ДИКТАТОРОТ РАЗГОЛЕН ВО СУДНИЦА: ЕДНИОТ СТАН НА БИХАЌКА ГО ПЛАТИ ГРУЕВСКИ, АМА НЕ САКАШЕ ДА БИДЕ НА НЕГОВО ИМЕ, А ДРУГИОТ ГО ПЛАТИВ ЈАС, СВЕДОЧЕШЕ БИЗНИСМЕНОТ АЛЕК ТЕРАНОВА
ДИКТАТОРОТ РАЗГОЛЕН ВО СУДНИЦА: ЕДНИОТ СТАН НА БИХАЌКА ГО ПЛАТИ ГРУЕВСКИ, АМА НЕ САКАШЕ ДА БИДЕ НА НЕГОВО ИМЕ, А ДРУГИОТ ГО ПЛАТИВ ЈАС, СВЕДОЧЕШЕ БИЗНИСМЕНОТ АЛЕК ТЕРАНОВА
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.
СЕ РАСПАДНА КОАЛИЦИЈАТА ВМРО ДПМНЕ СО АЛИЈАНСА И АЛТЕРНАТИВА - Гаши: “ВМРО се националисти и не би правел коалиција со нив
СЕ РАСПАДНА КОАЛИЦИЈАТА ВМРО ДПМНЕ СО АЛИЈАНСА И АЛТЕРНАТИВА - Гаши: “ВМРО се националисти и не би правел коалиција со нив
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПРЕСВРТ ВО ВТОРИОТ КРУГ, ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СДСМ
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПРЕСВРТ ВО ВТОРИОТ КРУГ, ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СДСМ
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!

ГЕРОВА КУРТОН МАТЕМАТИКА – Заев за да победи му требаат 35 градоначалници, а на Мицковски за да победи му требаат 25 градоначалници?!?!

Според ударната медиска тупаница на опозицијата, уредникот на Плусинфо, Геро Дагау, за да победел Заев му требало да има 35 градоначалници на овие избори, а за да победи ВМРО ДПМНЕ на овие избори му требале 25 градоначалници??!?!

Која е оваа луда логика?! Се знае што е нерешено а што победа на една од страните, секој што ќе има голема разлика во гласови во советите и во бројот на градоначалници може да се смета за победник на овие избори.

Значи разлика од над 50 000 гласови за советите и разлика во број на градоначалници над 10, значи повеќе од 10 градоначалници разлика меѓу ВМРО и СДСМ ќе се смета за победа и ако е тоа ВМРО ќе може да бара предвремени а ако не тогаш нема што да бараат, избори за влада имаше пред една година и нема што да се премеруваме пак ако е нерешено или СДСМ победи…

И тоа ВМРО го знаат затоа сега пред време ги спуштаат бројките за да ја спремат својата база дека ете 20 до 25 градоначалници ќе значело победа??! Победа е ако ВМРО има 35 градоначалници и Скопје а СДСМ има 25 градоначалници и изгубено Скопје. Се друго е нерешено или пораз. И тоа им е јасно на сите.

И малите деца знаат дека на овие избори ВМРО ќе освои околу 20 општини и ќе изгуби во Скопје. ДУИ ќе го прегази Села. И тоа е исход на кој може да се кладат сите што малку разбираат политика. Затоа Мицко почна да плаче за поткупи а Геро и Миленко почнаа да ги спремаат вмровците да бидат задоволни со поразот кој ги чека и ќе го прогласуваат за нерешено па дури и за некаква победа??!?!

loading...

Watch Green Green Episode 12

AnimeTV: The Qwaser of Stigmata II anime episode 12 online free at https://animetv.cc anime tv shows netflix

AnimeFLV: Flint the Time Detective (Dub) anime episode 39 online free at https://animeflv.uk anime stream

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animekisa.in: Watch My Girlfriend is Shobitch animekisa Episode 10 anime