Оставката на Заев од премиер зависи од преговорите со Алтернатива и Бугарија
Оставката на Заев од премиер зависи од преговорите со Алтернатива и Бугарија
Косово: Награда од 20 илјади евра за тој што ќе помогне во откривањето на тројниот убиец кај Дечане
Косово: Награда од 20 илјади евра за тој што ќе помогне во откривањето на тројниот убиец кај Дечане
Локализиран голем пожар кај пречистителната станица за отпадни води во Кочани
Локализиран голем пожар кај пречистителната станица за отпадни води во Кочани
Мехмедовиќ: Новиот сој омикрон е 500 проценти попренослив од делта сојот
Мехмедовиќ: Новиот сој омикрон е 500 проценти попренослив од делта сојот
ТАРАВАРИ И СЕЛА НА ОВА ШТО ЌЕ КАЖАТ - МИЦКОВСКИ: ИМАМЕ ПОПАМЕТНИ РАБОТИ ОД ПРЕГОВРИ И ДОГОВОРИ СО БУГАРИЈА, АКО ОВАА ВЛАДА НАПРАВИ НЕКАКОВ ДОГОВОР СО БУГАРИЈА НИЕ ЌЕ ГО ПОНИШТИМЕ!
ТАРАВАРИ И СЕЛА НА ОВА ШТО ЌЕ КАЖАТ - МИЦКОВСКИ: ИМАМЕ ПОПАМЕТНИ РАБОТИ ОД ПРЕГОВРИ И ДОГОВОРИ СО БУГАРИЈА, АКО ОВАА ВЛАДА НАПРАВИ НЕКАКОВ ДОГОВОР СО БУГАРИЈА НИЕ ЌЕ ГО ПОНИШТИМЕ!
ЗАМИНУВАЊЕТО НА ЗАЕВ ОД ПОЛИТИКАТА ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ СИЛЕН УДАР ЗА ВМРО ДПМНЕ И ВМРОВСКАТА ПРОПАГАНДНА МАШИНЕРИЈА
ЗАМИНУВАЊЕТО НА ЗАЕВ ОД ПОЛИТИКАТА ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ СИЛЕН УДАР ЗА ВМРО ДПМНЕ И ВМРОВСКАТА ПРОПАГАНДНА МАШИНЕРИЈА
КОВАЧЕВСКИ НЕ ИСКЛУЧУВА МОЖНОСТ ТОЈ ДА БИДЕ И ПРЕМИЕР ПО ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ
КОВАЧЕВСКИ НЕ ИСКЛУЧУВА МОЖНОСТ ТОЈ ДА БИДЕ И ПРЕМИЕР ПО ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ
КОВАЧЕВСКИ НАЈАВУВА СИСТЕМСКИ РЕСЕТ НА СДСМ: Поголема ефикасност во владеењето и исполнување на ветувањата, поголем фокус на реалните потреби на граѓаните, поголем фокус на клучните проблеми дома, добар менаџмент од професионалци на сите позиции и одоговорност на секој функционер за својата работа
КОВАЧЕВСКИ НАЈАВУВА СИСТЕМСКИ РЕСЕТ НА СДСМ: Поголема ефикасност во владеењето и исполнување на ветувањата, поголем фокус на реалните потреби на граѓаните, поголем фокус на клучните проблеми дома, добар менаџмент од професионалци на сите позиции и одоговорност на секој функционер за својата работа

ГЕОРГИЕВСКИ: Градиме нова централа кујна во детската градинка „Детска радост“, во објектот Калинка

Ги надминуваме сериозните недостатоци од минатото. Сега, целата храна ќе се подготвува во еден централен објект, во оваа нова кујна, чиј капацитет ќе биде повеќе од 1000 оброци. Во оваа бројка влегува и планираната бројка на дечиња од новата градинка, која планираме да ја градиме во населбата Ќерамидница.

🏗Реконструкцијата на кујната е во вредност од 9 милиони денари, средства на општина Гази Баба. Шест милиони за градежни работи, водоводна и канализациона мрежа и 3 милиони денари за нова опрема.

Проектот опфаќа реконструкција на магацинскиот простор, помошните простории и санитариите, како и поставување на сончеви панели. Ова е прв ваков енергетски ефикасен објект во општината.

loading...

Website https://animeheaven.pro: Watch Junkers Come Here animeheaven Episode Full animeheaven dragon ball z

Buddy Complex: Kanketsu-hen - Ano Sora ni Kaeru Mirai de Episode 2

Dragon Ball Z Special 2: The History of Trunks Episode Full

Website https://animekisa.in: Watch Dragon Drive (Dub) animekisa Episode 38 watch anime online

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/animefreakws/about

Bitchute: https://www.bitchute.com/channel/gogoanimelol/