БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: АТЕНТАТОТ НАД ГЛИГОРОВ ГО НАПРАВИЈА ВОЈНИЦИ ОД ЈНА, ДИНАМИТОТ Е УКРАДЕН ОД МАГАЦИН ВО МАКЕДОНИЈА, ЦЕЛТА БИЛА МАКЕДОНИЈА ДА СЕ ВРАТИ ВО ЈУГОСЛАВИЈА
БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: АТЕНТАТОТ НАД ГЛИГОРОВ ГО НАПРАВИЈА ВОЈНИЦИ ОД ЈНА, ДИНАМИТОТ Е УКРАДЕН ОД МАГАЦИН ВО МАКЕДОНИЈА, ЦЕЛТА БИЛА МАКЕДОНИЈА ДА СЕ ВРАТИ ВО ЈУГОСЛАВИЈА
РЕБАЛАНС НА БУЏЕТ: Капитални инвестиции на висина од 32,2 милијарди денари односно 500 милиони евра, ќе се гради експресен пат Тетово - Призрен низ Шар Планина
РЕБАЛАНС НА БУЏЕТ: Капитални инвестиции на висина од 32,2 милијарди денари односно 500 милиони евра, ќе се гради експресен пат Тетово - Призрен низ Шар Планина
Бектеши: Евтината тарифа на струја, од 22 до 7 часот, нема да се менува
Бектеши: Евтината тарифа на струја, од 22 до 7 часот, нема да се менува
(ВИДЕО) Обраќање на премиерот Ковачевски: Успеавме, просечната плата надмина 30.000 денари
(ВИДЕО) Обраќање на премиерот Ковачевски: Успеавме, просечната плата надмина 30.000 денари
(ВИДЕО) БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: ВЕРУШЕВСКИ ПОСЕДУВА СНИМКИ ОД СТАНОТ НА ГРУЕВСКИ, МИЈАЛКОВ ГО СНИМАЛ КАКО СЕ РАСПРАВА СО БОРКИЦА
(ВИДЕО) БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: ВЕРУШЕВСКИ ПОСЕДУВА СНИМКИ ОД СТАНОТ НА ГРУЕВСКИ, МИЈАЛКОВ ГО СНИМАЛ КАКО СЕ РАСПРАВА СО БОРКИЦА
Врачени договори за неповратен грант од 10.000 евра на 59 мали семејни винарии
Врачени договори за неповратен грант од 10.000 евра на 59 мали семејни винарии
БРАВО, ДЕЦАТА СЕ НАЈВАЖНИ А НЕ СПОМЕНИЦИТЕ - Устамитовa: За пет години изградивме 69 градинки, платите во детската заштита растат постојано
БРАВО, ДЕЦАТА СЕ НАЈВАЖНИ А НЕ СПОМЕНИЦИТЕ - Устамитовa: За пет години изградивме 69 градинки, платите во детската заштита растат постојано
Богоев: СДСМ покажа дека има план како да им помогне на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ како да им одмогне
Богоев: СДСМ покажа дека има план како да им помогне на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ како да им одмогне

Герасимовски – Силвестри: Италијанскиот да се изучува во училиштата во Центар

Соработката со Град Скопје и локалните општински прашања и основното образование, беа дел од темите на денешната средба на градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, со амбасадорот на Италија, Н.Е. Андреа Силвестри.
Градоначалникот Герасимовски и амбасадорот Силвестри разговараа и за поделбата на надлежностите на извршната и локалната власт и за начинот на финансирање на локалната самоуправа.

Герасимовски на Силвестри му ги претстави неговите три програмски определби за подобрување на животот во општината, како јавната хигиена, паркинзите и урбанистичкото планирање, а стана збор и за основното образование и можноста за изучување на Италијанскиот јазик во основните училишта во Општина Центар.

„Согласно Законот за основно образование, постои можност за воведување на Италијанскиот јазик како втор странски јазик за изучување во основните училишта. Со амбасадорот Силвестри дискутиравме за можноста Италијанската амбасада во Скопје да обезбеди професори и материјали за запознавање на учениците во 5-то одделение, за веќе во 6-то одделение тие да можат да изберат да го изучуваат Италијанскиот јазик како втор јазик. Во оваа насока, на мое големо задоволство, се договоривме во иднина да имаме уште неколку средби и да ја интензивираме традиционално добрата соработка помеѓу амбасадата и Општина Центар“, изјави градоначалникот Герасимовски по завршувањето на средбата.

По завршувањето на денешната средба, прва помеѓу градоначалникот и амбасадорот, соговорниците со заеднички заклучок дека таа е цврста основа за понатамошни заеднички проекти и активности кои ќе се спроведуваат во Општина Центар.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

BANANA FISH Episode 17

Gintama

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

AniWatch 6 LOVERS Episode 4

AniWatch How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 9