУ, НАЈДИ ХРАБРИ РЕШЕНИЈА КОИ ЌЕ БОЛАТ НА ДВЕТЕ СТРАНИ, ИГНОРИРАЈ ГИ НЕКА СИ ЛААТ КУЧИЊАТА НАЦИОНАЛИСТИЧКИ
ПРЕМИЕРЕ ПРОДОЛЖИ ХРАБРО, КАКО ШТО ЈА ВНЕСЕ ЗЕМЈАТА ВО НАТО, ВНЕСИ НЕ И ВО ЕУ, НАЈДИ ХРАБРИ РЕШЕНИЈА КОИ ЌЕ БОЛАТ НА ДВЕТЕ СТРАНИ, ИГНОРИРАЈ ГИ НЕКА СИ ЛААТ КУЧИЊАТА НАЦИОНАЛИСТИЧКИ
СДСМ: Мицкоски е сигурен губитник, не му помага брифинг со новинарите и планот кој му го предложил Груевски
СДСМ: Мицкоски е сигурен губитник, не му помага брифинг со новинарите и планот кој му го предложил Груевски
ТОПЛИФИКАЦИЈА СТАНУВА ADORA ENERGY SOLUTIONS - ДУШКО ЧИФЛИГАНЕЦ: ОД ЗАГУБАРОТ ТОПЛИФИКАЦИЈА СО ДОБРО МЕНАЏИРАЊЕ И СО КВАЛИТЕТЕН ДОМАШЕН КАДАР ЌЕ НАПРАВИМЕ ПРОФИТАБИЛНА ДОМАШНА ФИРМА ЗА ТОПЛИНСКА И ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА
ТОПЛИФИКАЦИЈА СТАНУВА ADORA ENERGY SOLUTIONS - ДУШКО ЧИФЛИГАНЕЦ: ОД ЗАГУБАРОТ ТОПЛИФИКАЦИЈА СО ДОБРО МЕНАЏИРАЊЕ И СО КВАЛИТЕТЕН ДОМАШЕН КАДАР ЌЕ НАПРАВИМЕ ПРОФИТАБИЛНА ДОМАШНА ФИРМА ЗА ТОПЛИНСКА И ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА
Шахпаска: Ќе разгледувме нов начин како да се подобри пензионерскиот стандард
Шахпаска: Ќе разгледувме нов начин како да се подобри пензионерскиот стандард
ПРИЈАВЕТЕ КОРУПЦИЈА ОД НЕКОЈ ФУНКЦИОНЕР ИЛИ БИРОКРАТ НА 02 315 0050 - Промовиран новиот Електронски систем за поднесување поплаки и пријави за услугите на јавната администрација
ПРИЈАВЕТЕ КОРУПЦИЈА ОД НЕКОЈ ФУНКЦИОНЕР ИЛИ БИРОКРАТ НА 02 315 0050 - Промовиран новиот Електронски систем за поднесување поплаки и пријави за услугите на јавната администрација
Заев: Не смееме да обвинуваме цели нации за фашизам - и кај нас имало соработници со окупаторот
Заев: Не смееме да обвинуваме цели нации за фашизам - и кај нас имало соработници со окупаторот
КАКВА КОРИСТ ИМААТ ПРАТЕНИЦИТЕ АКО ИМ ШТЕТАТ НА РБОТНИЦИТЕ? Синдикатите бараат тие да гласаат за недела неработен ден
КАКВА КОРИСТ ИМААТ ПРАТЕНИЦИТЕ АКО ИМ ШТЕТАТ НА РБОТНИЦИТЕ? Синдикатите бараат тие да гласаат за недела неработен ден

Генерал Ѓурчиновски до Ковачки: Биди среќен што не си ја изгубил работата

Началникот на генералштабот Васко Ѓурчиновски изрази остра осуда заканите кои неговиот потчинет, полковникот Драган Ковачки ги упати кон него и потенцираше дека тоа е недозволиво за Армија во која има ред, субординација и хиерархија.

– Јас како началник нема да дозволам по никаква цена Армијата да биде втурната во било какви партиски пресметки и настани. Горд сум што ја предводам Армијата на Република Северна Македонија која има највисок рејтинг во општеството и секако ќе продолжам да ги спроведувам обврските и задолженијата, како патриотски долг и како обврска кон граѓаните и кон земјата. Апсолутно нема да толерирам такви однесувања на било кого и од било кого оправдани и поддржани. Ја користам оваа прилика да повикам темелна анализа да направат сите кои сметаат поинаку или го оправдуваат или го поддржуваат конкретното лице – рече Ѓурчиновски.

Генералот Ѓурчиновски упати порака до Ковачки дека треба да биде среќен што не ја загубил работата и му препорача да се пронајде во системот каде што функционираат јасни и конкретни принципи.

loading...

Website https://animeflv.uk: Watch Typhoon Noruda animeflv Episode Full english dubbed anime

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Sonny Boy (https://wcostream.cc/m/AVAj) Episode 8

Website https://animefreak.ws: Watch K: Missing Kings (Dub) animefreak Episode Full animefreak latest

Tune: https://tune.pk/user/animeflixnl/about

Yoomark: https://yoomark.com/users/animefreakws