НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска

ГЕРО НА ПЛУСИНФО ОТВОРЕНО ШИРИ ОМРАЗА КОН АЛБАНЦИТЕ – ОВАА ПАК ЗЕЛКА ПРОСТАЧКА ФАШИСТИЧКА БЕШЕ ДВА МАНДАТА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ ЧОВЕЧЕ: Трајановски се сомнева во голем поткуп во Арачиново – Прво запленија дрога, па дадоа пола милион евра за општина со најмалку заразени од ковид

Геро без тронка критика пренесува фашистичка изјава на екс градоначалникот и тешка зелка неписмена, Коце Трајановски, кој шири омраза спрема Албанците со глупи тези дека сите во Арачиново се трговци со дрога и затоа некој ги наградил со незаслужени пари?!?!

Да беше место Арачиново некое македонско село како Белимбегово, Коце немаше збор да каже, но него му смета што КЛЕТИТЕ ШИПТАРИ добиле помош од државата, за нив само гасна комора, нели Коце Кабана?! Ееееј оваа зелка беше два мандата градоначалник на Скопје човече, која е тоа трагедија…

Еве како Геро на Плусинфо без грам критика ги пренесува овие отворени говори на омраза према Албанците:

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не е јасно?” на Алфа телевизија гостуваше поранешниот градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски.

Трајановски посочи дека Владата работи премногу селективно, односно дека работи со двојни аршини. Според Трајановски не е во ред на Арачиново која што е една од општините со најмал број заразени во Македонија, да добие 500.000 евра за справување со ковид кризата, а општини кои имаат над 1.000 активни случаи на заболени да немаат никаква помош.

– Симптоматично е тоа што ден претходно се случи да се заплени огромна количина дрога за која МВР не излегуваше со информација, за потоа да се види дека истата марихуана од Јосифово, на крајот завршила во Арачиново. Премногу случајности, но и премногу факти кои укажуваат на голем поткуп во Арачиново. Владата и во изминатите три години имаше вакви настани за кои до крај никогаш не се дознаа вистинските информации, туку умешно ги криеа и секој настан го поклопуваа со нов поскандалозен. Тоа е стар пи ар метод на Владата, кој се повеќе се разобличува и за истиот ќе треба да се сноси сериозна одговорност – рече Трајановски.

Која беда, кое дно на Плусинфо, кој беше стартуван со грант од фондацијата Сорос, Отворено општество Македонија. Со вакви ли стории се промовира отворено општество? Има ли нешто да каже на темава другарот на Геро, Милчин?! Или ќе ја шерува оваа сторија со тоа веѓите намрштени без око да му трепне?!

loading...

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

Website https://animedao.nl: Watch Why the Hell are You here, Teacher!? animedao Episode 12 animedao pokemon

AnimeFreak: Mob Psycho Mini anime episode 6 online free at https://animefreak.ws animefreak hunter x hunter

Watch anime online for free at AnimeFLV free anime

Cutoutandkeep: https://www.cutoutandkeep.net/users/kissanimemx

Wakelet: https://wakelet.com/@gogoanimelol