ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ РАЗОЧАРАНИ ОД ДЕНЕШНИОТ ИСПАД НА ЦРВЕНКОВСКИ: Мојот идол ме разочара со неговите непромислени изјави, Македонија оди по вистинскиот прав пат
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ РАЗОЧАРАНИ ОД ДЕНЕШНИОТ ИСПАД НА ЦРВЕНКОВСКИ: Мојот идол ме разочара со неговите непромислени изјави, Македонија оди по вистинскиот прав пат
ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ КАКВИ ЛУДИЛА СЕ СЛУШААТ НА ДЕБАТАТА: ЕДЕН ВИКА ЌЕ ГРАДЕЛ ФАБРИКА ЗА ТОЧАЦИ И ЌЕ ДАЛ 100 000 ТОЧАЦИ БЕЗ ПАРИ, ДРУГ ВИКА ЌЕ ГРАДЕЛ МЕГА ПАРКИНЗИ НА ИЗЛЕЗИТЕ ОД СКОПЈЕ И СИТЕ ОД ПРОВИНЦИЈА МОРАЛО ДА СЕ ПАРКИРААТ И ПОСЛЕ ПАТ ПОД НОЗЕ ПЕШКИ!
ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ КАКВИ ЛУДИЛА СЕ СЛУШААТ НА ДЕБАТАТА: ЕДЕН ВИКА ЌЕ ГРАДЕЛ ФАБРИКА ЗА ТОЧАЦИ И ЌЕ ДАЛ 100 000 ТОЧАЦИ БЕЗ ПАРИ, ДРУГ ВИКА ЌЕ ГРАДЕЛ МЕГА ПАРКИНЗИ НА ИЗЛЕЗИТЕ ОД СКОПЈЕ И СИТЕ ОД ПРОВИНЦИЈА МОРАЛО ДА СЕ ПАРКИРААТ И ПОСЛЕ ПАТ ПОД НОЗЕ ПЕШКИ!
БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: АКО ПРОДОЛЖИ ВАКА ДА ЛУПЕТА, БРАНЕ ЌЕ ЗАВРШИ НА ЦРНАТА ЛИСТА НА БАЈДЕН!
БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: АКО ПРОДОЛЖИ ВАКА ДА ЛУПЕТА, БРАНЕ ЌЕ ЗАВРШИ НА ЦРНАТА ЛИСТА НА БАЈДЕН!
АЈДЕЕ - ДАНЕЛА АРСОВСКА: АКО СТАНАМ ГРАДОНАЧАЛНИК ЌЕ ГО ОТКАЖАМ ТРАМВАЈОТ, МНОГУ Е СКАП
АЈДЕЕ - ДАНЕЛА АРСОВСКА: АКО СТАНАМ ГРАДОНАЧАЛНИК ЌЕ ГО ОТКАЖАМ ТРАМВАЈОТ, МНОГУ Е СКАП
(ВИДЕО) КОМЕДИЈА И ТРАГЕДИЈА НА ПРВАТА ДЕБАТА НА КАНДИДАТИ ЗА СКОПЈЕ: Од Родина распали против вакцините, Колашинац вика ја се согласувам се што кажа Данела и се одјави, музикантите кога фатија да плачат мислиш Скопје е Кандахар во Авганистан
(ВИДЕО) КОМЕДИЈА И ТРАГЕДИЈА НА ПРВАТА ДЕБАТА НА КАНДИДАТИ ЗА СКОПЈЕ: Од Родина распали против вакцините, Колашинац вика ја се согласувам се што кажа Данела и се одјави, музикантите кога фатија да плачат мислиш Скопје е Кандахар во Авганистан
(ВИДЕО) Георгиевски: Ја барам вашата поддршка заедно да продолжиме да го создаваме најдоброто за Гази Баба
(ВИДЕО) Георгиевски: Ја барам вашата поддршка заедно да продолжиме да го создаваме најдоброто за Гази Баба
Кандидатот за градоначалник на Општина Центар, Горан Герасимовски на денешната прва прес конференција ги претстави клучните пет столба на програмата на Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“
Кандидатот за градоначалник на Општина Центар, Горан Герасимовски на денешната прва прес конференција ги претстави клучните пет столба на програмата на Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“
(ВИДЕО) ДУШКО ВЕСКОСКИ: Сакам да ве уверам дека нашата визија за Лептокарија, за Млечен, за Делфинa, за мултиетничко Нерези, за Карпош 1, 2 и 3, за новиот парк во Карпош 4, за планската урбанизација кон Злокуќани и Бардовци, за романтично Тафталиџе 1 и 2, за Козле, Трнодол и Жданец, можеме заеднички да ја оствариме, со вас
(ВИДЕО) ДУШКО ВЕСКОСКИ: Сакам да ве уверам дека нашата визија за Лептокарија, за Млечен, за Делфинa, за мултиетничко Нерези, за Карпош 1, 2 и 3, за новиот парк во Карпош 4, за планската урбанизација кон Злокуќани и Бардовци, за романтично Тафталиџе 1 и 2, за Козле, Трнодол и Жданец, можеме заеднички да ја оствариме, со вас

Георгиевски и Шекеринска го одбележаа 16 октомври – Светскиот ден на храната и лебот

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска заедно со градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски го одбележаа 16 октомври – Светскиот ден на храната и лебот. Министерката денеска се вклучи и во акцијата “Месец на хуманост – Гази Баба се грижи”, која ја реализира општината од втори октомври до втори ноември.
Донирајќи прехранбени продукти и средства за хигиена, Шекеринска даде своја поддршка, која е најголема општинска акција.

– Оваа иницијатива Месец на хуманост – Гази Баба се грижи покажува дека како држава, како општество, како луѓе сакаме да покажеме грижа и да дадеме помош на оние кои се во тешка социјална ситуација и мислам дека оваа пандемија уште повеќе ни ја покажа потребата да бидеме солидарни и да помагаме. Сакам да ги повикам сите граѓани да се приклучат со било кои основни, прехранбени продукти и средства за чистење да помогнат на оние семејства кои што од страна на општина Гази Баба ќе бидат помогнати. Се трудиме и како Влада да водиме социјална политика која што најмногу ќе помага на најсиромашните и на најзагрозените, меѓутоа и личниот пример и личната помош може да промени нечиј живот, изјави Шекеринска.
По завршувањето на хуманитарната акција, Шекеринска се сретна и со учесниците во проектот “Предизвик за студенти иноватори”, преку коj општина Гази Баба секоја година доделува финансиска поддршка за два најдобри иноваторски проекти подготвени од студентите.
Министерката го поздрави овој проектот, кој им дава добра можност на младите да го изразат својот талент и посочи дека Владата секогаш стои на располагање за нивна промоција.

Градоначалникот Георгиевски објасни дека големиот интерес кој се јави кај студентите беше мотив финансиската поддршка да се дуплира од 100.000 на 200.000 денари.

– Како општина имаме за цел да креираме политики кои им помагаат на младите, кои им даваат поддршка за нивно подобро образование, за да можат својот талент да го надополнат. Досега во овој проект учествуваа студенти иноватори од Земјоделскиот, Шумарски, Природно – математичкиот факултет за своите изуми. Преку нивните проекти, општината добива неколку уникатни придобивки и затоа продолжуваме и понатаму да го реализираме овој проект, изјави Георгиевски.

Благодарение на изумите на студентите, ќе може да се контролира наводнувањето на јавните површини, потоа преку зелената лична карта на Дендро паркот, секое дрво, растение, зеленило ќе има личен документ со своите податоци, потоа конструираа посебен уред кој ќе може да ја одредува содржината на водата за наводнување која ќе биде потребна за почвата, проект кој многу ќе им помогне во работата на земјоделците, како и проектот за мапирање и означување на дрвенестите и грмушестите видови во паркот на Ботаничката градина при Природно математичкиот факултет.
Оваа година пак, финансиска поддршка од општината добија проектите за 3D печатени едукативни помагала и вториот се однесува на претворање на органски отпад во органски компост.

loading...

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

4Anime: Hashirama Senju vs Madara Uchiha anime episode Full online free at https://4anime.biz haikyuu season 4 4anime

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Website https://wcostream.cc: Watch Free! - Iwatobi Swim Club wcostream Episode 12 wcostream pokemon

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/kissanimemx

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/On91yXQyAB2aqsUtpP9QyGeG4hYerFOT0Ro9jsBr-ws/