(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: СИТЕ СЛУЧАИ ЗА КОИ ОПОЗИЦИЈАТА МЕ КРИТИКУВАШЕ ВЧЕРА ВО СОБРАНИЕ СЕ СО СУДСКА РАЗВРСКА, НЕ СЕ ЗАТАШКАНИ ИЛИ ЗАБОШОТЕНИ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ВМРО ДПМНЕ 12 ГОДИНИ
(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: СИТЕ СЛУЧАИ ЗА КОИ ОПОЗИЦИЈАТА МЕ КРИТИКУВАШЕ ВЧЕРА ВО СОБРАНИЕ СЕ СО СУДСКА РАЗВРСКА, НЕ СЕ ЗАТАШКАНИ ИЛИ ЗАБОШОТЕНИ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ВМРО ДПМНЕ 12 ГОДИНИ
(ВИДЕО) ЗА МАЛЦЕ ОЧИТЕ ЌЕ МУ ГИ ИСКОПАШЕ: ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА БЕСНА НА АФРИМ ГАШИ ШТО ГО СПРЕЧИЛ ВРАЌАЊЕТО НА ВМРО НА ВЛАСТ, ГО ВИКНА НА ТЕЛМА ЗА ДА ГО БЛАМИРА И НАВРЕДУВА
(ВИДЕО) ЗА МАЛЦЕ ОЧИТЕ ЌЕ МУ ГИ ИСКОПАШЕ: ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА БЕСНА НА АФРИМ ГАШИ ШТО ГО СПРЕЧИЛ ВРАЌАЊЕТО НА ВМРО НА ВЛАСТ, ГО ВИКНА НА ТЕЛМА ЗА ДА ГО БЛАМИРА И НАВРЕДУВА
(ВИДЕО) Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром
(ВИДЕО) Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром
Ковачевски ќе бара ИЗВЕШТАЈ ШТО РАБОТЕЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ, ЦАЦКО КОНОПИШКИ…
Ковачевски ќе бара ИЗВЕШТАЈ ШТО РАБОТЕЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ, ЦАЦКО КОНОПИШКИ…
(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ ПОДНЕСЕ ТУЖБА ПРЕД УСТАВЕН СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН
(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ ПОДНЕСЕ ТУЖБА ПРЕД УСТАВЕН СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊

ГЕОРГИЕВСКИ: Еве колку инвестиравме во основните училишта во Гази Баба

👍Нова ограда партерно и холтикултурно уредување на дворот во подрачното основно училиште „Наум Охридски“ во Раштак. Заедно со директорката на ООУ „Наум Охридски“ на терен извршивме увид во проектот за уредување на дворот во ова подрачно училиште. Предвидено е поставување на нова ограда околу целиот објект, изградба на спортско и детско катче, холтикутурно и партено уредување на училишниот двор.🌳🌲⚽️🤹‍♀️

Изминатите 3 години во ООУ „Вера Јоциќ“ во #Хиподром изградивме нова училишна зграда, како и нова спортска сала. Во план е хортикултурно и партерно уредување на дворот во следниот период.
Во ова училиште месецов доделивме и 46 таблет уреди за децата од социјално ранливите групи, како и за учениците од повеќедетните семејства.
Поминавме низ неколкумесечен процес за набавка на целата количина од 910 таблети, но не се откажавме додека да обезбедиме таблет за секој еден ученик кој не може да си дозволи. Општина Гази Баба се грижи за сите свои сограѓани, а ви ветувам дека така ќе биде и во иднина!

Во овие 3 години во ООУ „Стив Наумов“ во #Автокоманда извршивме замена на прозори во училиштето, молерисување, како и поставување на нова ограда од задната страна на училиштето.
Во ова училиште доделивме и 44 таблет уреди за децата од социјално ранливите групи, како и за учениците од повеќедетните семејства.
Два месеци чекавме од ИТ компаниите да успеат да ги обезбедат потребните количини за да ја исполниме бројката од речиси 1.000 таблети, но на крајот, горди сме што не остана ниедно дете без уред, односно без можност да ја следи онлајн наставата. Можам да ви ветам дека додека сум градоначалник, нема да дозволиме во Општина Гази Баба да има ученик/чка без еднакви можности за следење на настава. Сите мои сограѓани се еднакво важни и приоритетни во мојата работа!

Изминатите 3 години во ООУ „Свети Кирил и Методиј“ во #Стајковци вложивме во нов училишен мебел, го реконструиравме училишниот двор преку партерно и хортикултурно уредување, а извршивме и реконструкција на синитариите. За брзо време се започнува и со изградба на спортска сала за училиштето.
Во ова училиште месецов доделивме и 23 таблет уреди за децата од социјално ранливите групи, како и за учениците од повеќедетните семејства.
Ни беа потребни два месеци, но горди сме што успеавме и ги опфативме не само децата од социјално ранливите групи, туку и децата на повеќедетни семејства кои лани мораа да учат истовремено од само еден уред. Општина Гази Баба со своите партнери успеа да додели 910 таблет уреди и со тоа обезбедуваме еднакви услови за следење на наставата на сите ученици од нашата општина. Гази Баба се грижи за сите и така ќе биде и во иднина!

Во овие 3 години во ООУ „Наум Охридски“ извршивме уредување на дворот и отворената сцена во училиштето – објект #Булачани, поставивме вештачка трева на игралиштето во објектот во #Црешево. Предвидено е и поставување на ограда и партерно уредување на дворот во училишната зграда во #Раштак.

За потребите на училиштете доделивме и 37 таблет уреди за децата од социјално ранливите групи, како и за учениците од повеќедетните семејства.

2 месеци чекавме од ИТ компаниите да успеат да ги обезбедат потребните количини за да ја исполниме вкупната бројка од 910 таблети, но на крајот, горди сме што не остана ниедно дете без уред, односно без можност да ја следи онлајн наставата. Можам да Ви ветам дека додека сум градоначалник, нема да дозволиме во Гази Баба да има дете без еднакви можности за следење на настава. Сите мои сограѓани се еднакво важни и приоритетни во мојата работа! Успеавме да обезбедиме таблети не само за децата од социјално ранливите групи, туку и децата на повеќедетни семејства кои лани мораа да учат истовремено од само еден уред.

loading...

anime website. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch animes Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

watch anime online Attack on Titan Final Season (Dub)

anime to watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

BANANA FISH Episode 19

AnimeHeaven Black Clover Episode 168