ЧОВЕКОТ ШТО ЈА НАМАЛИ ЦЕНАТА НА КОМПЈУТЕРИТЕ ОД 100 000 ДОЛАРИ НА 100 ДОЛАРИ ЗА ШИРОКИТЕ НАРОДНИ МАСИ ДА ИМААТ ПРИСТАП ДО КОМПЈУТЕР, СЕГА Е ЖРТВА НА ТИЕ ПРОСТИ НАРОДНИ МАСИ - Бил Гејтс: Лудо е да се каже дека мојата улога во пандемијата е злокобна!
ЧОВЕКОТ ШТО ЈА НАМАЛИ ЦЕНАТА НА КОМПЈУТЕРИТЕ ОД 100 000 ДОЛАРИ НА 100 ДОЛАРИ ЗА ШИРОКИТЕ НАРОДНИ МАСИ ДА ИМААТ ПРИСТАП ДО КОМПЈУТЕР, СЕГА Е ЖРТВА НА ТИЕ ПРОСТИ НАРОДНИ МАСИ - Бил Гејтс: Лудо е да се каже дека мојата улога во пандемијата е злокобна!
Манчестер сити во драматична завршница ја одбрани титулата во Англија
Манчестер сити во драматична завршница ја одбрани титулата во Англија
ССМ бара итна средба со Владата, во ребалансот не гледаат пари за зголемување на платите од 2806 денари
ССМ бара итна средба со Владата, во ребалансот не гледаат пари за зголемување на платите од 2806 денари
КОСТАДИНОВ ВО КОЛУМНА ЗА ФОКУС: СТОП ЗА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И НА ПОРТАЛИТЕ
КОСТАДИНОВ ВО КОЛУМНА ЗА ФОКУС: СТОП ЗА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И НА ПОРТАЛИТЕ
BALKAN MEDIA AWARDS SOFIA: Новинарката Александра Велинова се закити со награда за најдобар презентер за 2022 година
BALKAN MEDIA AWARDS SOFIA: Новинарката Александра Велинова се закити со награда за најдобар презентер за 2022 година
Загрижувачки податоци за опресија и дискриминација презентирани на Меѓународниот ден против хомофобијата, трансфобијата и бифобијата
Загрижувачки податоци за опресија и дискриминација презентирани на Меѓународниот ден против хомофобијата, трансфобијата и бифобијата
Ангеловска-Бежоска за РСЕ: Постепени и умерени промени во каматите за избегнување на негативните ефекти
Ангеловска-Бежоска за РСЕ: Постепени и умерени промени во каматите за избегнување на негативните ефекти
ДУШИЧКИ СЕ ИЗНАМАЧИЈА ВО ДВА НА ДВА МЕТРА, КОНЕЧНО ЌЕ ПРОЖИВЕАТ КАКО ШТО ТРЕБА: Марко и Мартина, двете кафени мечки од Скопската ЗОО заминаа во нов живот во AROSA Bear Sanctuary во Швајцарија
ДУШИЧКИ СЕ ИЗНАМАЧИЈА ВО ДВА НА ДВА МЕТРА, КОНЕЧНО ЌЕ ПРОЖИВЕАТ КАКО ШТО ТРЕБА: Марко и Мартина, двете кафени мечки од Скопската ЗОО заминаа во нов живот во AROSA Bear Sanctuary во Швајцарија

Георгиевски до ВМРО-ДПМНЕ: Оставив 3 милиони евра во општинската каса и нула долгови

Ако некој сакал да „испумпува пари“ немало во касата на општина Гази Баба да остави цели 3 милиони евра и ниту денар долг, реагира ексградоначалникот на Гази Баба Борис Георгиевски, откако ВМРО-ДПМНЕ обвини дека општината за време на мандатот на Георгиевски испумпувала пари преку 3 тендерски постапки за улично осветлување.

„Новиот градоначалник на Гази Баба да не чека ниту минута и веднаш да формира комисија која на терен ќе изврши надзор за реализацијата на оваа тендерска постапка. Комисијата врз основа на документацијата лесно може да утврди кога и каде се поставени новите улични линии.

Најодговорно тврдам дека сите предвидени активности со посочената постапка се уредно извршени за што постојат и соодветни налози. Мојата работа во општината Гази Баба изминатите четири години ја водев домаќински, оставајќи на новиот градоначалник 3 милиони евра полна каса и уште поважно ниту денар долг.

Оставајќи општина со започнати проекти за водовод, канализација, нови училишта, сали и детски градинки кои само треба да бидат продолжени“, реагира Георгиевски.

Притоа, тој побара јавно извинување од портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Димче Арсовски или во спротивно најави дека ќе поднесе тужба за клевета.

Инаку, Арсовски истакна дека согласно трите договори за јавна набавка, кои што се исцрпени за само 103 дена 11 милиони денари, дневно додека траела реализацијата, се трошеле 106.796 денари, што практично е неизводливо.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime gogo Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 5

GoGoAnime My Hero Academia Season 3 Episode 23

GoGoAnime My Hero Academia

Attack on Titan Season 3 Episode 11