(ВИДЕО) АМЕРИКАНСКИ АВИОН А 10 Е НОЌНА МОРА ЗА ТАЛИБАНЦИТЕ, ИРАЧАНИТЕ И ИСИС: СТАР, СПОР, ГРД, ГО ВИКААТ ДИВА СВИЊА, НО ИМА НАЈМОЌЕН МИТРАЛЕЗ КОЈ МЕЛЕ НА СИТНИ ПАРЧИЊА ЦЕЛИ ТЕНКОВИ, КУЌИ И ЗГРАДИ
(ВИДЕО) АМЕРИКАНСКИ АВИОН А 10 Е НОЌНА МОРА ЗА ТАЛИБАНЦИТЕ, ИРАЧАНИТЕ И ИСИС: СТАР, СПОР, ГРД, ГО ВИКААТ ДИВА СВИЊА, НО ИМА НАЈМОЌЕН МИТРАЛЕЗ КОЈ МЕЛЕ НА СИТНИ ПАРЧИЊА ЦЕЛИ ТЕНКОВИ, КУЌИ И ЗГРАДИ
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!

ГЕРМАНИЈА ДОНИРАШЕ 8 РЕСПИРАТОРИ ВРЕДНИ 233 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ОДДЕЛИТЕ ЗА ИНТЕНЗИВНА НЕГА

Директорката на Инфективната клиника во Скопје, д-р Милена Стевановиќ, министерот за здравство Венко Филипче и германската амбасадорка Анке Холштајн на денешната промоција на донацијата. (Фото: Министерство за здравство)

Германија донираше осум респиратори во вредност од 233 илјади евра за здравствените установи во земјава. Станува збор за осум респираторни апарати, тип Дрегер Евита В 600, кои имаат модул и за инвазивна и за неинвазивна нега. Тие се дистрибуирани во одделите за интензивна нега таму кадешто се лекуваат пациентите заболени од ковид-19, соопшти Министерството за здравство.

Ова е втор пакет помош од почеткот на коронакризата. Германија веќе донираше 152.000 евра на четири јавни здравствени установи во земјава како поддршка во справувањето со пандемијата на коронавирусот. Помош добија Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, Клиниката ТОАРИЛУЦ, Клиниката за неврохирургија и Детската клиника.

На промоцијата на донацијата, амбасадорката изјави дека се радува што медицинските апарати доаѓаат во вистинско време.

„Оваа донација е по иницијатива на сојузната Влада за време на германското претседателство во Советот на Европската Унија, за помош на државите од Западен Балкан при пандемијата од ковид-19. Со оглед на актуелните состојби, главен акцент на нашето претседателство е справување со пандемијата и нејзините последици. Овде, во регионот на Западен Балкан сакаме да покажеме дека нашите партнери при борбата можат да се потпрат на нас“, рече Холштајн.

Германската амбасадорка Анке Холштатј во неодамнешно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК рече дека досега Германија го поддржа регионот со 5 милиони евра.

„Дополнителни 10 милиони евра се во фаза на планирање. Не треба да се заборави дека ЕУ стави на располагање 3,3 милијарди евра помош, а од таа сума околу една третина се средства од германските даночни обврзници“, рече амбасадорката во интервјуто.

loading...

Watch Slam Dunk (Dub) Episode 85

Website https://4anime.biz: Watch Yugo The Negotiator 4anime Episode 13 anime sites

WCOStream: Senki Zesshou Symphogear GX: Senki Zesshou Shinai Symphogear anime episode 4 online free at https://wcostream.cc mickey and the roadster racers wcostream

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Qooh: http://qooh.me/gogoanimebe

Forum cs-cart: https://forum.cs-cart.com/user/145099-gogoanimelol/