БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања

Георгиевски: Мислев дека прашањето за јазикот е затворено, меморандумот отстапува од Договорот за пријателство

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски, во интервју за „360 степени“, зборуваше за актуелните случувања на релација Софија-Скопје и спорењето на македонскиот јазик.

„Јас мислев дека со договорите го затворивме ова прашање. Меѓутоа со резолуцијата на бугарскиот парламент и со меморандумот се отиде со една комплетна негација на јазикот. Сметам дека тоа беше малку менување на правилата на игра на сред натпревар, затоа што сметаме дека тој проблем е затворен. И со тој договор се потпишани десетици договори меѓу двете држави и никогаш претходно Бугарија не правела проблем ниту на меѓународен план и сега одеднаш го отворија тоа прашање, не знам од кои причини“, вели Георгиевски.

Георгиевски вели дека резолуцијата ни направи проблем, но проблем гледа и кај македонската власт.

„Имам чувство дека нашата дипломатија тој период го преспа. Таа декларација се дискутираше барем 10-15 дена во Бугарија. Прво почнаа партиите па отиде на влада. Мислам дека МНР го преспа тој период. Заслужуваше итна посета, да им се укаже дека ова не смее да помине во парламентот, дека е сериозно нарушување на договореното и реално кога ќе погледнете чисто правно-формално, меѓутоа и суштински, резолуцијата и меморандумот отстапуваат од Договорот за пријателство и од Договорот за соработка“, вели Георгиевски.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Dragon Ball Super (Dub) Episode 123

GoGoAnime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

GoGoAnime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

GoGoAnime Hunter x Hunter (2011) Episode 145

dubbed anime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO