Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

ГЕРО ГИ ПОТВРДИ ПИШУВАЊАТА НА МАКТЕЛ: ПЕНДАРОВСКИ Е СВЕСЕН ДЕКА СДСМ НЕМА ДА ГО ПРЕДЛОЖИ ЗА ВТОР МАНДАТ ПА СЕ ТРУДИ КОЛКУ МОЖЕ ДА ОДРАБОТИ

– Пендаровски нема да биде кандидиран од СДСМ за втор мандат, и тој тоа го знае и се труди човекот да одработи…

Геро на куртон Алфа, само не кажа за кого да одработи… Да потсетиме на вчерашната анализа овде на порталот што предизвика големо внимание во јавноста:

На само 1 месец пред локалните избори кои се важни за опстанокот на оваа влада односно ќе се знае дали ВМРО ДПМНЕ вакво нереформирано мафијашко режимско ќе добие шанса да се врати на власт буквално не променето од времето на Груевски, претседателот Стево Пендаровски ја дава следнава изјава на национална телевизија:

– Скоро и да нема градоначалници во земјава кои добро сработија, особено па во Скопје каде добро ги знаеме работите?!?! – Пендаровски, емисија 360, Алсат М телевизија, интервју пред два дена.

Еј човек кој стана претседател на државата со помош на СДСМ сега ги руши градоначалниците кои трчаа за тој да го стави газот во фотељата на Водно, се додворува на јавноста и во исто време и помага на ВМРО ДПМНЕ и штети на СДСМ со тоа што лаже дека никој ништо не сработи, и малите деца знаат дека Шилегов го врати Скопје назад во Европа цивилизациски, направи 4 булевари, заврши 1 мост, направи многу паркови, велосипедски патеки, купи нови еко автобуси, пред почекот е изградбата на транвај за што се зборува речиси 1 век во Скопје и тоа Пендаровски го знае но сепак тресе глупости, зошто?!?! Всушност локалната власт беше помогната со 50 милиони евра од владата за да се раздолжат уште 100 за локални патишта и водоводи и плус уште 50 милиони од турски ТАВ, значи се работи за 200 милиона инвестирани во препород на нашите градови и села и Пендаровски ова не го гледа?!?!

Ова се нашите сомневања за кои засега немаме потврда ниту докази, но ова е нашата анализа.

Според нас се работи за еден голем план, во кој Стево Пендаровски сака да биде иден лидер на СДСМ и единствен пат тоа да се случи е СДСМ да падне од власт, а ВМРО ДПМНЕ на Мицковски да стане власт, и тогаш Пендаровски да добие шанса да го сруши Заев во таквата поразена СДСМ и после да се бори за премиер борејќи се против мафијашката груевистичка ВМРО ДПМНЕ на Мицковски!

Значи Пендаровски сака да ја заглави земјава во криза за потоа да ја спасува од таа криза како голем спасител!

Колку само драма за исполнување на големите амбиции на Пендаровски кој никогаш не криел дека се гледа во лидерската фотеља на СДСМ. Токму и затоа избрза да го ликвидира Венко Филипче си изјавите дека одма треба да си поднесе оставка затоа што тој во Филипче гледа главен конкурент за лидерската позиција на СДСМ откако Заев ќе реши да се пензионира.

Инаку оваа соработка меѓу Пендаровски и Мицковски е започната пред неколку месеци кога Пендаровски ничим изазван почна да дава блесави изјави за тоа дека осудените за упадот и кланицата на 27-ми април не се терористи и премногу биле казнети?!?!?! Тоа е обид да му се помогне на Мицковски да ја освои назад радикалната десница на која Мицковски и вети дека ќе избоксува слобода за осудените за 27-ми април.

Потоа Пендаровски ќе му помогне на Мицковски со константно давање критички изјави кон владата на Заев, прашање е дали и Максо Димитриевски е дел од овој план. Затоа што со победа на Максо во Куманово, Спасовски ќе излезе како политички поразен, а тоа е вториот конкурент на Пендаровски за лидерската фотеа во СДСМ, практично со овој план Пендаровски и Мицковски сакаат да ги анулираат двајцата главни конкуренти за наследник на Заев а тоа се Филипче и Спасовски.

Со тоа на Пендаровски ќе му се остави бришан простор кога веќе Радмила самата реши да се пензионира од политиката.

Во насока на оваа анализа, не би не изненадило ако Пендаровски стане глвен кочничар на евентуален договор со Бугарија и старт на преговори со ЕУ, затоа што тоа ќе му помогне на СДСМ и на Заев а тоа Пендаровски сака по секоја цена да го избегне, Заев кој ја внел земјата во НАТО и во ЕУ ќе биде преголем залак за менување на Бихачка.

loading...

english anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

One Piece (Dub) Episode 755

Your Lie in April

anime websites Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

AnimeDao Attack on Titan Season 2 (Dub)

Naruto