(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПО ПОДОЛГО ВРЕМЕ ЗОРАН ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ НА ЈАВЕН НАСТАН И ГИ ИЗРАДУВА СТРУМИЧАНИ
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПО ПОДОЛГО ВРЕМЕ ЗОРАН ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ НА ЈАВЕН НАСТАН И ГИ ИЗРАДУВА СТРУМИЧАНИ
КОВАЧЕВСКИ: Граѓаните од Општина Прилеп и околината нема веќе да патуваат во Скопје или Битола за магнетна резонанца. После повеќе од 50 години Општата болница во Прилеп, од денеска располага со нов оддел и нов апарат за магнетна резонанца и ќе опслужува околу 120.000 граѓани
КОВАЧЕВСКИ: Граѓаните од Општина Прилеп и околината нема веќе да патуваат во Скопје или Битола за магнетна резонанца. После повеќе од 50 години Општата болница во Прилеп, од денеска располага со нов оддел и нов апарат за магнетна резонанца и ќе опслужува околу 120.000 граѓани
КАМПАЊА НА ТРЕНИНГ ЦЕНТАР КОУЗОН: `ДА СЕ ОБУЧИМЕ И ДА ЈА ЗАШТИТИМЕ ДРЖАВАТА ОД ПОЖАРИ`
КАМПАЊА НА ТРЕНИНГ ЦЕНТАР КОУЗОН: `ДА СЕ ОБУЧИМЕ И ДА ЈА ЗАШТИТИМЕ ДРЖАВАТА ОД ПОЖАРИ`
Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија

Генералштабот на Украина: Русија досега изгуби 2.800 војници, добредојдовте во пеколот!

Генералштабот на Армијата на Украина во најновото соопштение со информации до 16 часот вели дека рускиот окупатор ја продолжува офанзивната операција против Украина во претходно избраните области со поддршка на оперативно-тактички авиони со долг дострел и со употреба на високопрецизно оружје со долг дострел.

-Групи на вооружените сили на Украина заедно со силите за територијална одбрана ја држат одбраната на градот Киев и претходно дефинираните граници.
Непријателот подмолно нанесува воздушни и артилериски удари врз цивилната инфраструктура.
Руските војници продолжуваат да трпат загуби во персонал и опрема, велат од Генералштабот.

Генерштабот на украинската Армија соопштува дека од почетокот на инвазијата на Руската Федерација од страна на вооружените сили на Украина, уништени се:
тенкови – до 80 единици,
оклопни борбени возила од различни видови – 516 единици,
хеликоптери – 7,
авиони – 10,
крстаречки ракети – до 20,
возила- повеќе од 100,
персонал – повеќе од 2800 луѓе.

Добредојдовте во пеколот!, порачаа од Армијата на Украина.

-Непријателските разузнавачки и диверзантски групи дејствуваат подмолно, се маскираат во цивилна облека и се инфилтрираат во градовите со цел да ја дестабилизираат ситуацијата со изведување диверзантски операции.
Операцијата на здружените сили продолжува да држи позиции во областа.

Придружете се на редовите на вооружените сили на Украина и силите за територијална одбрана на вооружените сили на Украина!
Земјата под нозете на окупаторот ќе гори како што гори руската опрема!, се вели во соопштението од Генералштабот.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch subbed anime TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

anime websites Naruto: Shippuden

anime sites Naruto

watch anime dub AniWatch Dragon Ball (Dub)

animes online How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

tải go88