Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

Георгиевски: Бугарија сака да не победи со 10:0, со Заев тие имаа добиено позиции кои не знаеја да ги ценат и наградат

Мораме прво да бидеме самокритични дека во изминатите децении не сменивме ништо, со мали исклучоци, останавме со старата реторика и приказна кон Бугарија, смета поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен лидер на ВМРО-НП Љубчо Георгиевски.

-Во моментот кога дојде премиерот Зоран Заев за да се смени политиката и затоплувањето, Бугарија реши да заигра тврдо со три акти кои се доста груби и сурови кон Македонија. Прво беше Декларацијата во бугарското собрание, Меморандумот до ЕУ и на крај самото вето – рече Георгиевски во емисијата „Трилинг“.

Според него, во последно време настана трка околу Гоце Делчев.

-Пред ветото, имаше добра позиција од македонска страна преку државниот врв дека Делчев е заеднички херој. Тоа беше невидена отстапка дека делиме заеднички херој. Бугарската страна од Историската комисија не сфаќа каква шанса добила кон доаѓање на некоја релативна вистина. Кај нив преовладува атмосфера кај што Македонија треба да се победи со 10:0 – посочува Георгиевски.

Тој наведува дека Ванчо Михајлов, Тодор Александров и Борис Сафаров се залагале дека во Македонија живеат македонски Бугари.

-Кога ќе ги погледнете биографии и историите, ќе видите дека Ванчо Михајлов се определувал како и првиот претседател на ВМРО, Христо Татарчев. Тој е претседателот на Гоце Делчев, Ѓорче Петров, Никола Карев. Дисквалификуваме луѓе од македонската историја поради само еден документ што ќе им го најдеме. Најголемата хистерија ја крена ВМРО-ДПМНЕ. Тие во својата програма имаат три конгреси на Ванчо Михајлов. Ванчовистите биле единствените што се бореле за независна Македонија во титово време – информира Георгиевски.

loading...

bắt cầu xóc đĩa go88 Go88 - Huyền Thoại Nỗ Hũ Siêu To mã giao dịch go88

https://sunwin.gg/