ЖИВКО МУКАЕТОВ НЕ ЗАПИРА: „Алкалоид“ лани со 210 нови вработувања, инвестиции од над 1,5 милијарди денари и со раст на продажбата
ЖИВКО МУКАЕТОВ НЕ ЗАПИРА: „Алкалоид“ лани со 210 нови вработувања, инвестиции од над 1,5 милијарди денари и со раст на продажбата
(ВИДЕО) ГАДНО НЕВКУСНО ПРОВОКАТОРСКО ОДНЕСУВАЊЕ НА ЗАХАРИЕВА НА БУГАРСКА ТЕЛЕВИЗИЈА: ЦЕЛАТА НАСМЕАНА И РАСКИКОТЕНА РАДОСНА ШТО БУГАРИЈА И СТАВИЛА ВЕТО НА МАКЕДОНИЈА?!?!
(ВИДЕО) ГАДНО НЕВКУСНО ПРОВОКАТОРСКО ОДНЕСУВАЊЕ НА ЗАХАРИЕВА НА БУГАРСКА ТЕЛЕВИЗИЈА: ЦЕЛАТА НАСМЕАНА И РАСКИКОТЕНА РАДОСНА ШТО БУГАРИЈА И СТАВИЛА ВЕТО НА МАКЕДОНИЈА?!?!
ШОКАНТНО - НЕПОТИЗМОТ ЦАРУВА ВО ЗЕМЈАВА: ДИРЕКТОРОТ НА ШПАРКАСЕ БАНКА И ПОРАНЕШЕН ГУВЕРНЕР СИ ГО ВРАБОТИЛ СИНОТ ВО НАРОДНА БАНКА?!?!
ШОКАНТНО - НЕПОТИЗМОТ ЦАРУВА ВО ЗЕМЈАВА: ДИРЕКТОРОТ НА ШПАРКАСЕ БАНКА И ПОРАНЕШЕН ГУВЕРНЕР СИ ГО ВРАБОТИЛ СИНОТ ВО НАРОДНА БАНКА?!?!
ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА СТАНА НАЈГОЛЕМА ВМРОВКА ПОСЛЕ ГЕРО ВО МЕДИУМИТЕ: ГИ ВИКНА ДВАЈЦАТА АДВОКАТИ КОИ ГИ БРАНАТ ГРУЕВЦИ ПРЕД СЈО И ЗА 27-МИ АПРИЛ, ДА ЈА МАНИПУЛИРААТ ЈАВНОСТА ЗА СЛУЧАЈОТ МИЈАЛКОВ!
ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА СТАНА НАЈГОЛЕМА ВМРОВКА ПОСЛЕ ГЕРО ВО МЕДИУМИТЕ: ГИ ВИКНА ДВАЈЦАТА АДВОКАТИ КОИ ГИ БРАНАТ ГРУЕВЦИ ПРЕД СЈО И ЗА 27-МИ АПРИЛ, ДА ЈА МАНИПУЛИРААТ ЈАВНОСТА ЗА СЛУЧАЈОТ МИЈАЛКОВ!
ХУМАНОСТА НА ЗАЕВ ПОВТОРНО НА ДЕЛО: ПРЕМИЕРОТ ИМ ГИ ДОНИРАШЕ СВОИТЕ 12 500 ЕВРА НА МАКЕДОНСКИТЕ ДОКТОРИ КОИ СЕ БОРАТ СО КОРОНА, КОИ ГИ ДОБИ КАКО НАГРАДА ЗА ЛИДЕР НА ГОДИНАТА ВО ГЕРМАНИЈА СО ЦИПРАС
ХУМАНОСТА НА ЗАЕВ ПОВТОРНО НА ДЕЛО: ПРЕМИЕРОТ ИМ ГИ ДОНИРАШЕ СВОИТЕ 12 500 ЕВРА НА МАКЕДОНСКИТЕ ДОКТОРИ КОИ СЕ БОРАТ СО КОРОНА, КОИ ГИ ДОБИ КАКО НАГРАДА ЗА ЛИДЕР НА ГОДИНАТА ВО ГЕРМАНИЈА СО ЦИПРАС
ФИЛИПЧЕ ЗНАЕЛ И ДА ТЕПА, ПАРТАЛИ ГИ НАПРАВИ ВМРОВЦИТЕ ВО СОБРАНИЕ: Вие сте тешки криминалци научени да крадете по цена на здравјето на граѓаните, спремни бевте да градите нови интерни клиники кои ги нарекувавте нов клинички за 120 милиона евра а ние ги реновиравме за 1 милион, разлика од 119 милиони евра, фирмата која требаше да го гради тој ваш клинички отиде во стечај!
ФИЛИПЧЕ ЗНАЕЛ И ДА ТЕПА, ПАРТАЛИ ГИ НАПРАВИ ВМРОВЦИТЕ ВО СОБРАНИЕ: Вие сте тешки криминалци научени да крадете по цена на здравјето на граѓаните, спремни бевте да градите нови интерни клиники кои ги нарекувавте нов клинички за 120 милиона евра а ние ги реновиравме за 1 милион, разлика од 119 милиони евра, фирмата која требаше да го гради тој ваш клинички отиде во стечај!
ВРЕМЕ Е ДА СЕ ВОВЕДЕ НОВО ПСИХИЧКО ПОРЕМЕТУВАЊЕ КАЈ ЛИЦА КОИ КОГА ЌЕ ВИДАТ ТЕМЕЛИ НА НОВА ЗГРАДА ВО СКОПЈЕ ПОЧНУВААТ ДА ПАНИЧАТ И ДА СЕ ТРЕСАТ ОД ПАНИКА!
ВРЕМЕ Е ДА СЕ ВОВЕДЕ НОВО ПСИХИЧКО ПОРЕМЕТУВАЊЕ КАЈ ЛИЦА КОИ КОГА ЌЕ ВИДАТ ТЕМЕЛИ НА НОВА ЗГРАДА ВО СКОПЈЕ ПОЧНУВААТ ДА ПАНИЧАТ И ДА СЕ ТРЕСАТ ОД ПАНИКА!
ПРИЛЕПЧАНИ ЌЕ СЕ ОМРСАТ - Досега откупени 24,5 милиони килограми тутун, за целата реколта обезбедени 70 милиони евра
ПРИЛЕПЧАНИ ЌЕ СЕ ОМРСАТ - Досега откупени 24,5 милиони килограми тутун, за целата реколта обезбедени 70 милиони евра

ГЕРМАНИЈА МУ ДАВА 3 МИЛИОНИ ЕВРА ДОНАЦИЈА НА КАВАДАРЦИ: Германската амбасадорка изненади со одличен македонски јазик во Кавадарци, го научила од книги!

Германската амбасадорка Анке Холштајн денес ја имаше својата прва посета во Општина Кавадарци, каде се сретна со градоначалникот Митко Јанчев.

Пред да дојде во земјава во месец јули годинава, таа беше амбасадорка во Џибути, а пред тоа беше заменичка амбасадорка во Албанија и во Словенија.

Пред присутните во Кавадарци, Холштајн прозборе на одличен македонски јазик и раскажа дека за Кавадарци и претходно слушнала многу позитивни мислења, па се радува што токму една од нејзините посети надвор од Скопје е во град Кавадарци.

Со течниот македонски јазик, кој многу добро го совладала за помалку од три месеци, откако е во земјава, амбасадорката ги изненади присутните.

Како што појаснува градоначалникот, кој и самиот ја запрашал од кога го владее добро македонскиот јазик и каде го научила, таа му одговорила дека се снабдила со многу книги за изучување на нашиот јазик, а со упорност и цврста волја за кратко го совладала.

-На нашата средба со градоначалникот разговаравме за политичката и економската соработка помеѓу нашите две земји, која е на многу високо ниво.

Германија во моментот претседава со Советот на ЕУ, а со оглед на актуелните состојби нашиот главен акцент е справување со панедмијата и нејзините последици. Овде, во регионот на Западен Балкан сакаме да покажеме дека и нашите партнери можат да се подобрат во борбата со пандемијата. Германија досега го поддржа регионот со пет милиони евра, понатамошни десет милиони се на пат- изјави амбасадорката, која додаде дека била во посета и на германската фабрика ,,Дрекслмајер” која важи за најголем работодавач во регионот.

Потенцираше дека се уверила како се спроведуваат сите здравствени мерки и препораки за заштита од корона вирус во фабриката.

На крај, таа се заблагодари за гостопримството од име на германскиот народ и им посака добро здравје, среќа и напредок на кавадарчани.

-На средбата разговаравме за можни бенефити кои можеме да ги извлечеме од Кавадарци заедно со амбасадата, за најголемиот работодавач ,,Дрекслмајер” и за можни нови вработувања. Република Германија е еден од најголемите поддржувачи на општината со неколку големи гранта.

Првиот грант беше искористен за подобрување на водоснабдувањето и реконструкцијата на водоводната мрежа, значи грант од 620 илјади евра. Сега започнуваме со нови проекти, односно втора фаза, со грант од 2,5 милиони евра, добиен пред две години, преку германската Влада и банка за поддршка и развој, така да Општина Кавадарци и жителите со поддршка на германската Влада ќе добијат комплентна нова атмосферска канализација. Разговаравме и за делот во културата, да се направи некоја манифестација, како германска културна есен, во делот на проектирање филмови, секако според препораките актуелни во време на пандемија- изјави Јанчев, заблагодарувајќи и се на амбасадорката за посетата, со желба наскоро повторно да ги посети.

loading...

Watch Banana Fish Episode 15 at Crunchyroll crunchyroll 30 day trial

High School DxD BorN (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/PbvY) Episode 12 at KissAnime legend of korra kissanime