ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ШИЛЕГОВ: Со 280 илјади евра ќе се „дислоцира и мултиплицира“ зеленилото кое ќе се уништи за БРТ
ШИЛЕГОВ: Со 280 илјади евра ќе се „дислоцира и мултиплицира“ зеленилото кое ќе се уништи за БРТ
ШИЛЕГОВ: ЗОШТО АРСОВСКА ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО
ШИЛЕГОВ: ЗОШТО АРСОВСКА ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ АКВАРИУМ ВО РЕГИОНОТ
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ АКВАРИУМ ВО РЕГИОНОТ
(ВИДЕО) Кондовски: Студентска стипендија за битолските студенти кои ќе се школуваат во Битола
(ВИДЕО) Кондовски: Студентска стипендија за битолските студенти кои ќе се школуваат во Битола
ШИЛЕГОВ: ДРИСЛА ПОВЕЌЕ НЕ ГО ТРУЕ СКОПЈЕ, ИНВЕСТИРАВМЕ ВО ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ!
ШИЛЕГОВ: ДРИСЛА ПОВЕЌЕ НЕ ГО ТРУЕ СКОПЈЕ, ИНВЕСТИРАВМЕ ВО ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ!
ДИКТАТОРОТ РАЗГОЛЕН ВО СУДНИЦА: ЕДНИОТ СТАН НА БИХАЌКА ГО ПЛАТИ ГРУЕВСКИ, АМА НЕ САКАШЕ ДА БИДЕ НА НЕГОВО ИМЕ, А ДРУГИОТ ГО ПЛАТИВ ЈАС, СВЕДОЧЕШЕ БИЗНИСМЕНОТ АЛЕК ТЕРАНОВА
ДИКТАТОРОТ РАЗГОЛЕН ВО СУДНИЦА: ЕДНИОТ СТАН НА БИХАЌКА ГО ПЛАТИ ГРУЕВСКИ, АМА НЕ САКАШЕ ДА БИДЕ НА НЕГОВО ИМЕ, А ДРУГИОТ ГО ПЛАТИВ ЈАС, СВЕДОЧЕШЕ БИЗНИСМЕНОТ АЛЕК ТЕРАНОВА
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.

ГЕОРГИЕВСКИ: ИСТ ГЕЈТ МОЛ ОТВОРИ 2000 РАБОТНИ МЕСТА ВО ГАЗИ БАБА ПЛУС НАПЛАТИВМЕ МИЛИОНИ ЕВРА ОД КОМУНАЛИИ КОИ ГИ ВЛОЖИВМЕ ВО ИНФРАСТРУТКУРА ЗА ГРАЃАНИТЕ

East Gate Mall е значајна инвестиција за општина Гази Баба, нешто што на нашата општина одамна и недостасуваше. Во неа се предвидени 250 локални и меѓународни брендови, како и парк на површина од 12.000м2.

Оваа голема инвестиција придонесува за развојот на локалната економија во општината, отворајќи нови 2000 работни места, како и дополнителни приходи на општината, средства кои ги вративме кон граѓаните во изградба на канализациони системи и патна инфраструктура.

Одлично напредува изградбата на објектот, но и на инфраструктурата, каде се гради канализациона и водоводна мрежа и сервисните улици, што како обврска ја има општина Гази Баба.

loading...

Website https://kissanime.mx: Watch My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training kissanime Episode 2 a silent voice kissanime

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Website https://animetv.cc: Watch Fullmetal Alchemist: Brotherhood OVA Collection (Dub) animetv Episode 4 watch anime

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/animeflixnl/about

Sgm controlminero: http://sgm.controlminero.gob.ec/web/dichvuseo/home/-/blogs/animeflix?_33